podwójny kontroler

autor: Takashai
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Highlighted
Zaakceptowane rozwiązanie

podwójny kontroler

★★★ Novice

Witam, mam pewien problem posiadam kontroler Xbox series i problem polega na tym, że gra widzi jakby 2 kontrolery (kontroler jest w pełni sprawny). Jak to naprawić? Gram na PC. Próbowałem już chyba wszystkiego z youtube Frown

Wiadomość 1 z 19 (2 947 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Zaakceptowane rozwiazanie

Dot.: podwójny kontroler

★★★★ Novice
@Takashai Jeśli masz grę bezpośrednio w Origin bądź EA, to wyłącz aplikację Steam. W moim przypadku to ona powodowała duplikację bądź podwójne przeskakiwanie danego wyboru w menu gry.

Zobacz w watku

Wiadomość 6 z 19 (2 789 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Community Manager

Hej @Takashai 

Dzięki za Twój wpis. Spróbuj na początek odłączyć zbędne urządzenia USB od swojego komputera. Z gry usuń Ustawienia Osobiste i wyłącz FIFA 23. Następnie podłącz pad za pomocą kabla i uruchom grę.

Mam nadzieję, że to pomoże. Pozdrawiam,

_Kalina

EA_KalinaAHQ

Wiadomość 2 z 19 (2 896 wyświetleń)

★★★ Newbie

Ja również mam problem opisany przez przedmówcę, lecz inny kontroler, bo marki Genesis. Próbowałem wszystkich znalezionych na Internecie rozwiązań i nic nie pomogło. Wypinanie innych urządzeń, zmienianie ustawień kontrolera na Steamie, dłubanie w menadżerze urządzeń, resetowanie pada, reinstalację gry - jednym słowem: wszystko. Dodam jeszcze, że mój kontroler ma dwa tryby pracy: pierwszy, w którym urządzenie widnieje pod nazwą XBOX, i drugi z nazwą PS3/PC/Android.

W pierwszym trybie pracy, w grze wszystko co robię na padzie dzieje się kilkukrotnie oraz FIFA wykrywa mi go tak, jakbym miał podłączone 4 pady (załącznik). W drugim trybie natomiast, widnieje jedno urządzenie, jednak wszystkie przyciski są pomieszane, i w ten sposób przewijanie w górę i dół zamiast prawidłowo działać gałkami lub krzyżakiem - następuje przyciskami B oraz Y.

Kompletnie nie mam pojęcia co robić. Zwrot gry odpada, bo nad rozwiązywaniem problemu spędziłem w niej już ponad dwie godziny, oraz jestem jej wielkim fanem i bardzo chcę w nią pograć. Jednocześnie nie mogę zagrać, a 400zł poszło na chwilę obecną na marne. Z tego co widzę problem zbyt powszechny nie jest, jednak napotkałem kilka osób, którym uniemożliwia on rozgrywkę. Byłoby naprawdę świetnie, gdyby ktoś się za to wziął i podał konkretne rozwiązanie :/

Wiadomość 3 z 19 (2 880 wyświetleń)

★★★ Novice

Jeśli masz podłączony pad za pomocą programu DS4Windows to może być to winowajca. U mnie jest podobna sytuacja. Pada podłączam do PC za pomocą odbiornika Bluetooth takiego pod USB. Wtedy w panelu sterowania mam już 1 widoczny kontroler. Następnie gdy włączę programik DS4 to w panelu sterowania mam kolejne dodane urządzenie - razem 2 kontrolery. Po odpaleniu fify i próbie zagrania meczu widoczne są 2 kontrolery - jeden z nich jest jakby nieaktywny. Proponuję spróbować najpierw uruchomić grę, zminimalizować i podłączyć pada. 

Wiadomość 4 z 19 (2 818 wyświetleń)

Community Manager

Hej @dadi_LbN 

Na stronie DS4Windows znalazłem rozwiązanie opisanego przez Ciebie problemu z podwójnym kontrolerem - link. Sprawdź rozwiązanie tam zaproponowane i daj nam znać czy udało Ci się rozwiązać problem w ten sposób. 

@Takashai @spxch 

Sprawdźcie proszę czy u was są również widoczne dwa kontrolery (po otwarciu menu start wpiszcie "kontrolery do gier")

Wiadomość 5 z 19 (2 799 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

★★★★ Novice
@Takashai Jeśli masz grę bezpośrednio w Origin bądź EA, to wyłącz aplikację Steam. W moim przypadku to ona powodowała duplikację bądź podwójne przeskakiwanie danego wyboru w menu gry.
Wiadomość 6 z 19 (2 790 wyświetleń)

Community Manager

Hej @Ciastkovvic 

Dzięki za podzielenie się z nami rozwiązaniem Standard smile 

Wiadomość 7 z 19 (2 771 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

★★★ Newbie

Jak cos to nie jest rozwiazanie, dalej posiadam ten sam problem. Btw on wystepuje od fify 22, a EA nic totalnie z tym nie zrobilo XD Skandal.

Wiadomość 8 z 19 (2 648 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Community Manager

@Mikolaj31 

Przyjrzyj się zaleceniom, które zaproponowali nasi gracze w innych wątkach:

#1 Podłącz pad za pomocą kabla USB i odłącz zbędne urządzenia (np. kierownica) - Pełny wątek - link

#2 Kliknij proszę w ikonę Start Windows i wpisz joy.cpl. Po naciśnięciu Enter pojawi się okienko, w którym powinieneś móc usunąć dodatkowe kontrolery. Pełny wątek

EA_KalinaAHQ

Wiadomość 9 z 19 (2 645 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Fifa 23 pad dziwnie sie zachowuje

★★★ Newbie

Mam dziwny problem. Podczas kiedy podlaczam sie bezprzewodowo do FIfy 23 kontroler zaczyna wariowac, przyciski nie dzialaja, a jak juz dzialaja to doslownie odwrotnie niz trzeba. Pad jest nowy, w innych gierkach dziala normalnie. Kiedy podlacze sie kablem pad nagle zaczyna magicznie dzialac, ale kiedy odepne wraca do stanu wariackiego i nie da sie kompletnie tego naprawic. 

Na youtube przepatrzylem doslownie wszystkie poradnjiki i nic nie znalazem. Mial ktos ten problem i go rozwiazał?

Wiadomość 10 z 19 (2 652 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem

fifa-20-player-splash

Zabezpiecz swoje konto FIFA

Włącz weryfikację logowania, aby chronić swoje dane i uzyskać dostęp do aplikacji FUT Web App.

Zobacz więcej w centrum pomocy EA