Dot.: komunikat nie można nawiązać połączenia z internetem

autor: kaaasiaaa1991
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

ORIGIN - komunikat "nie można nawiązać połączenia z internetem"

[ Edytowane ]
★★★ Newbie

mamy rok 2021 i nadal gra za 500zł nie działają z powodu aplikacji origin. To jest tylko gra, to było proste 10 lat temu i powinno być uproszczone. Jakoś nie ma problemu z steam i epic tylko u Was tak trywialna sprawa została sprowadzona do nierozwiązywalnego problemu głupiej darmowej aplikacji.  Robiliśmy z komputerem rzeczy których nigdy żadna aplikacja nie wymagała ustawianie hosta, czyszczenie dns, ustawienie nowego DNS,czyszczenie IE, wyłączenie firewali, reinstalacja origina.  Źle napisane oprogramowanie trzeba poprawić a nie zrzucać na wszystko do okola, zły internet, zła, brama, zły dns ZŁY I NIE DZIAŁAJĄCY TO JEST ORIGIN. Omijamy tą platformę szerokim łukiem bo zlewają sprawę od 2017r

Wiadomość 1 z 66 (10 207 wyświetleń)

"NIE MOŻNA NAWIĄZAĆ POŁĄCZENIA Z INTERNETEM" problem z uruchomieniem origin

★★★★ Novice

Origin mnie dzisiaj uraczył pięknym komunikatem "NIE MOŻNA NAWIĄZAĆ POŁĄCZENIA Z INTERNETEM", mimo że łącze działa bez problemu, szukając pomocy z tym trafiłam na jakieś poradniki, mimo zastosowania się do nich krok po kroku (czyszcze nie cache, czysty rozruch) origin nadal nie chce się uruchomić i ten kominikat się pojawia. Coś jeszcze mogę zrobić, żeby origin mi ruszył?

Wiadomość 2 z 66 (10 179 wyświetleń)

Re: "NIE MOŻNA NAWIĄZAĆ POŁĄCZENIA Z INTERNETEM" problem z uruchomieni

Hero (Retired)
@Nami_lami91

U jakiego dostawcy internetu jestes? Moze ma czasowy problem i nie dostarcza łacza szerokopasmowego ktorego potrzebujesz do połaczenia z Origin tylko łacze wąskopasmowe? Taki problem czasem wyskakuje u kazdego dostawcy internetu.Jesli masz aplikacje Discord to mozesz to natychmiast sprawdzić gdyz i ona wymaga polaczenia szeroko pasmowego. Kiedy i Origin i Discord pluja tym samym błedem pierwszym krokiem jest odlaczenie routera/modemu od zasilania na co najmniej 5 minut aby zresetowac łacze a jesli po przywroceniu połaczenia dalej dostajesz ten blad to potrzebna jest interwencja u dostawcy internetu.
Wiadomość 3 z 66 (10 154 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Re: "NIE MOŻNA NAWIĄZAĆ POŁĄCZENIA Z INTERNETEM" problem z uruchomieni

★★★★ Novice
@kreatora To nie jest wina internetu na 100% (próbowałam też połączyć się przez hotspot z komórki, więc skoro 2 różne źródła internetowe robią ten sam błąd to wina leży po stronie Origina) Discord mi działa cały czas i mogę tam robić wszystko bez najmniejszych problemów. Właściwie wszystko co związane z łączem mi działa, tylko Origin ma nagle jakiś problem niewiadomo skąd w środę jeszcze normalnie się włączał i wczoraj mi wyskoczył ten błąd nagle, dzisiaj po ponad 12 godzinach (w tym czasie router miałam wyłączony) nadal Origin twierdzi, że nie może się połączyć
Wiadomość 4 z 66 (10 149 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Re: "NIE MOŻNA NAWIĄZAĆ POŁĄCZENIA Z INTERNETEM" problem z uruchomieni

[ Edytowane ]
Hero (Retired)

@Nami_lami91

Jesli Discord ci dziala problem jest rzeczywiście po stronie Origin.
Pierwszym krokiem w takim wypadku jest wyczyszczenie cache Origin
https://help.ea.com/pl-pl/help/faq/clear-cache-to-fix-problems-with-your-games/
Nastepnym krokiem jest sprawdzenie czy jakis program antywirusowy z netu jesli taki masz nie zablokował ci po swoim updajcie, ktorego mogłas nawet nie zauwazyc pliku uruchamiającego Origin.
Jesli chcesz testowo wyłaczyc taki program wpisz w Google jego nazwe i slowko Disable . Nastepnie wyszukaj w pokazanych linkach instrukcje jak to zrobić.

A jesli i to nie pomoze mozna sprobować reinstalacji Origin ale nie opcją Windowsa Dodaj/Usuń programy, bo to nie odinstaluje wszystkich plików Origin ale w ręcznie w Trudny sposób
https://help.ea.com/pl-pl/help/origin/origin/manually-uninstalling-origin/
Jednak na PC/Windows mozesz odinstalowac Origin programem Revo - free version który sam wyczyści twój komputer ze wszystkich śladów starej wersji Origin
https://www.revouninstaller.com/revo-uninstaller-free-download/
Uruchom Revo, wybierz Origin z listy i kliknij Odinstaluj.
Po zakończeniu odinstalowywania wybierz „Moderate” pod „Scanning modes” i kliknij Scan.
Jeśli Revo znajdzie pozostałe wpisy rejestru, zaznacz wszystko, usuń i kliknij Next.
Revo wyświetli „Remaining Data and Folders.”. Wybierz wszystkie z wyjątkiem folderu „Origin Games”, jeśli się pojawi. (Tutaj domyślnie instalowane są Sims 4 i inne gry Origin) Resztę usuń.
Zamknij Revo i uruchom ponownie komputer.
Nastepnie pobierz najnowszą wersję Origin stąd
https://www.origin.com/pol/pl-pl/store/download
Po zainstalowaniu Origin zrestartuj komputer i spróbuj sie zalogowac na Origin jako Administrator
(prawym myszy na ikonke Origin)

Wiadomość 5 z 66 (10 132 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

komunikat nie można nawiązać połączenia z internetem

★★ Novice

Hej Standard smile Wczoraj po włączeniu komputera mój Origin automatycznie się zaktualizował i od tamtego momentu pojawia się okienko z komunikatem, że nie można nawiązać połączenia z internetem mimo, że internet działa, ktoś pomoże? próbowałam ponownej instalacji ale cały czas to samo, dziękuję 

Wiadomość 6 z 66 (10 197 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: komunikat nie można nawiązać połączenia z internetem

★ Apprentice

Od czwartku się z tym męczę. Nic nie pomaga... Instaluje różne wersje Origina i na przemian że nie można nawiązać połączenia z internetem lub do pierwszego uruchomienia potrzebne jest połączanie z internetem... Wyprzedzę sugestie i robiłem już kroki z poradników w innych wątkach

Wiadomość 7 z 66 (10 183 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: komunikat nie można nawiązać połączenia z internetem

[ Edytowane ]
★★★★★ Apprentice

Czesć, 

Najlepsze rzeczy jakie możesz jeszcze zrobić to: 

  • Zamknij origin jako ikonę w prawym dolnym rogu. 
  • Sprawdź czy data i godzina jest adekwatna. 
  • Wyczyść cache origina. 
  • Spróbuj uruchomić origin jako administrator.

Daj znać czy zadziałalo.

Wiadomość 8 z 66 (10 181 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: komunikat nie można nawiązać połączenia z internetem

★ Apprentice

Nie, nie pomogło, bo już to robiłem... Nie chce reinstalować całego systemu żeby sprawdzić czy może to pomoże...

Wiadomość 9 z 66 (10 177 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: komunikat nie można nawiązać połączenia z internetem

★★ Novice

niestety nic nie pomaga Frown

Wiadomość 10 z 66 (10 162 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

black-origin-bg

ZASADY I WYTYCZNE FORUM ORIGIN

Przestrzegaj tych zasad i wytycznych, gdy publikujesz coś na forum Origin.

Przeczytaj zasady

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem