czes

autor: x0_dia_0x
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

★★★ Newbie

Cześć,

zainstalowałam Simsy na nowym komputerze. Gdy skończę tworzyć sima i chce wybrać świat nie pokazuje mi się żaden ( załącznik).Oprócz gry podstawowej posiadam również dodatki. 

Bardzo proszę o pomoc.

Wiadomość 1 z 4 (417 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Zaakceptowane rozwiazanie
Hero (Retired)
@x0_dia_0x

Napraw gre jak opisano ponizej w sposób, który zalezy od tego na jakiej platformie na dzis jesteś
*Origin
Idź na Origin- Moja biblioteka gier - prawym myszy na okładke TS4 - opcja Napraw. Musisz poczekać aż ta aplikacja sprawdzi wszytkie dodatki jakie posiadasz.
* Steam
Jednak jesli gre kupileś/kupiłaś na Steamie I uruchamiasz ją nadal ze Steamu naprawiasz ją na Steamie. Zaloguj się do Steam, wejdź do biblioteki gier, następnie kliknij prawym przyciskiem myszy na okładkę gry The Sims 4 i z menu wybierz "Właściwości" następnie kliknij na zakładkę "Pliki lokalne" i następnie na "Sprawdź spójność plików gry.." )
*EA AP
Kolekcja / Na okladce The Sims4 kliknij 3 kropki I wybierz opcje "Weryfikuj pliki gry"
Musisz odczekac az aplikacja sprawdzi oprócz gry bazowej wszystkie dodatki

Zobacz w watku

Wiadomość 2 z 4 (401 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi
Hero (Retired)
@x0_dia_0x

Napraw gre jak opisano ponizej w sposób, który zalezy od tego na jakiej platformie na dzis jesteś
*Origin
Idź na Origin- Moja biblioteka gier - prawym myszy na okładke TS4 - opcja Napraw. Musisz poczekać aż ta aplikacja sprawdzi wszytkie dodatki jakie posiadasz.
* Steam
Jednak jesli gre kupileś/kupiłaś na Steamie I uruchamiasz ją nadal ze Steamu naprawiasz ją na Steamie. Zaloguj się do Steam, wejdź do biblioteki gier, następnie kliknij prawym przyciskiem myszy na okładkę gry The Sims 4 i z menu wybierz "Właściwości" następnie kliknij na zakładkę "Pliki lokalne" i następnie na "Sprawdź spójność plików gry.." )
*EA AP
Kolekcja / Na okladce The Sims4 kliknij 3 kropki I wybierz opcje "Weryfikuj pliki gry"
Musisz odczekac az aplikacja sprawdzi oprócz gry bazowej wszystkie dodatki
Wiadomość 2 z 4 (402 wyświetleń)
★★★ Newbie

Działa, dziękuje za pomoc Heart

Wiadomość 3 z 4 (382 wyświetleń)
Community Manager

Dzięki za potwierdzenie @x0_dia_0x Standard smile 

Wiadomość 4 z 4 (357 wyświetleń)

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem