Dot.: Origin problem z pobieraniem

autor: samGo14
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

Origin problem z pobieraniem "Origin musi zainstalować pliki i czeka ..."

[ Edytowane ]
★ Novice

Witam,

mam problem z pobieraniem gier na platformie Origin. Podczas próby instalacji gry z płyty bądź pobrania jej przez internet pojawia się taki błąd: "POBIERANIE ZOSTAŁO WSTRZYMANE 
Origin musi zainstalować pliki i czeka na pozwolenie ze strony systemu operacyjnego. Gdy system Windows poprosi Cię o zgodę na kontynuowanie kliknij 'tak". Problem jest taki że żaden komunikat się nie wyświetla... 
Nie pomogło wyłączenie zapory sieciowej,

Reinstall Origina,

Reinstall systemu.

Z góry dziękuję. Czekam na odpowiedzi pozdrawiam.

Wiadomość 1 z 17 (22 284 wyświetleń)

Zaakceptowane rozwiazanie

Dot.: Origin problem z pobieraniem

Community Manager (retired)

@sens_non_ Hej!

 

Problem leży w komunikacji system > aplikacja Origin. Z Twojego opisu wynika, iż sprawdziłeś już dużo obejść, jednak powiedź mi jedną rzecz czy "Przerzuciłem się w końcu na windowsa 10 " zrobiłeś tzw. aktualizację do Windows 10 z Windows 7 czy była to czysta instalacja systemu Windows 10 (format)?

 

Dodatkowe obejścia, których sądzę, że nie sprawdzałeś znajdziesz tutaj

 

Co trzeba zrobić:

 

FIX 1:

 

Ze strony Microsoft, ściągnąć najnowszą wersję  .NET framework (4.5.1 lub nowszą) i zainstalować/naprawić > Restart komputera w trybie Safe Mode z Obsługą Sieci > Pobranie danego tytułu

 

FIX 2:

 

Odinstalować Origin > Pobrać nową wersję > Prawy klik originthinsetup.exe i uruchom w trybie zgodności Windows 7 oraz zaznacz Administrator > Po instalacji Origin uruchom skrót również w trybie zgodności Windows 7 oraz zaznacz Administrator

 

FIX 3:

 

Użycie REVO Uninstaller

 

 

  1. Odinstaluj przez program REVO aplikacje Origin

  2. Wykonaj restart komputera

  3. Pobierz i zainstaluj najnowszą wersję Origin z naszej strony

UWAGA! Choć zalecamy korzystanie z programu REVO Uinstaller, EA nie zapewnia wsparcia technicznego do niego ani do innych podobnych aplikacji. Korzystasz z nich na własne ryzyko. Postępuj zgodnie z instrukcjami dotyczącymi instalacji REVO Uninstaller.

 

 

Daj znać jak poszło i jeśli opisany problem nadal będzie występować, prześlij nam proszę raport DXDIAG do Twojej odpowiedzi. Powodzenia! Fingers crossed

Zobacz w watku

Wiadomość 6 z 17 (24 092 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Dot.: Origin problem z pobieraniem

Community Manager (retired)

Witaj @Paletka13 Standard smile

 

Z Twojego opisu wynika, że możemy mieć do czynienia z problemem z kontrolą konta użytkownika (UAC) Oops Dlatego warto spróbować całkiem ją wyłączyć - TUTAJ znajdziesz przydatne informacje jak to zrobić.

 

Daj znać czy przy wyłączonym UAC, Origin cały czas sprawia podobne problemy.

 

Pozdrawiam! Standard smile

 

 

Wiadomość 2 z 17 (22 206 wyświetleń)

Dot.: Origin problem z pobieraniem

★★ Novice

Po wyłączeniu UAC dalej tan sam problem  

Tak wygląda komunikat od Origin-a  Origin musi pobrać pliki i czeka na pozwolenie ze strony systemu operacyjnego. Gdy system Windows poprosi Cię o zgodę na kontynuowanie, kliknij przycisk „Tak”.

Wiadomość 3 z 17 (22 110 wyświetleń)

Dot.: Origin problem z pobieraniem

Community Manager (retired)

@Songodi

 

Kroki zawarte w tym artykule, powinny załatwić sprawę!  Sprawdź dokładnie czy Origin, nie jest blokowany przez Antywirus/Firewall.

 

Dla bardziej zaawansowanych-  Uruchom Windows w TRYBIE AWARYJNYM Z OBSŁUGĄ SIECI celem pobrania/instalacji.

 

 

Wiadomość 4 z 17 (22 108 wyświetleń)

Dot.: Origin problem z pobieraniem

★ Novice

@EA_Odix

 

Cześć, wg. mnie jest to wina aplikacji a dlaczego, już mówię. Chłopaki co prawda (na kilku wątkach na tym forum) nie podzielili się informacją czy po tych poradach gry zaczęły się pobierać, czy nie, ale ja zrobiłem wszystko z artykułu od EA jak i z poradnika od @EA_Kuba z innego wątku z krokami o czyszczeniu pamięci podręcznej i problemu pozbyć się nie mogę.

 

Przez kilka lat od premiery BF3, aż do początku tego roku grałem przez origin bez problemu, wszystko się ściągało i działało pomimo windowsa 7, który już od jakiegoś czasu nie jest supportowany przez microsoft. W międzyczasie zmuszony byłem sformatować kompa (ta sama konfiguracja sprzętu, ten sam system) i origin stwierdził że system nie pozwala mu na instalację. Na szczęście wyszło kilka innych gier, które pozwoliły mi zapomnieć o tym problemie, ale wracam z tematem przy okazji zakupu BF1. Pograłem w nią sobie  przed wspomnianym formatem, ale od tamtej pory błąd pomimo przeszukania internetu, youtuba, forum i ręcznym usuwaniu plików nie tylko gier ale i systemowych nie chce odpuścić. Przerzuciłem się w końcu na windowsa 10 i o moje zdziwienie origin ruszył z instalką. Nie mam w zwyczaju trzymać kompa na nocne ściąganie więc zapauzowałem pobieranie na jakichś 2%. Dzisiaj ponawiam ściąganie i ku mojemu zażenowaniu, rozczarowaniu i zrezygnowaniu błąd powrócił. Nie wiadomo skąd, nie wiadomo jak. Wczoraj origin ściągał, dzisiaj już mu się nie chce. I dla wyprzedzenia pytań: tak reinstalowałem origin bez i z betą, zmieniałem foldery zapisu gry, ustawiałem bezpieczne ściąganie, robiłem plik EACore.ini, czyściłem pamięć podręczną origina, dezaktywowałem antywirusa i ustawiałem kontrolę użytkownika na top i na low, otwierałem jako administrator, mam wszystkie aktualizacje systemu, wysłałem raport do supportu (spodziewam się tego: https://help.ea.com/pl-pl/help/origin/origin/my-game-downloaded-through-origin-but-will-not-install/ linku) Disappointed  i już sam nie wiem czy nie robiłem przy okazji innych rzeczy, których jak na spowiedzi "nie pamiętam" :P

 

Czy byłbyś skłonny przy mojej wielkiej prośbie i aprobacie, pomóc mi w tej sytuacji?

Zastanawia mnie najbardziej akcja ze ściąganiem jednego dnia a następnego "niewidzialna blokada" paraliżuje origin'a.

 

Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc i odpowiedź.

 

 

Wiadomość 5 z 17 (22 087 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Origin problem z pobieraniem

Community Manager (retired)

@sens_non_ Hej!

 

Problem leży w komunikacji system > aplikacja Origin. Z Twojego opisu wynika, iż sprawdziłeś już dużo obejść, jednak powiedź mi jedną rzecz czy "Przerzuciłem się w końcu na windowsa 10 " zrobiłeś tzw. aktualizację do Windows 10 z Windows 7 czy była to czysta instalacja systemu Windows 10 (format)?

 

Dodatkowe obejścia, których sądzę, że nie sprawdzałeś znajdziesz tutaj

 

Co trzeba zrobić:

 

FIX 1:

 

Ze strony Microsoft, ściągnąć najnowszą wersję  .NET framework (4.5.1 lub nowszą) i zainstalować/naprawić > Restart komputera w trybie Safe Mode z Obsługą Sieci > Pobranie danego tytułu

 

FIX 2:

 

Odinstalować Origin > Pobrać nową wersję > Prawy klik originthinsetup.exe i uruchom w trybie zgodności Windows 7 oraz zaznacz Administrator > Po instalacji Origin uruchom skrót również w trybie zgodności Windows 7 oraz zaznacz Administrator

 

FIX 3:

 

Użycie REVO Uninstaller

 

 

  1. Odinstaluj przez program REVO aplikacje Origin

  2. Wykonaj restart komputera

  3. Pobierz i zainstaluj najnowszą wersję Origin z naszej strony

UWAGA! Choć zalecamy korzystanie z programu REVO Uinstaller, EA nie zapewnia wsparcia technicznego do niego ani do innych podobnych aplikacji. Korzystasz z nich na własne ryzyko. Postępuj zgodnie z instrukcjami dotyczącymi instalacji REVO Uninstaller.

 

 

Daj znać jak poszło i jeśli opisany problem nadal będzie występować, prześlij nam proszę raport DXDIAG do Twojej odpowiedzi. Powodzenia! Fingers crossed

Wiadomość 6 z 17 (24 093 wyświetleń)

Dot.: Origin problem z pobieraniem

★ Novice

Cześć @EA_Odix

 

obowiązki pozwoliły mi dopiero dzisiaj sprawdzić rozwiązania od Ciebie i sprawa wygląda tak:

zmiana na windowsa 10 odbyła się przez pełną instalację z formatem dysku po win7 (bez aktualizacji z 7 na 10), dodatkowo to o czym zapomniałem napisać to to, o czym wspomniałeś w poradniku, czyli o revo, za każdym razem origina odinstalowywałem z poziomu tego programu.

 

A przechodząc do mięsa...

FIX 1 w moim przypadku zadziałał, nie wiem czy zawdzięczam to net frameworkowi, czy odpaleniu aplikacji z poziomu trybu awaryjnego (raczej to 2gie), ale gry w końcu zaczęły się ściągać i instalować. Dziękuję Ci serdecznie, przyprawiłeś mnie o wielką ulgę po tyylu miesiącach. Szkoda że po pełnej instalacji podstawki do BF1 niemożliwe jest kontynuowanie ściągania aktualizacji w normalnym trybie windowsa (nie awaryjnym). Jest to pewne ograniczenie, ponieważ praca i niektóre zadania w trybie awaryjnym nie jest możliwa, lub nie jest komfortowa, ale nie mam innego wyjścia. Lepiej tak niż wcale. Pozostaje tak na prawdę jeszcze jedno, bardzo ważne pytanie... czy jak ściągnę i zainstaluję już wszystkie aktualizacje, gra odpali się z poziomu normalnego windowsa, czy tylko w trybie awaryjnym? :D

 

Będę dawać znać.

Wiadomość 7 z 17 (22 038 wyświetleń)

Dot.: Origin problem z pobieraniem

Community Manager (retired)

@sens_non_ Hej!

 

Dzięki za odpowiedz i rad jestem, iż FIX 1 u Ciebie zadziałał. :eahigh_file: Na chwilę obecną oznaczę moją odpowiedź, jako rozwiązanie (dla lepszej widoczności). Co do Twojego pytania, gra pobrana w Trybie Awaryjnym, powinna być normalnie odpalana z poziomu normalnego trybu WindowsStandard smile

 

W razie problemów, daj znać! 

 

Pozdrawiam serdecznie! Nerd

Wiadomość 8 z 17 (22 018 wyświetleń)

Dot.: Origin problem z pobieraniem

★ Novice

Cześć @EA_Odix

zgadza się, gra odpala się już z poziomu windowsa.

W końcu mogę dołączyć do pola bitwy ;P

Jeszcze raz dziękuje i do następnego (oby nie problemu :D)!!!

Wiadomość 9 z 17 (21 984 wyświetleń)

Dot.: Origin problem z pobieraniem

★★★ Newbie

Hej mam problem.

Chodzi o to że gdy odpalam instalator w momencie gdy jestem zalogowany na origin (w aplikacji) wyświetla się

 ,, Instalacja nieudana

Wygląda na to że nie masz wystarczających uprawnień niezbędnych do grania w tą grę. Przejdż do serwisu WWW gry zarejestruj się po czym spróbuj ponownie,,

Jak temu zaradzić nie mogę sobie z tym poradzić od około 2 godzin.

Próbowałem już tego ale nie działa...

któryś z administratorów mogłby mi pomóc?

 

 

Wiadomość 10 z 17 (17 520 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

black-origin-bg

ZASADY I WYTYCZNE FORUM ORIGIN

Przestrzegaj tych zasad i wytycznych, gdy publikujesz coś na forum Origin.

Przeczytaj zasady

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem