Dot.: ustawienia graficzne

autor: EA_Kuba
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

ustawienia graficzne

★★ Novice

podczas grania w fife mam 100% zużycia karty graficznej a gdy chce zmniejszyc ustawienia graficzne obojętnie czy są niskie czy najwyższe to nic sie nie zmienia również mam problem z tym ze nie da sie włączyć limitu klatek na sekunde bo gdy ustawiam np. 60 to i tak są nie limitowane 

karta:1660super
procesor i5 10th

Wiadomość 1 z 7 (1 239 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: ustawienia graficzne

Community Manager

Hej @kaizyyyyy 

 

Sprawdź proszę czy problem będzie pojawiał się jeśli uruchomisz komputer w trybie czystego rozruchu: 

 

Jak wykonać czysty rozruch systemu na PC lub Mac?

Wiadomość 2 z 7 (1 227 wyświetleń)

Dot.: ustawienia graficzne

★★ Novice

nie działa

Wiadomość 3 z 7 (1 134 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: ustawienia graficzne

[ Edytowane ]
Hero (Retired)

@kaizyyyyy

To jest laptop, czy stacjonarny komputer. Jesli laptop to czy masz w nim przelacznik MUX ?
Lista laptopow z przelacznikiem https://jarrods.tech/list-of-gaming-laptops-with-mux-switch/

 

Dla laptopa bez przełącznika MUX (a większość go nie ma), ustawienie limitu fps w  Control Panel  nie działa

 

Próbowałes ustawic fps bezposrednio w panelu NVIDII? 

Wiadomość 4 z 7 (1 112 wyświetleń)

Dot.: ustawienia graficzne

★★ Novice
@kreatora mam komputer stacjonarny i juz ustawiłem sobie 100fps limit ale nadal nic to nie zmienia pod tym względem że mam 90% zuzycia procesora i karty graficznej bo nie działają ustawienia graficzne obojętnie czy zmienie na niskie czy na wysokie nic sie nie zmienia
Wiadomość 5 z 7 (938 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: ustawienia graficzne

[ Edytowane ]
Hero (Retired)

@kaizyyyyy

Czy ustawileś te 100fps w Panelu Nvidii ( prawym myszy na ekran komputera) a potem dopiero obnizales wymagania grafiki?
Bo jesli dopiero na koncu ustawiles te 100fps po obnizeniu tych opcji w grze, to wtedy te ustawienia nie bedą działać., bo gdy sprawisz, że każda klatka będzie mniej wymagająca do renderowania, GPU bedzie renderować ich nawet więcej na sekundę.

Czyli najpierw ustawiasz wartość fps , a dopiero potem obnizasz wymagania. 

Inna sprawa ze Fifa jest bardzo wymagająca w grze, 

 

I takie pytanie, dlaczego to cie denerwuje? Gracze raczej próbują podkręcać karty graficzne by zwiększyć szybkość renderowania tych klatek na sekundę  niż odwrotnie. 

Wiadomość 6 z 7 (868 wyświetleń)

Dot.: ustawienia graficzne

Community Manager

Hej @kaizyyyyy 

 

Daj nam znać czy udało Ci się rozwiązać problem Standard smile 

Wiadomość 7 z 7 (523 wyświetleń)

black-origin-bg

ZASADY I WYTYCZNE FORUM ORIGIN

Przestrzegaj tych zasad i wytycznych, gdy publikujesz coś na forum Origin.

Przeczytaj zasady

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem