Dot.: Gra The Sims 4 jest już uruchomiona. Zacznij grać. To dobre

autor: EA_Kuba
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

Gra The Sims 4 jest już uruchomiona. Zacznij grać. To dobre

★★ Novice

Witam. Standard smile "Gra The Sims 4 jest już uruchomiona. Zacznij grać. To dobre." Wyskakuje mi ten komunikat. Wiem, że jest to dosyć częsty problem i pytanie, ale żadne rozwiązanie mi nie pomaga. Szukałam odpowiedzi po polsku jak i po angielsku. Korzystałam z tym poradników: 1. https://answers.ea.com/t5/Technical-Issues-PC/quot-Sims-4-is-already-running-quot/m-p/8505164 2. https://answers.ea.com/t5/The-Sims-4/Gra-The-Sims-4-jest-juz-uruchomiona-Zacznij-grac/m-p/12615184

ŻADEN z wymienionych sposobów mi nie pomógł, a robiłam każdy z kroków po kilka razy.

1. Przyszukałam menadżer zadań - gra nie jest odpalona.

2. Reinstalowałam EA app i TS4. - nic nie pomogło.

3. Odinstalowałam mój program antywirusowy. - choć nie sprawiał mi problemów, bo już wcześniej poustawiałam w nim by mi nic nie blokował.

4. Przeczyściłam pliki cache, pozbyłam się jakichś folderów z modami, pododawałam grę i foldery do Windows Defender, blokowanie miałam już wcześniej wyłączone.

Kompletnie nie mam pomysłu i siły, bo już się męczę z tym błędem od kilku dni. Problem pojawia się tylko przy TS4, dla testu włączyłam inne simsy i wszystko w porządku. Coś mi świta z tyłu głowy, że może być to też przez ostatnią aktualizacją przygotowującą do nowego dodatku. ( pasuje czas wystąpienia tego problemu, ale nie dam sobie głowy uciąć, bo wydaje mi się, że odpalałam grę w tym samym dniu co była aktualizacja i wszystko było git. ) Pozdrawiam.

Wiadomość 1 z 9 (1 640 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Zaakceptowane rozwiazanie

Dot.: Gra The Sims 4 jest już uruchomiona. Zacznij grać. To dobre

[ Edytowane ]
★★★★★ Expert

@Madama12  Witaj Standard smile

 

Możesz jeszcze jedną rzecz zrobić, jeżeli tego nie próbowałaś.  Oczyścić całkowicie cache EA app z profilów użytkownika, tak jak kiedyś się to czyściło w Origin. W 100% bezpieczne i sprawdzone.

 

Opcja czyszczenia cache wbudowana w EA app, nie do końca czyści pamięć podręczną.

 

Najlepiej nadaje się do tego archiwizator WinRAR, można go wykorzystać jako eksplorator systemowy - pokazuje ukryte pliki/foldery w systemie Windows.

 

Na zdjęciach pokazałem, jakie foldery należy usunąć, aby totalnie oczyścić Cache.

 

Deks1.jpg

 

Desk2.jpg

 

Po tym powinno całkowicie zresetować EA app i odhaczyć grę jako uruchomioną. Bez obaw gra oraz zapisy zostaną nietknięte, a pamięć Cache zostanie odbudowana.

Zobacz w watku

Wiadomość 5 z 9 (1 352 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Dot.: Gra The Sims 4 jest już uruchomiona. Zacznij grać. To dobre

@Madama12 

 

Myślę jednak, że tym razem Zapora Windows (Defender)  zablokowała dostęp do gry. Sprawdź to raz jeszcze i dodaj  tam aplikację EA app (Origin) oraz grę do wyjątkówhttps://support.microsoft.com/pl-pl/windows/dodawanie-wyj%C4%85tku-w-us%C5%82udze-zabezpieczenia-win...

 

W obszarze Ustawienia ochrony przed wirusami i zagrożeniami wybierz pozycję Zarządzaj ustawieniami, a następnie w obszarze Wykluczenia wybierz pozycję "Dodaj wykluczenia".

 

wykl..png

 

 

 

-----------------------------------------------------------

Nie pracuję ani nie mam żadnych powiązań z EA. Jestem wolontariuszem i staram się pomagać graczom w naprawie ich gry zgodnie z moją najlepszą wiedzą i nie ponoszę odpowiedzialności za szkody wyrządzone twojemu komputerowi/grze.

Jeżeli moje wskazówki okazały się pomocne, nie zapomnij przyznać XP! Kliknij "Zaakceptuj rozwiązanie" jeżeli post pomógł Ci uporać się z problemem.
Dziękuję!
Wiadomość 2 z 9 (1 608 wyświetleń)

Dot.: Gra The Sims 4 jest już uruchomiona. Zacznij grać. To dobre

★★ Novice

Zrobiłam i dalej nic Frown Wrzucam załącznik, bo być może nie dodaje czegoś co jest tu kluczowe...  1. EADesktop.exe 2.EALauncher.exe; reszte już widać na wycince. WinkZrzut ekranu 2023-07-26 183345.jpg

Wiadomość 3 z 9 (1 568 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Gra The Sims 4 jest już uruchomiona. Zacznij grać. To dobre

@Madama12 

 

Zajrzyj do tego tematu: https://answers.ea.com/t5/The-Sims-4/Nie-moge-uruchomic-sims-4-bo-juz-jest-uruchomiony/m-p/8493375

 

 

-----------------------------------------------------------

Nie pracuję ani nie mam żadnych powiązań z EA. Jestem wolontariuszem i staram się pomagać graczom w naprawie ich gry zgodnie z moją najlepszą wiedzą i nie ponoszę odpowiedzialności za szkody wyrządzone twojemu komputerowi/grze.

Jeżeli moje wskazówki okazały się pomocne, nie zapomnij przyznać XP! Kliknij "Zaakceptuj rozwiązanie" jeżeli post pomógł Ci uporać się z problemem.
Dziękuję!
Wiadomość 4 z 9 (1 363 wyświetleń)

Dot.: Gra The Sims 4 jest już uruchomiona. Zacznij grać. To dobre

[ Edytowane ]
★★★★★ Expert

@Madama12  Witaj Standard smile

 

Możesz jeszcze jedną rzecz zrobić, jeżeli tego nie próbowałaś.  Oczyścić całkowicie cache EA app z profilów użytkownika, tak jak kiedyś się to czyściło w Origin. W 100% bezpieczne i sprawdzone.

 

Opcja czyszczenia cache wbudowana w EA app, nie do końca czyści pamięć podręczną.

 

Najlepiej nadaje się do tego archiwizator WinRAR, można go wykorzystać jako eksplorator systemowy - pokazuje ukryte pliki/foldery w systemie Windows.

 

Na zdjęciach pokazałem, jakie foldery należy usunąć, aby totalnie oczyścić Cache.

 

Deks1.jpg

 

Desk2.jpg

 

Po tym powinno całkowicie zresetować EA app i odhaczyć grę jako uruchomioną. Bez obaw gra oraz zapisy zostaną nietknięte, a pamięć Cache zostanie odbudowana.

Wiadomość 5 z 9 (1 353 wyświetleń)

Dot.: Gra The Sims 4 jest już uruchomiona. Zacznij grać. To dobre

Community Manager

Hej @Madama12 

Daj nam znać czy nadal potrzebujesz pomocy. Będziemy wdzięczni za aktualizację sytuacji.  

EA_KalinaAHQ

Wiadomość 6 z 9 (1 095 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Gra The Sims 4 jest już uruchomiona. Zacznij grać. To dobre

★★★ Newbie

Witam, jakie rozwiazania inne pani poleca? Probowalem wszystkich metod z internetu lecz gra wciaz sie nie odpala. Probuje to naprawid od pol roku

Wiadomość 7 z 9 (949 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Gra The Sims 4 jest już uruchomiona. Zacznij grać. To dobre

★ Novice

Witam, miałem problem z uruchomieniem jakiejkolwiek gry na EA, walczyłem z tym 3 dni i myślałem że zrobiłem już wszystko ale dalej nic nie działało. Dzięki Tobie udało mi się to naprawić, dziękuje Standard smile

Wiadomość 8 z 9 (220 wyświetleń)

Dot.: Gra The Sims 4 jest już uruchomiona. Zacznij grać. To dobre

Community Manager

Dzięki za potwierdzenie @MacieQL Standard smile 

Wiadomość 9 z 9 (162 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem