Dot.: Kod został już wykorzystany the sims 3

autor: MattiuDefo
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Kod został już wykorzystany the sims 3

★ Novice

Kupiłam dodatek do the sims 3 przez origin i po wpisaniu kodu na stronie wyświetla się komunikat, że kod został już wykorzystany. Pomoc EA nie działa przez wirusa, można teraz wysłać tylko maila, ale ja nigdzie nie widzę takiej opcji...

Wiadomość 1 z 9 (1 168 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Kod został już wykorzystany the sims 3

Community Manager

Hej @cojapaczenioch 

 

Kupując dodatek poprzez Origin został on przypisany bezpośrednio do Twojego konta (z którego ten dodatek został kupiony). Wystarczy, że dodatek pobierzesz i będzie on dostępny w Twojej grze Standard smile

Wiadomość 2 z 9 (1 133 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Kod został już wykorzystany the sims 3

[ Edytowane ]
★ Novice

@EA_Kuba  napisał/a:

Hej @cojapaczenioch 

 

Kupując dodatek poprzez Origin został on przypisany bezpośrednio do Twojego konta (z którego ten dodatek został kupiony). Wystarczy, że dodatek pobierzesz i będzie on dostępny w Twojej grze Standard smile



Nie pokazuje się w Origin, jak wchodzę w the sims 3 i to chyba będzie istotne, bo myślałam, że to dodatek, ale jest sklasyfikowane jako świat (Dolina Smoków konkretnie) i mam tylko opcję kup.. Zaraz po tym jak kupiłam wczoraj to Origin mnie pokierował na strone thesims3.com Moja stona->Moje konto->Użyj kodu. Po wpisaniu tam kodu wyskakuje, że kod został już wykorzystany. Sprawdzałam nie mam tego w historii zakupów w store, ani w tych znaczkach na Mojej stronie. Jedyny ślad po zakupie mam w historii zamówień w Origin(przekierowuje na konto EA i tam mam,że zamówienie zrealizowane), bo nawet maila z potwierdzeniem zakupu nie dostałam.

Wiadomość 3 z 9 (1 124 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Kod został już wykorzystany the sims 3

Community Manager

Hej @cojapaczenioch 

 

Jeśli po przypisaniu Twojego kodu, świat nie jest gotowy do pobrania z poziomu "launchera" gry, najlepiej będzie jeśli skontaktujesz się z nami bezpośrednio. Miej na uwadze, że obecnie możesz skontaktować się z nami poprzez email w języku polskim, lub poprzez czat w języku angielskim.

Wiadomość 4 z 9 (1 063 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Kod został już wykorzystany the sims 3

[ Edytowane ]
★★★★★ Newbie

Co zrobić jeśli kupiłam dodatki parę lat temu? Próbuje je dodać, ale ciągle wyświetla mi, że kod został zrealizowany. Tylko jeden dodatek udało się dodać.

 

@Mikuu112 

 

Pamiętaj by nie podawać kodu gry na forum, ponieważ ktoś inny może go zobaczyć. Screen z kodem został usunięty.

 

Pozdrawiam Mateusz

Wiadomość 5 z 9 (1 029 wyświetleń)

Dot.: Kod został już wykorzystany the sims 3

@Mikuu112 

 

Nie ma potrzeby wpisywania kodu ponownie jeśli został już wykorzystany. Wystarczy tylko pobrać lub zainstalować je z płyty.

CCP Hero Banner - Blue.png

Wiadomość 6 z 9 (1 017 wyświetleń)

Dot.: Kod został już wykorzystany the sims 3

★★★★★ Newbie

Właśnie problem w tym, że nie mam możliwości zainstalowania z płyty - a kod wpisywać muszę.

 
Wiadomość 7 z 9 (999 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Kod został już wykorzystany the sims 3

★★★★★ Newbie

Tak poza tym - nie trzeba było usuwać zdjęcia, które podłączyłam pod moje zapytanie - nie było na nim mojego kodu, tylko ten przykładowy originowski kod :D

Jeszcze sprostuję - to moje jedyne konto i nigdzie indziej kodu nie próbowałam użyć, oprócz przy instalacji z płyty, wieki temu. W launcherze dodatków nie ma. Wiem, że do każda płyta nie posiada swojego własnego kodu aktywacji, tylko jest ich parę rozsianych na wszystkie płyty, więc tu pytanie - czy da się coś z tym zrobić? Rozczarowanie będzie duże, bo to dość nostalgiczny dla mnie tytuł Frown

Wiadomość 8 z 9 (986 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Kod został już wykorzystany the sims 3

@Mikuu112 

 

Możliwe, że licencja tej gry wygasła i aby ją odnowić, konieczny będzie kontakt z EA.  Spróbuj skontaktować się przez live chat, tylko w języku angielskim instrukcja. 

CCP Hero Banner - Blue.png

Wiadomość 9 z 9 (975 wyświetleń)

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem