Błąd pobierania, aktualizacji i problem z uruchomieniem gier.

autor: krulowanilu
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

Błąd pobierania, aktualizacji i problem z uruchomieniem gier.

★★★ Novice

Cześć,

 

Po najnowszej aktualizacji systemu Windows 10 zaczęły się moje problemy z funkcjonowaniem aplikacji Origin.

Przy próbie uruchomienia jakiejkolwiek z zainstalowanych gier, wyskakuje okno Origina a następnie wyłącza się. Gra jak nie była włączona tak do tej pory nie jest. Dodam tylko, że przy sprawdzaniu w menedżerze zadań, czy gra jest uruchomiona gdzieś w tle w procesach - również nie ma po niej śladu. 

 

Kolejną sprawą jest błąd który pojawia się po każdej próbie aktualizacji gier i przy wybieraniu funkcji 'napraw".

 

Aplikacja Origin nie może pobrać plików gry The Sims™ 4 do folderu *:/Program Files (x86)/Origin Games/The Sims 4/\.

Upewnij się, że folder docelowy jest dostępny, lub anuluj pobieranie i rozpocznij je ponownie, wybierając inny folder docelowy.

 

Szukam rozwiązań po forach  i nic nie działa, próbowałam już instalacji nowych sterowników, zmiany ustawień kontroli konta, włączania gier w trybie offline, czyszczenia rejestru, odinstalowania i zainstalowania aplikacji na nowo.

 

Czy ktoś miał już taki problem?

 

Wiadomość 1 z 11 (1 808 wyświetleń)
0 Kudo

Zaakceptowane rozwiazanie

Dot.: Błąd pobierania, aktualizacji i problem z uruchomieniem gier.

★★★ Novice

Po paru dniach walki z Originem postanowiłam przywrócić system do poprzedniej wersji windowsa 10. Wszystko działa bez zarzutu, wiec jedyne co mogę dodać na koniec to ze nie polecam aktualizacji przynajmniej w najbliższym czasie :D.

Zobacz w watku

Wiadomość 9 z 11 (1 620 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Dot.: Błąd pobierania, aktualizacji i problem z uruchomieniem gier.

Hero (Retired)
@krulowanilu

.Sprawdź czy program antywirusowy lub Windows Defender nie zaczał blokować Ci Origin i gry.po aktualizacji. Albo wyłacz te programy albo dodaj Origin i gre do wyjatkow w nich.
https://support.microsoft.com/pl-pl/help/4028485/windows-10-add-an-exclusion-to-windows-security
Oprocz Origin do wyjatkow musisz dodać dwa pliki TS4 i TS4_x64
Sciezka do tych plików Moj komputer > Dysk C > Pliki programów (x86) > Origin games > The Sims4 > game ( subfoldery w sa ulozone w porzadku alfabetycznym wiec szukaj pod literka G) > Bin oraz Bin_LE W obu podfolderach Bin znajdziesz jeden z plikow ktorych szukasz w Bin plik TS4_x64 , w Bin_LE plik TS4

Nie jestem pracownikiem EA
Wiadomość 2 z 11 (1 791 wyświetleń)
0 Kudo

Dot.: Błąd pobierania, aktualizacji i problem z uruchomieniem gier.

★★★ Novice

Niestety dalej ten sam problem nawet po wyłączeniu programów antywirusowych i dodaniu Origin i gier do wyjątków Defendera i antywirusów.

Wiadomość 3 z 11 (1 768 wyświetleń)
0 Kudo

Dot.: Błąd pobierania, aktualizacji i problem z uruchomieniem gier.

[ Edytowane ]
Hero (Retired)

@krulowanilu

 

W niektórych przypadkach podczas instalowania lub próby grania gra poprosi o przyznanie dostępu do folderu Dokumenty. Jeśli przypadkowo nie przyznałaś tego dostępu, przejdź do Preferencji systemowych -> Ochrona i prywatność -> Pliki i foldery, a następnie znajdź „The Sims 4” na liście i zaznacz tam folder Dokumenty, aby udostępnić ten folder grze.

 

Jesli to nie jest ten przypadek:

Odinstaluj Origin w Trudny sposób 

https://help.ea.com/pl-pl/help/origin/origin/manually-uninstalling-origin/

Mozesz odinstalowac też Origin programem Revo - free version to wyczysci twój komputer ze wszystkich śladów starej wersji Origin (Jest to program bezpieczniejszy w użyciu od Ccleaneara a tak samo skuteczny)
https://www.revouninstaller.com/revo-uninstaller-free-download/

Pobierz pełna wersję instalatora Origin z linku ponizej i zainstaluj.
https://download.dm.origin.com/origin/live/OriginSetup.exe

 

Nastepnie uruchom Origin jako Administrator - prawym myszy na ikonke Origin "Uruchom jako Administratot" i spróbuj właczyć gre nie z ikonki na pulpicie ale z biblioteki Origin - kliknij na okładkę gry, to przeniesie cie na inna stronę a na okladce gry powinna się ukazać  opcja GRAJ

 

 

Wiadomość 4 z 11 (1 746 wyświetleń)
0 Kudo

Dot.: Błąd pobierania, aktualizacji i problem z uruchomieniem gier.

★★★ Novice

Zrobiłam wszystko z wymienionych przez Ciebie propozycji i niestety ciągle wyskakują te same błędy o nieudanym pobieraniu i aktualizacjach, a jakakolwiek z prób uruchomienia dowolnej gry na Originie kończy się przeskoczeniem do okna z Originem. Czy problem może tkwić w najnowszej aktualizacji Windowsa 10? Mam wrażenie, że wykorzystałam wszystkie dostępne rozwiązania.

Wiadomość 5 z 11 (1 717 wyświetleń)
0 Kudo

Dot.: Błąd pobierania, aktualizacji i problem z uruchomieniem gier.

[ Edytowane ]
★★★★★ Expert

@krulowanilu  Hej Standard smile

 

Zobacz dokładnie w opcjach Origin - zakładka "Instalacje i zapisane stany gry", czy masz dobrze oznaczone literki dysku C: lub D: jak np. na zdjęciu:

 

Jeżeli masz zainstalowaną grę na partycji "C" to w położeniu biblioteki gier musisz zmienić na C:\ zeby wyglądało

C:\Program Files (x86)\Origin Games Jeżeli grę masz na drugiej partycji "D" to poprawiasz na D:\ D:\Program Files (x86)\Origin Games

 

Ta gwiazdka "*:\" mnie niepokoi na Twoim zrzucie

 

12.jpg

 

 

Wiadomość 6 z 11 (1 707 wyświetleń)

Dot.: Błąd pobierania, aktualizacji i problem z uruchomieniem gier.

★★★ Novice

Hej,

nie mam pojęcia dlaczego na screenie pojawiła się ta gwiazdka. Na wszelki wypadek sprawdziłam położenie i samego Origina i gry, wszystko siedzi na dysku D tak samo ustawienia w 'instalacje i zapisane gry".

Wiadomość 7 z 11 (1 689 wyświetleń)
0 Kudo

Dot.: Błąd pobierania, aktualizacji i problem z uruchomieniem gier.

★★★★★ Expert

@krulowanilu 

 

Wiesz co zrób ostatecznie, odinstaluj tą grę całkowicie razem z tym Originem i zainstaluj to wszystko na nowo, powinna ci się pobrać gra już zaktualizowana. Origin najlepiej pobierz na pełnej instalce - https://download.dm.origin.com/origin/live/OriginSetup.exe 

 

Trudno powiedzieć czy Windows 10 ze swoimi aktualizacjami systemowymi robią jakieś cuda - cudawianki. Ostatnio jest głośno o usterkach w aktualizacjach do dziesiątki, co potrafią trochę namieszać niektórym użytkownikom w systemie.

Wiadomość 8 z 11 (1 636 wyświetleń)

Dot.: Błąd pobierania, aktualizacji i problem z uruchomieniem gier.

★★★ Novice

Po paru dniach walki z Originem postanowiłam przywrócić system do poprzedniej wersji windowsa 10. Wszystko działa bez zarzutu, wiec jedyne co mogę dodać na koniec to ze nie polecam aktualizacji przynajmniej w najbliższym czasie :D.

Wiadomość 9 z 11 (1 621 wyświetleń)

Dot.: Błąd pobierania, aktualizacji i problem z uruchomieniem gier.

★★★ Newbie

Też miałam ten problem, pomogło odinstalowanie origin i ponowną instalacja z tego co widziałam to EA już nie korzysta (chyba) z origin tylko stworzyło swoją aplikacje do gier.( https://www.ea.com/ea-app) logujesz się tym samym loginem i hasłem co na origin. 

Wiadomość 10 z 11 (1 012 wyświetleń)

black-origin-bg

ZASADY I WYTYCZNE FORUM ORIGIN

Przestrzegaj tych zasad i wytycznych, gdy publikujesz coś na forum Origin.

Przeczytaj zasady

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem