Dot.: Nie reaguje kontroler na fife 23 (na fife 22 i wszystko inne reaguje)

autor: szymekle
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Nie reaguje kontroler na fife 23 (na fife 22 i wszystko inne reaguje)

★★★★★ Newbie

Produkt: FIFA 23
Platforma:PC
Podaj na jakiej platformie grasz? PC
Model karty Nvidia lub AMD AMD Redeon(TM) Graphics NVIDIA GeForce RTX 3500Ti Laptop GPU
Podaj ilość pamięci RAM w GB 16,0 GB
Jak brzmi Twój gamertag/PSN ID? Nie wiem. na origin się nazywam RYPKAPLIMKA
Czy problem pojawia się tylko przy włączonej rozgrywce międzyplatformowej? Nie
W którym trybie miało to miejsce? Gry treningowe
Jak często występuje ten problem? 100%
W jaki sposób możemy odtworzyć ten problem? Odpalać gre powinno się nacisnąć kontroler bądź klawiaturę, ja niestety nie mogę kontrolera nacisnąć
Co się dzieje? Przy odpaleniu gry (zdj niżej) powinienem nacisnąć kontroler bądź klawiatura, zależy na czym chce zagrać, No wiadomo że na klawiaturze nie chce. więc naciskam przyciski na kontrolerze. Niestety kontroler nie działa w fife 23. wgl nie reaguje jak by nie był podpięty a jest, ponieważ w menadżerze zadań widzę go, również jak i podepnę pod bluetooth również go widzę. I w innych grach np Fifa 22 bądź jakiś NFS. Wszystko działa, tylko przy fife 23 nie działa. Siedzę już 3 dni i nie znalazłem odpowiedzi, mam nadzieje że pomożecie.
Co powinno się stać? Powinien reagować kontroler

I właśnie jak tu widać na złączonym obrazku, powinienem kliknąć kontrolerem, a niestety jak klikam to nic się nie dzieje, jak kliknie klawiaturą to tylko i wyłącznie będę mógł grać na klawiaturze, kontroler jest wczytany i 

Wiadomość 1 z 8 (608 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

★★★★★ Newbie

Niżej przysyłam zdjęcie gdzie powinienem nacisnąć żeby grać na kontrolerze 

Wiadomość 2 z 8 (604 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

★★ Novice

Miałem podobny problem ale z FIFA 22. Rozwiązaniem jest emulator pada xbox: https://www.x360ce.com/

Musisz go zainstalować w katalogu głównym gry, odpalić, przypisać przyciski i wszystko będzie działać.

Zadałem pytanie przed premierą FIFY 23 czy w nowej odsłonie też to trzeba będzie zrobić. Okazuje się, że bez problemu działają tylko pady od PS lub XBOX, wszystkie inne wymagają tego emulatora. U mnie wszystko śmiga - mam nadzieję, że pomogłem. 3maj sie - PZDR.

Wiadomość 3 z 8 (507 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

★★★★★ Newbie

Tak ja rozumiem jak bym miał pada od ps czy coś, a mam od x360 dwa pady i ani jeden nie działa, pożyczyłem od kolegi trzeci który mu działa i tak samo mi nie działa, oczywiście odpale fife 22 i działa 

Wiadomość 4 z 8 (489 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Hero
@Rypkaplimka Od x360 a obsługiwane pady są od Xboxa S/X. Już w wielu wątkach polecałem zakup pada PowerA Enhanced, koszt to jakieś 150zł i problem zniknie.

CCP Hero Banner - Blue.png

Wiadomość 5 z 8 (482 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

★★★ Newbie
@Avalayya wcale to nie prawda. Mam tego powera i w fife 23 nie działa Wink
Wiadomość 6 z 8 (479 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Hero
@szymekle nie polecałbym pada o którym nie wiem nic, sam go posiadam i działa bez zarzutu, problemu nie szukaj w grze tylko u siebie w systemie.

CCP Hero Banner - Blue.png

Wiadomość 7 z 8 (472 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

★★★ Newbie
@Avalayya Wina jest w tej grze a nie moim padzie ani moim systemie. Skończ siać ferment
Wiadomość 8 z 8 (410 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem

fifa-20-player-splash

Zabezpiecz swoje konto FIFA

Włącz weryfikację logowania, aby chronić swoje dane i uzyskać dostęp do aplikacji FUT Web App.

Zobacz więcej w centrum pomocy EA