Dot.: Gra się nie uruchamia

autor: MattiuDefo
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Dot.: Gra się nie uruchamia

★★ Novice
Nie pomógł reinstal origin, nie pomogła naprawa plików gry, nie pomogła ponowna instalacja gry, nie pomogła aktualizacja origin i sterowników karty graficznej... Nie pomaga też odpalanie w trybie administratora. Nawet już zmieniałem dircetx z 12 na 11 bo podobno nfs nie obsługuje 12 i też nic.
Nie wiem co może jeszcze pomóc. Wczoraj chodziło, a dziś nie.
Wiadomość 21 z 37 (6 763 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Gra się nie uruchamia

[ Edytowane ]

@Ciuus @AdheyFootballMan @Jakcuszek @SpinerDig @inventer89

 

1.Zamknij wszystkie programy działające w tle

2.Odinstaluj  wszystkie wersje microsoft visual c++ redistributable, następnie Pobierz tutaj  i zainstaluj ponownie.

3.Pobierz Reset-Windows-Update-Agent ten program naprawi błędy w systemie 

4.Usuń Net Framework pobierz i zainstaluj ponownie

4.Użyj narzędzia  NET Repair tool pobierz

5.Plik ActivationUI.exe dodaj do wyjątków w zaporze sieciowej i antywirusie, plik znajduję się w folderze gry folder Core.

 

Dodatkowo:

 

1.Całkowicie zamknij program Origin oraz grę (tak aby w menedżerze zadań nie był widoczny żaden proces związany z grą lub programem Origin)
2. W polu wyszukiwania wpisz "Kontrola konta"
3. Wybierz z listy "Zmień ustawienia kontroli konta użytkownika"
4. Przesuń suwak na samą górę, następnie zatwierdź zmiany
5. Kliknij prawym przyciskiem myszy (PPM) na skrót od programu Origin na pulpicie, wybierz Właściwości i Otwórz lokalizację pliku
6. Kliknij PPM na zaznaczonym pliku i wybierz Uruchom jako administrator
7. Jeżeli pojawi się komunikat o wprowadzaniu zmian na dysku - koniecznie go zaakceptuj
8. Tą samą czynność powtórz ze skrótem od gry
9. Jeżeli gra uruchomi się, przywróć ustawienia kontroli konta użytkownika do poprzedniej wartości (punkty 1-4)

 

 

 

1.Wyłącz  tryb gry instrukcja

2.Wyłącz nakładkę Xbox w ustawieniach aplikacji 

W tym celu przechodzimy do menu Start, a następnie wyszukujemy aplikacji Xbox.

Uruchamiamy ją i czekamy na zalogowanie się do naszego profilu. Po włączeniu się aplikacji Xbox należy wejść do opcji za pomocą ikony koła zębatego w dolnym lewym rogu ekranu.

Wyłączanie DVR z Gry w aplikacji Xbox

  

3.Odinstaluj najnowszą aktualizację Windows  KB4041676 instrukcja

4.Wyłącz antywirusa Windows Defender instrukcja.

 

Wyłącz  automatyczne aktualizacje w Windows 10 instrukcja, możesz pobierać je sam wtedy kiedy będą dostępne.

 

 

1.Wyłącz automatyczne aktualizację gier, usuńcie grę i zainstalujcie ponownie.

2.Zainstalujcie Origin w wersji beta.

whwhwhwh.jpgfdf2f2f2f.jpg

 

 

Spróbuj rozwiązania od @EA_Odix.

 

Dla osób, które mają problem z ponownym uruchomieniem wersji Trial, radzimy o wycięcie pliku licencji .dlf z poniższej lokalizacji (np. na pulpit) i ponowne uruchomienie wersji Trial:

 

223213111111.PNG

 

Jako, iż  w tym folderze znajdują się pliki licencji/aktywacji innych gier najlepiej przefiltrować pliki xxx.dlf po dacie i wytnijcie te ostatnie, które powinny być odnośnie właśnie Fify 18 wersji trial.

PS. Folder Program Data jest ukryty,więc w opcji widok musicie zaznaczyć (Ukryte elementy)

 

 

Następnie musisz wejść do Panelu Sterowania \ Dodaj Usuń i po lewej stronie klikasz Włącz lub wyłącz systemu Windows i zaznacz opcję, tak jak poniżej.

Unbenannt.JPG

 

RESET USTAWIEŃ GRY

 

Wyłącz zapisy w chmurze (Origin > Ustawienia aplikacji > Instalacje i zapisane stany gry > Zapisane stany gry WYŁĄCZ) następnie zmień nazwę folderu Need For Speed(TM) Payback na np.Need For Speed(TM) Payback kopia, katalog ten znajduje się w bibliotece Dokumenty (%USERPROFILE%\Dokumenty lub %USERPROFILE%\Moje dokumenty) 

 

 

Wyłączcie ORIGIN W GRZE (prawy > Właściwości gry):

 

Wyłącz Cortana w Windows 10

 

Kliknij w pole wyszukiwania Search i wpisz słowo Cortana, aby uruchomić program. Następnie, wybierz opcję Menu i Notebook, a w końcu Settings


Przesuń suwak do pozycji Off przy poleceniu Cortana can give you suggestions, ideas, reminders, alerts and more:

 



 

Zainstaluj/napraw pakiety VC ++ oraz DirectX znajdujące się w katalogu gry ...Origin Games\Need for Speed Payback\__Installer

 

Po wejściu do wyżej wymienionych folderów, znajdziesz tam folder redist  iinstalatory VC ++ i DXSETUP

 

5435345.PNG

 

436346.PNG

54534.PNG

 

Uruchom każdy po kolei, wybierając opcję INSTALL lub REPAIR (co dostępne),wykonaj te kroki odpowiednio dla wersji z 2013 oraz 2015 roku, następnie restart komputera!

 

 

Na przykładzie FIFA 18 

 

Wykonaj kroki poniżej:

 

1.Wyloguj się z Origin
2.Wyłącz Origin
3.Restart komputera
4.Uruchom NFS Payback jako administrator z folderu gry (nie z  Origin)
5.Zaloguj się w Origin
6.Upewnij się, że jest ustawione DX11.

 

adminini.jpg

 

 

Wykonaj przywracanie systemu, jeśli powyższe porady nie pomogły instrukcja.

 

 

Podobny problem jest na angielskiej części forum.

 

https://answers.ea.com/t5/Technical-Issues/Crashing-While-Launching/td-p/6402269

 

https://answers.ea.com/t5/Technical-Issues/Need-for-Speed-PAYBACK-WONT-LAUNCH-AT-ALL-HELP-its-Seriou...

 

https://answers.ea.com/t5/Technical-Issues/Need-For-Speed-payback-Dont-Launch/td-p/6683871

CCP Hero Banner - Blue.png

Wiadomość 22 z 37 (30 152 wyświetleń)

Dot.: Gra się nie uruchamia

★★ Novice
Dzięki wielkie za pomoc.

Będę szczery. Nie zrobiłem nic z tej listy. Wczoraj wyłączyłem kompa przed pracą, dzisiaj włączyłem i gra odpaliła się bez gadania !!!!!!! Nieogarniesz. Prawie jak z kobietami hahahah
Wiadomość 23 z 37 (6 774 wyświetleń)

Dot.: Gra się nie uruchamia

@Ciuus

 

Haha dobre, jakbyś miał kolejnym razem problem z uruchomieniem, to wykonaj poniższe kroki powinny pomóc.

CCP Hero Banner - Blue.png

Wiadomość 24 z 37 (6 769 wyświetleń)

Dot.: Gra się nie uruchamia

★★ Novice
Jasne że będę próbował.
Tylko nic nie robiłem i gra chodziła. Nic nie instalowałem, nie było aktualizacji, nie ściągałem nic tylko rypałem w NFSa i tu nagle nie odpala.
Myślę, że to były jakieś problemy EA.
Bo odpalając grę w trybie offline żądało ode mnie logowania na moje konto EA w celu aktywacji gry. A w trybie online po 2/3 sekundach wracało okienko origin. Albo najzwyczajniej komp musiał się z tym przespać. Odpocząć od NFSa czy coś :D
Wiadomość 25 z 37 (6 765 wyświetleń)

Dot.: Gra się nie uruchamia

★★★ Newbie
jak to zrobić "2. W polu wyszukiwania wpisz "Kontrola konta"
Wiadomość 26 z 37 (6 286 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Gra się nie uruchamia

@MrDarsTM

 

Witaj 

 

Jeśli posiadasz win 10 to kilknij na lupę po lewej stronie na dole na pasku zadań i tam wyskoczy pole do wpisywania.

CCP Hero Banner - Blue.png

Wiadomość 27 z 37 (6 274 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Gra się nie uruchamia

[ Edytowane ]
★★★ Newbie

Witam. Wczoraj zauważyłem ten sam problem "po kliknięciu GRAJ klient Origin znika na 2-3 sekundy po czym wraca na pulpit i nic...", nie był on związany z konfiguracją sprzętową lub oprogramowaniem. Okazało się że ta gra ma ograniczoną ilość uruchomień na różnych komputerach. Wydaje mi się że jeżeli chcesz uruchomić grę na więcej niż 2-3 komputerach (z inną konfiguracją) w przeciągu doby to konto zostaje zablokowane na około 24 godziny(do kolejnego zresetowania konta) . Na 2 komputerach wyskoczył mi komunikat o  tym, a na kolejnych 2 tylko się wyłączała dokładnie jak to było opisane.


Dla pewności prze-logowałem się na inne konto na komputerze który miał ten objaw i gra działała, po powrocie na zablokowane, objaw powrócił - po odczekaniu  kilku godzin lub po północy (nastąpiło to jednocześnie nie wiem które było bardziej istotne) czyli  następnego dnia gra zaczęła sama działać

Wiadomość 28 z 37 (5 723 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Gra się nie uruchamia

★ Novice

Zachcialo mi sie zagrac w jakies starsze gierki typu C&C generals lub redalert i lipa. Zaplacilem za nie pieniadze i nie dzialaja, odkad poszly na origin, wczesniej dzialalo bez problemu.

Te wszystkie porady jak czytam, to dochodze do wniosku, ze musze programiste zatrudnic, zeby ogarnac prosta gre. Wychodzi na to, ze musze miec osobnego kompa na gry od origin z pure windows. Co to ma byc? Mam w cholere starych gier i nie moge zagrac, oddacie mi kase??? 

 

Wiadomość 29 z 37 (4 573 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Gra się nie uruchamia

★★★ Novice

Zgadzam się z kolegą , nie po to kupuje gry by się bawić jak programista skoro wasze gry nie działają oddajcie kasę

Wiadomość 30 z 37 (4 433 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem