Dot.: Problem z prologiem

autor: Beevex
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

[#] Gra nie zapisuje postępu - uruchamia się od ustawień jasności i prologu

[ Edytowane ]
★★★★ Novice

Witam,

 

Tak jak w temacie. Za każdym razem gdy uruchamiam grę ta każe mi ustawiać jasność, dźwięk a potem uruchamia prolog (lądowanie w Norwegi). Kiedy gram kampanie to postęp zapisuje się ale jak uruchomię grę ponownie to kasuje postęp (nie wyświetla, że ukończyłem dany rozdział). Jedyne co to zapamiętuje znalezione listy i ukończone wyzwania (pomarańczowe kółko rysuje się w okół miejsca gdzie powinien być "ptaszek", wskazujący, że ukończyłem rozdział). Zapamiętuje również postęp w grze multiplayer (zdobyte rangi, bronie itp.). Ustawienia gry również restartuje do domyślnych.

Wiadomość 6 z 70 (16 586 wyświetleń)

Problem z prologiem

★ Novice

Problem pojawia się podczas włącznia BFV, za każdym razem włącza się prolog - trzeba czekać aż do momentu lądowania na spadochronie i dopiero wtedy można dać ESC-> WYJDŹ
Ktoś naprawił ten problem  ?

Wiadomość 1 z 70 (16 634 wyświetleń)

Dot.: Problem z prologiem

★★★ Newbie
EA_Kuba opisał jak chwilo rozwiązać. Post informacyjny o problemie z zapisem ustawień.
Wiadomość 2 z 70 (16 619 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Problem z prologiem

★ Novice

Właśnie, że z zapisem ustawień nie mam problemu bo podmieniam nazwę,a prolog i tak się za każdym razem resetuje. 

Wiadomość 3 z 70 (16 609 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Problem z prologiem

Hej @IzIcjusz

Spróbuj także wyłączyć zapisywanie gry w chmurze (Naciśnij PPM na "okładkę" gry po czym przejdź do Właściwości gry".

Wiadomość 4 z 70 (16 575 wyświetleń)

Dot.: Problem z prologiem

★ Novice

Niestety nic z tego. Dalej to samo  

Wiadomość 5 z 70 (16 552 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Gra nie zapisuje postępu - zawsze uruchamia się od ustawień jasności i pro

Community Manager (retired)

@Wieczorek1990 

 

Studio pracuje nad rozwiązaniem tego problemu, jednak mamy działające obejście w tym przypiętym wątku, które powinno zadziałać u Ciebie.

Wiadomość 7 z 70 (16 546 wyświetleń)

Dot.: Gra nie zapisuje postępu - zawsze uruchamia się od ustawień jasności i pro

★ Novice
Niestety działa to wyłącznie na ustawienia osobiste, które ustawimy w opcjach (np czułość myszy), a na postęp i te początkowe ustawienia jasności, dźwięku nie działa (bynajmniej u mnie)... Zrobiłem tak jak w przypiętym poradniku i zapisało właśnie tylko to.. Chyba, że ja coś jeszcze nie tak zrobiłem. Czy może wiadomo coś o postępach pracy nad tą łatka? Bo niestety jest to dosyć problematyczne, a chciałoby się normalnie pograć.. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
Wiadomość 8 z 70 (16 529 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Battlefield V Brak zapisu stanu gry

★ Novice

Witam. Mam problem a mianowicie gra nie zapisuje stanu początkowego gry, zawsze wita mnie wyborem jasności, wyborem dźwięku i scenami poczatkowymi. W czym moze tkwić problem. Posiadam wersję De Luxe i jest zdjecie kobiety a nie faceta, czy tak poinno być ?

Wiadomość 9 z 70 (16 521 wyświetleń)

Dot.: Battlefield V Brak zapisu stanu gry

[ Edytowane ]
Community Manager (retired)

@Gawlik12341 @Wieczorek1990 @NelekRKO

 

Jeśli wspomniane obejście nie zadziałało, spróbujcie jeszcze poniższego:

 

Wyłącz zapisy w chmurze i zresetuj ustawienia gry

 

  1. Wyłącz zapisy w chmurze na swoim koncie  (Origin > Ustawienia aplikacji > Instalacje i zapisane stany gry > Zapisane stany gry WYŁĄCZ) 
  2. Zmień nazwę folderu Battlefield V w bibliotece Dokumenty na np. Battlefield V kopia
  3. Wyłącz Origin całkowicie (Origin > Zakończ) 
  4. Uruchom ponownie Origin jako ADMINISTRATOR - INSTRUKCJA
  5. Uruchom ponownie grę również jako ADMINISTRATOR, jeśli wszystko dobrze pójdzie powinien się utworzyć nowy folder Battlefield V w Dokumentach oraz sama gra powinna uruchomić się w domyślnych ustawieniach! 

Po tych krokach, zastosujcie ponownie obejście przy wyłączonej chmurze! 

 

Drugim obejściem po wyłączeniu chmury jest edycja wspomnianego pliku PROFSAVE i zmiana wartości "ShownPrologueIntro" na 1

 

11331221124.png

Wiadomość 10 z 70 (16 511 wyświetleń)

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem