Dot.: error 721

autor: EA_Odix
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

Błąd error 721 - rozwiązanie

[ Edytowane ]
★★ Novice

Witam,

 

Gram na PS4. Od rana nie mogę połączyć się z serwerami Battlefront 2. Cały czas mam status Offline. Przy Próbie połączenia wyskakuje komunikat o błędzie 721. Wiem, że taki błąd pojawiał się również podczas beta testów, jednak wtedy nie miałem żadnego problemu z dołączeniem do serwerów. Co mogę zrobić?

 

Pozdrawiam,

Wiadomość 1 z 11 (27 726 wyświetleń)

Zaakceptowane rozwiazanie

Dot.: error 721

★★ Novice

Cześć,

 

Ja już rozwiązałem problem. Jakiego masz dostawcę Internetu? Ja mam UPC. Ogólnie chodzi o protokół/bramkę IP. Musisz się skontaktować z dostawcą netu i poprosić by zamienili Tobie IPv6 na IPv4. Nie jestem techniczny za bardzo więc nie rozumiem dokładnie o co chodzi i dlaczego to niby wpływa na możliwość połączenia z serwerami EA. Tym bardziej że beta Battlefront 2 i Battlefield 1 bez problemu mi działały.

 

Ale skontaktowałem się na czacie z pomocą techniczną UPS, zrobili mi to od ręki w 10 min i jeszcze wczoraj pykałem on-line.

 

Ogólnie poradę żeby tak zrobić znalazłem w necie pod tym linkiem:

 

http://gametrade.pl/grupa/playstation-4/star-wars-battlefront-2-ps4-problem-z-polaczeniem

 

Pozdrawiam,

Zobacz w watku

Wiadomość 3 z 11 (30 992 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Dot.: error 721

★★★ Novice

Cześć,

 

Mam identyczny problem. Starałem się już zrobić chyba wszystko z porad EA, jednak nic nie działa. Mam nadzieję, że ktoś szybko nam pomoże...

Wiadomość 2 z 11 (27 698 wyświetleń)
0 Kudo

Dot.: error 721

★★ Novice

Cześć,

 

Ja już rozwiązałem problem. Jakiego masz dostawcę Internetu? Ja mam UPC. Ogólnie chodzi o protokół/bramkę IP. Musisz się skontaktować z dostawcą netu i poprosić by zamienili Tobie IPv6 na IPv4. Nie jestem techniczny za bardzo więc nie rozumiem dokładnie o co chodzi i dlaczego to niby wpływa na możliwość połączenia z serwerami EA. Tym bardziej że beta Battlefront 2 i Battlefield 1 bez problemu mi działały.

 

Ale skontaktowałem się na czacie z pomocą techniczną UPS, zrobili mi to od ręki w 10 min i jeszcze wczoraj pykałem on-line.

 

Ogólnie poradę żeby tak zrobić znalazłem w necie pod tym linkiem:

 

http://gametrade.pl/grupa/playstation-4/star-wars-battlefront-2-ps4-problem-z-polaczeniem

 

Pozdrawiam,

Wiadomość 3 z 11 (30 993 wyświetleń)

Dot.: error 721

★★★ Novice

Dzięki wielkie za poradę, czyli dopiero w poniedziałek może uda mi się zagrać w MULTI po telefonie do UPC :/

Ale ważne, że się uda, jeszcze raz dzięki. 

Napiszę w poniedziałek czy też pomogło.

Wiadomość 4 z 11 (27 671 wyświetleń)
0 Kudo

Dot.: error 721

★★★ Newbie

Niekonieczne. Zdaje się, że w UPC Pomoc i Obsługa Klienta działają przez 7 dni w tygodniu, od 7.00 do 23.00 Wink

Wiadomość 5 z 11 (27 662 wyświetleń)
0 Kudo

Dot.: error 721

★★★ Novice

Też racja, zrobione i działa w końcu wszystko Standard smile

Wiadomość 6 z 11 (27 638 wyświetleń)
0 Kudo

Dot.: error 721

★★★ Newbie

Siema

Tez mam problem z 721.

Do upc nie dzwonilem jeszcze bo z tego co sprawdzalem po necie ja juz mam ipv4 ;/

wiec nie wiem w czym problem moze byc

Wiadomość 7 z 11 (27 626 wyświetleń)
0 Kudo

Dot.: error 721

Community Manager (retired)

@Frigz69 Hej!

 

Jak widzisz problem dotyczy protokołu internetowego od dostawcy, jeśli korzystasz z PS4 i posiadasz dostawcę UPC, problem rozwiąże zamiana na protokół IPv4.

Wiadomość 8 z 11 (27 583 wyświetleń)
0 Kudo

Dot.: error 721

★★★ Newbie

Mam xbox i neostradę, u mnie pomogło to:

- konsola informowała, że mam połączenie IPv4, ale dla pewności w ustawieniu routera (FunBox) w zakładce "zaawansowane" => "połączenie z internetem" odznaczyłem pole "wymuś połączenie "IPv4"

- w zakładce "zaawansowane" => "konfiguracja sieci" => "UPnP" odznaczyłem pole "włącz UPnP IGD" (tzn UPnP musi być WYŁĄCZONE)

Zresetowałem router i konsolę. Od tej pory wszytko było ok.

 

Ewentualne można jeszcze sprawdzić, czy zapora sieciowa nie blokuje reguł NAT (można zmienić zaporę na niską). Dodatkowo sprawdźcie w ustawieniach konsoli, w ustawieniu sieci, NAT jest oznaczony jako otwarty. 

 

Pozdrawiam wszystkich, którzy walczą - nie tylko z Rebelią, ale i z routeramiStandard smile

 

Wiadomość 9 z 11 (26 176 wyświetleń)
0 Kudo

Dot.: error 721

★★★ Newbie
U mnie rozwiązanie nie zadzialalo
Wiadomość 10 z 11 (25 704 wyświetleń)
0 Kudo

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem