[PC] STAR WARS™ Battlefront 2 - Błąd 216

autor: szomny
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

[PC] STAR WARS™ Battlefront 2 - Błąd 216

[ Edytowane ]
★★★★ Novice

Witam mam ten sam problem z błędem 216 tylko że w Battlefront 2.

- Laptop (PC)

 

- Battlefront 2

 

- Euronet Białystok

 

- Czytałem wątki ze wcześniejszych lat jakoś nawet z 2011 roku. Zrobiłem te kroki i nic to nie pomogło. Tam pis/ało żeby połączyć się przez kabel do PC ale nie mam takiej możliwości, Internet mam bardzo dobry: 2 pingu, 50/50 pobieranie/wysyłanie.

Wiadomość 1 z 13 (976 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Zaakceptowane rozwiazanie

Dot.: Gra Rozłączona- Brak połączenia z EA Online. Parametry Łącza niewystarczaj

Community Manager

Hej @szomny 

 

Dzięki za odpowiedzi. 


@szomny  napisał/a:

Eeeeeee czy to normalne przy włączaniu Battlefronta 2 xD? Nigdy nie wywaliło mi bluescreena przy żadnej grze. (...)


Niebieski ekran, to naturalnie nie jest normalna rzecz przy uruchamianiu jakiejkolwiek gry, lub programu. Standard smile

Efektem niebieskiego ekranu, jest to że system operacyjny nie może kontynuować pracy z racji tego, że napotkał poważny błąd uniemożliwiający jego poprawne działanie. 

 

Na dole ekranu widzę - DPC Watchdog Violation. Zazwyczaj tego rodzaju problem spowodowany jest uszkodzonymi, lub nieprawidłowymi sterownikami dla któregoś z podzespołów. Jeśli wcześniej wykonywałeś aktualizację sterowników, sugerowałbym, abyś wrócił do ich rekomendowanych wersji dla Twojego laptopa. Znajdziesz je na stronie producenta Twojego komputera. Zapewni to stabilność u punkt wyjściowy rozwiązywania problemu. 


@szomny  napisał/a:

Witaj @EA_Kuba ,

Wreszcie po 6 razach prób udało mi się wejść do Battlefronta 2 i zagrać na internecie z telefonu. (Zaaktualizowałem sterowniki karty graficznej) Tutaj masz SS. Jednak kiedy przełączyłem się na Wi-fi to nadal JEST TEN BŁĄD 216 Frown 


Możesz dokładnie opisać co działo się przez te pięć pierwszych prób? Czy pojawiał się ten sam błąd? Gra nie uruchamiała się? Pojawiał się inny błąd?

 

Sprawdziłem na stronie Twojego dostawcy Internetu listę blokowanych portów i porównałem ją z listą portów jakie wykorzystuje Star Wars Battlefront 2. Istnieje możliwość, że komunikat pojawia się z racji blokowanego portu TCP 23321. Sprawdź proszę czy po odblokowaniu tego portu przez dostawcę problem utrzymuje się nadal. 

 

Ponadto nie wiem jakie dokładnie zostały przez Ciebie wykonane kroki (wspomniałeś o wykonaniu kroków z 2011 roku gdzie gra została wydana w 2017 - masz pewność, że kroki tyczyły się tej samej gry?), więc jeśli możesz daj nam znać jakie zostały przez Ciebie wykonane. 

 

W przeszłości rozwiązaniem tego problemu było rozegranie rundy w trybie arcade, ponieważ w ten sposób gra synchronizowała informacje na koncie. 

Innym rozwiązaniem było dodanie wyjątków, bądź wyłączenie dodatkowej ochrony przed wirusami w programie antywirusowym. 

Zobacz w watku

Wiadomość 6 z 13 (953 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Dot.: Gra Rozłączona- Brak połączenia z EA Online. Parametry Łącza niewystarczaj

Community Manager

Hej @szomny 

 

Wydzieliłem Twój komentarz z innej dyskusji, która zdaje się dotyczyć innego problemu.

 

Jeśli Twój laptop łączy się bezprzewodowo, dla testu sprawdź proszę czy problem będzie pojawiał się jeśli połączysz go poprzez hotspot utworzony z telefonu. 

Wiadomość 2 z 13 (969 wyświetleń)

Dot.: Gra Rozłączona- Brak połączenia z EA Online. Parametry Łącza niewystarczaj

★★★★ Novice

Eeeeeee czy to normalne przy włączaniu Battlefronta 2 xD? Nigdy nie wywaliło mi bluescreena przy żadnej grze. Nigdy też nie wywalało mi nic kiedy odpalałem Battlefronta 2. Przez 30h było dobrze ale teraz coś jest nie tak.

Wiadomość 3 z 13 (962 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Gra Rozłączona- Brak połączenia z EA Online. Parametry Łącza niewystarczaj

[ Edytowane ]
★★★★ Novice

 No to nie źle. W tedy łączyłem się przez neta z telefonu i wywalało mi bluescreena, a teraz gdy próbuje normalnie wejść do battlefrontu 2 na wi-fi to freezuje mi się cały windows ;( Nigdy tak jeszcze nie miałem

Wiadomość 4 z 13 (959 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Gra Rozłączona- Brak połączenia z EA Online. Parametry Łącza niewystarczaj

[ Edytowane ]
★★★★ Novice

Witaj @EA_Kuba ,

Wreszcie po 6 razach prób udało mi się wejść do Battlefronta 2 i zagrać na internecie z telefonu. (Zaaktualizowałem sterowniki karty graficznej) Tutaj masz SS. Jednak kiedy przełączyłem się na Wi-fi to nadal JEST TEN BŁĄD 216 Frown 

Wiadomość 5 z 13 (956 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Gra Rozłączona- Brak połączenia z EA Online. Parametry Łącza niewystarczaj

Community Manager

Hej @szomny 

 

Dzięki za odpowiedzi. 


@szomny  napisał/a:

Eeeeeee czy to normalne przy włączaniu Battlefronta 2 xD? Nigdy nie wywaliło mi bluescreena przy żadnej grze. (...)


Niebieski ekran, to naturalnie nie jest normalna rzecz przy uruchamianiu jakiejkolwiek gry, lub programu. Standard smile

Efektem niebieskiego ekranu, jest to że system operacyjny nie może kontynuować pracy z racji tego, że napotkał poważny błąd uniemożliwiający jego poprawne działanie. 

 

Na dole ekranu widzę - DPC Watchdog Violation. Zazwyczaj tego rodzaju problem spowodowany jest uszkodzonymi, lub nieprawidłowymi sterownikami dla któregoś z podzespołów. Jeśli wcześniej wykonywałeś aktualizację sterowników, sugerowałbym, abyś wrócił do ich rekomendowanych wersji dla Twojego laptopa. Znajdziesz je na stronie producenta Twojego komputera. Zapewni to stabilność u punkt wyjściowy rozwiązywania problemu. 


@szomny  napisał/a:

Witaj @EA_Kuba ,

Wreszcie po 6 razach prób udało mi się wejść do Battlefronta 2 i zagrać na internecie z telefonu. (Zaaktualizowałem sterowniki karty graficznej) Tutaj masz SS. Jednak kiedy przełączyłem się na Wi-fi to nadal JEST TEN BŁĄD 216 Frown 


Możesz dokładnie opisać co działo się przez te pięć pierwszych prób? Czy pojawiał się ten sam błąd? Gra nie uruchamiała się? Pojawiał się inny błąd?

 

Sprawdziłem na stronie Twojego dostawcy Internetu listę blokowanych portów i porównałem ją z listą portów jakie wykorzystuje Star Wars Battlefront 2. Istnieje możliwość, że komunikat pojawia się z racji blokowanego portu TCP 23321. Sprawdź proszę czy po odblokowaniu tego portu przez dostawcę problem utrzymuje się nadal. 

 

Ponadto nie wiem jakie dokładnie zostały przez Ciebie wykonane kroki (wspomniałeś o wykonaniu kroków z 2011 roku gdzie gra została wydana w 2017 - masz pewność, że kroki tyczyły się tej samej gry?), więc jeśli możesz daj nam znać jakie zostały przez Ciebie wykonane. 

 

W przeszłości rozwiązaniem tego problemu było rozegranie rundy w trybie arcade, ponieważ w ten sposób gra synchronizowała informacje na koncie. 

Innym rozwiązaniem było dodanie wyjątków, bądź wyłączenie dodatkowej ochrony przed wirusami w programie antywirusowym. 

Wiadomość 6 z 13 (954 wyświetleń)

Dot.: Gra Rozłączona- Brak połączenia z EA Online. Parametry Łącza niewystarczaj

★★★★ Novice

Witaj @EA_Kuba ,

Wracając do niebieskiego ekranu to on wyskoczył mi przed zaktualizowaniem sterowników dla mojej karty graficznej. Po zainstalowaniu tych sterowników próbowałem włączyć grę:
tutaj będzie to trochę pomieszane,

- pierwszy raz bluescreen (próbowałem połączyć się z internetem z telefonu)
- drugi raz bluescreen (tak samo)
- trzeci raz zaktualizowałem sterowniki karty graficznej - próbowałem włączyć Battle fronta 2 lecz wywalało mi go (Wi-fi)
- czwarty raz zaczeło mi pokazywać "Optymalizowanie cieniów" - trwało to minimum 15 min
- piąty raz też pokazywało mi "Optymalizowanie cieniów" lecz trwało to ok. 5 min (Wi-fi)
- za szóstym razem udało mi się wejść do Battlefronta 2 i zagrać jak widzałeś na SS (net z tela) lecz gdy zmieniłem na Wi-fi błąd 216.


"Istnieje możliwość, że komunikat pojawia się z racji blokowanego portu TCP 23321. Sprawdź proszę czy po odblokowaniu tego portu przez dostawcę problem utrzymuje się nadal." -
Czy napiszesz mi jak to zrobić?, Czy trzeba będzie dzwonić do dostawcy internetu aby odblokował ten port?...

Przepraszam mój błąd. Nie 2011 tylko 2018/2023 tu są te wszystkie kroki(mój net to 2/50/50 średnio ping/pobieranie/wysyłanie:

2018: https://answers.ea.com/t5/Gry-z-serii-STAR-WARS/Kod-bledu-216/m-p/6715646 (Nawet Ty tam pisałeś )
2023: https://answers.ea.com/t5/Gry-z-serii-STAR-WARS/Kod-bledu-216/m-p/12187837/highlight/true#M3893 

Nie posiadam żadnego dodatkowego programu antywirusowego. Mam Defendera.

Jestem bardzo wdzięczny tobie @EA_Kuba że mi pomagasz <3

Wiadomość 7 z 13 (949 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Gra Rozłączona- Brak połączenia z EA Online. Parametry Łącza niewystarczaj

★★★★ Novice

PS.
Miom zdaniem nie jest to wina portu TCP 23321, ponieważ lista blokowanych portów została ostatni raz zaktualizowana w 2014 roku. Tak samo lista portów została ostatni raz zaktualizowana w 2015 roku. a ja grałem w 2023 roku i wszystko było normalnie. Więc jeżeli chodziło by tu o port to i w 2023 był by już problem Jeszcze jedno, w 2023 musiałem odinstalować grę, zainstalowałem ją dopiero 3 dni temu. Myślę że w tej przerwie pomiędzy odinstalowaniem a zainstalowaniem jej była jakaś aktualizacja i to przez nią nie mogę teraz grać Frown

Wiadomość 8 z 13 (946 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Gra Rozłączona- Brak połączenia z EA Online. Parametry Łącza niewystarczaj

Community Manager

Hej @szomny 

 

Dzięki za Twoje odpowiedzi. 

 

Długie uruchamianie gry może być związane z wykorzystywaniem przez grę DirectX 12. Sprawdź proszę czy długi czas ładowania będzie pojawiał się jeśli wykonasz kroki poniżej:

 

Przejdź do folderu Dokumenty - STAR WARS Battlefront II - settings i otwórz za pomocą notatnika plik "BootOptions", a następnie zmień wartość przy "GstRender.EnableDx12" z 1 na 0 i zapisz zmiany.

 

Nie jest mi nic wiadomo na temat aktualizacji gry w poprzednim roku, nie mniej mam pewność, że lista wykorzystywanych portów jest aktualna. 

 

Skłaniam się ku temu, że problem jest związany z konfiguracją połączenia, z racji tego, że gra działała kiedy uruchomiłeś ją dla testu korzystając z Internetu "z telefonu".

 

Jeśli chodzi o otwieranie portów, to zazwyczaj jest to możliwe w panelu administracyjnym routera. Proces ten choć podobny jest inny dla każdego z urządzeń. Zakładam, że posiadasz Internet LTE, tutaj prawdopodobnie niezbędny będzie kontakt z dostawcą Internetu.

 

Jeśli posiadasz program Windows Defender upewnij się, że gra oraz aplikacja EA App zostały dodane do wyjątków (pamiętaj by dodać plik uruchamiający grę, nie forlder).

 

Dodawanie wyjątku w usłudze Zabezpieczenia Windows - Pomoc techniczna firmy Microsoft

 

Sprawdź również czy problem będzie występował po wyłączeniu "ochrony w czasie rzeczywistym".

 

Ochrona przed wirusami i zagrożeniami w programie Zabezpieczenia Windows - Pomoc techniczna firmy Mi...

 

Wiadomość 9 z 13 (930 wyświetleń)

Dot.: Gra Rozłączona- Brak połączenia z EA Online. Parametry Łącza niewystarczaj

★★★★ Novice

Witaj @EA_Kuba ,

 

Dzisiaj skontaktowałem się z dostawcą Internetu Euronet i poprosiłem aby odblokowali port TCP 23321, powiedzieli że nie mogą odblokować tego portu ponieważ służy on blokowaniu trojanów itp. Nie wiem co teraz mam zrobić aby zagrać w BF2. Frown 

Wiadomość 10 z 13 (826 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem