Ustawienia FIFA 23 dla kart AMD - poradniki po wielu metodach prób i błędów

autor: Avalayya
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Ustawienia FIFA 23 dla kart AMD - poradniki po wielu metodach prób i błędów

[ Edytowane ]
Hero

Witajcie, na wstępie chce poinformować że wszystko robicie na własną odpowiedzialność i ja nie odpowiadam za ewentualne uszkodzenia sprzętu bądź systemu jednak nie ma tu wielkiej filozofii i wszystko jest raczej bezpieczne.

FIFA i AMD często lubią sobie dogryzać jeśli chodzi o tą serię gier więc jako posiadacz karty z tej stajni postanowiłem coś z tym zrobić bo mimo iż podczas rozgrywania meczu gra jest płynna i trzyma klatki tak po strzeleniu bramki i podczas powtórek fps spadają o połowę, również menu nie chodzi w 60 klatkach. 

Nie gwarantuję tego że te ustawienia poprawią Wam wydajność bo możecie mieć inną kartę niż ja (RX6600), system lub specyfikację całego sprzętu.

WAŻNE, jeśli chcecie zainstalować sterowniki to zawsze ale to zawsze używajcie programu Driver Display Uninstaller (DDU) do odinstalowania poprzednich sterowników.

- po instalacji sterowników oraz restarcie komputera co jest zalecane uruchamiacie AMD Software, pomijacie wstęp ale polecam kliknąć na zębatkę i najlepiej od prawej strony do lewej powyłączać w preferencjach i klawiszach dostępu wszystkie opcje.

SĄ TRZY PORADNIKI, SAMI MUSICIE SPRAWDZIĆ NA KTÓRYCH UZYSKACIE NAJLEPSZĄ WYDAJNOŚĆ:

1. Sterowniki: 23.4.3

Spoiler

- klikamy w Gry i w prawym górnym rogu rozwijamy te trzy kropeczki, dodajemy plik exe FIFY ponieważ aplikacja AMD nie wyszukuje fify, najlepiej z folderu z grą, nie skrót z pulpitu:

56.png

- Odnośnie minimalnych i maksymalnych fps to tutaj nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ważne aby komputer wyciągał tyle klatek ile ustawicie, w przeciwnym wypadku mogą pojawić się opóźnienia.

2.png

2. Sterowniki 23.3.1:

Spoiler

- klikamy w Gry i w prawym górnym rogu rozwijamy te trzy kropeczki, dodajemy plik exe FIFY ponieważ aplikacja AMD nie wyszukuje fify, najlepiej z folderu z grą, nie skrót z pulpitu:

1.png

- Odnośnie Radeon Chill to ustawiamy tam ilość Hz naszego monitora, ja mam 165Hz to ustawiłem tyle, to bardzo ważne, inne wartości mogą spowodować input laga lub sam obraz z gry nie będzie płynny.

2.png

- Klikamy "Dostosuj wydajność w grach" oraz "Niestandardowe"

Minimalna częstostliwość musi być niższa o 100MHz niż maksymalna, napięcia nie ruszamy a w dostrajaniu zasilania ustawiamy limit na maxa.

4.png

3. Starsze sterowniki czyli 22.9.2 lub 22.5.1:

Spoiler

1.png

6666676t757.png

OGÓLNE USTAWIENIA:

- plik EXE od FIFA23, w ustawieniach DPI mam zaznaczoną tylko drugą opcję i wybrane Aplikacja

3.png

Warto również wspomnieć iż w niektórych przypadkach przeinstalowanie anticheata zwiększa wydajność samej gry. Dziwne ale czasami pomaga.

W ustawieniach gry:

5.png

- pamiętajcie również aby w ustawieniach sterowania zmienić przełączanie zawodników z adaptacyjnego na klasyczne, dlaczego?

Otóż na adaptacyjnym przełączaniu gra dalej potrafi się przycinać.

Nie zapomnijcie zapisać profilu !

- restart gry i wszystko powinno być w porządku.

Powodzenia na boisku !

CCP Hero Banner - Blue.png

Wiadomość 1 z 18 (9 535 wyświetleń)

Dot.: Ustawienia AMD pod FIFĘ 23 - poradnik po wielu metodach prób i błędów

@Avalayya 

Dzięki za poradnik, wielu graczom powinien pomóc w rozwiązaniu problemu. Jak  pomoże dużej liczbie graczy, to przypnę go na stałe do tablicy.

Wiadomość 2 z 18 (9 524 wyświetleń)

★★ Novice
@Avalayya niestety nie pomogło. mój setup to rx 570 + r3 2200g. czy jest szansa ze ea wypuści jeszcze jakąś aktualizacje optymalizującą?
Wiadomość 3 z 18 (9 158 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

[ Edytowane ]
Hero

@wiktea1tego akurat nie wiem, RX570 to karta która powinna uruchomić grę bo jest w minimalnych wymaganiach ale może być ciężko z grywalnością. Trzeba być dobrej myśli.

Wiadomość 4 z 18 (9 146 wyświetleń)

★★★ Novice
@Avalayya Czy wspominając o efekcie smużenia masz na myśli rozmazaną i pikselowatą grafikę? Bo ja mam z tym problem i nie mogę się tego pozbyć
Wiadomość 5 z 18 (8 845 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Hero
@EriksenHQ Efekt smużenia miałem podczas oglądania filmów bądź streamów, nie podczas gry.

Wiadomość 6 z 18 (8 791 wyświetleń)

★★ Novice

na oficjanlnej stronie amd nie ma sterownikow 22.5.1 dla mojej karty graficznej, najblizej tego jest tylko 22.5.2. skad wiec pobrac 22.5.1?

Wiadomość 7 z 18 (6 608 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Hero
@Krzychu4456 pod wszystkimi systemami masz odnośnik "Previous Drivers" , jeśli nie znajdziesz to podaj model karty.

Wiadomość 8 z 18 (6 591 wyświetleń)

★★ Novice

mam rx6700XT

Wiadomość 9 z 18 (6 517 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Hero

@Krzychu4456 22.5.1 są normalnie dostępne na stronie AMD:

https://www.amd.com/en/support/graphics/amd-radeon-6000-series/amd-radeon-6700-series/amd-radeon-rx-...

Wybierasz tylko system i są na drugim miejscu do pobrania.

Wiadomość 10 z 18 (6 486 wyświetleń)

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem

fifa-20-player-splash

Zabezpiecz swoje konto FIFA

Włącz weryfikację logowania, aby chronić swoje dane i uzyskać dostęp do aplikacji FUT Web App.

Zobacz więcej w centrum pomocy EA