FIFA 23 płynność laptop

autor: LUKWACh
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

FIFA 23 płynność laptop

★★ Novice

Witam,

 

po wielu grzebaniach w ustawieniach itd. pomyślałem, że muszę tu napisać post, może ktoś doradzi.

 

Mój sprzęt to laptop MSI GP 76 Leopard 10UG


CPU: Intel(R) Core(TM) i7-10870H CPU @ 2.20-5.0GHz
RAM 32 GB DDR4-3299
GPU:NVIDIA GeForce RTX 3070 Laptop GPU, 8192 MB

Jaki jest problem, ano taki, że podczas rozgrywki w trybie kariery menadżera (nie wiem jak w innych) czuje jakby minimalne spowolnienie. FPS siedzą na poziomie 140-150. Zawodnicy jakby delikatnie zwolnieni są. Dodatkowo jak idzie daleka piłka, czy górna to są takie mikro ścięcia, ale FPS nadal dobrze stoją. Nie wiem co w ogóle robić. Ustawienia panelu nvidia załączam w plikach. Ustawienia FIFY również. Odkryłem gdzieś, że zablokowanie do 60klatek/s pomogło, ale nadal jest ten problem opisany wyżej. Podobnie jest trochę w menu kariery, też jakby za każdym przesunięciem coś delikatnie ścina. Dodam, że przestawiałem ustawienie pada i prawym drążkiem. Nie mam pomysłu. Na synchronizacji pionowej adaptacyjnej jest podobnie. Brak po prostu idealnej płynności, nie jest najgorzej, ale to wkurza. Przecież sprzęt daje radę na ultra na luzie. Temp CPU bez coolerboosta 80-85 stopni, a GPU 60. Nie wiem co robić. Proszę o jakąś pomoc.

 

Poustawiane chyba wszystko co powinno być. Najnowsze sterowniki wszędzie. Opcje zasilania najwyższa moc. Dodany reg wysokiego priorytetu CPU. Wyłączone wszystkie aplikacje, typu Steelseries itd. W panelu sterowania nvidia wszystkie już opcje testowałem, tam też zresztą ustawione to co powinno być. Z synchronizacją pionową sam już nie wiem.

Wiadomość 1 z 10 (782 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: FIFA 23 płynność laptop

★★ Novice

podbijam

Wiadomość 2 z 10 (728 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: FIFA 23 płynność laptop

★★ Novice

??

Wiadomość 3 z 10 (673 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: FIFA 23 płynność laptop

★ Apprentice

Widzę że grasz na mocniejszym sprzęcie ale u mnie jest to samo. Do wtorku wszystko normalnie a w środe wchodzę i lagi piłki przy mocnym, szybkim podaniu lub dośrodkowaniu. Uruchomiłem gre z włączonym licznikiem fpsów to gra jest u mnie na takim samym poziomie co wcześniej tylko rozgrywka przez te lagi piłki nie jest płynna. Menu gry też troche działa wolniej.

Wiadomość 4 z 10 (648 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: FIFA 23 płynność laptop

★★ Novice

tylko u mnie jest tak od początku, od momentu zainstalowania FIFY. Co bym nie zmienił czy to z vsync, ograniczenia klatek to delikatnie przy ruchu mam mikro klatki albo takie minimalne spowolnienie. Nieraz zauważyłem, żeby był sprint, to musze jeszcze raz przytrzymać przycisk. Jakoś tak mułowato to działa, na pewno to nie jest płynne.

Wiadomość 5 z 10 (625 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: FIFA 23 płynność laptop

★★★★ Guide
@LUKWACh Mam słabszego lapka, ale problemy identyczne od początku gry. Wszystko na niskich, próbowałem chyba wszystkiego w nvidia. Zmieniłem u dostawcy na ipv4, próba przekierowania portów. Wszystko na nic. Światłowód 600Mb/s symetryk UPC. Budowa sieci przez fibee. Czytałem że może w tym być problem. Ale teraz mamy centrum przetwarzania danych w Warszawie (90km mam) Sam już nie wiem, gram tylko online,ale np w squad battles też przymula czasami.
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3923913.html
Wiadomość 6 z 10 (611 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: FIFA 23 płynność laptop

★★ Apprentice

Zaplacilismy panowie za wirtualny kawałek gówna. Część ma problem z optymalizacją na PC, a część z serwerami, u mnie było super przed patchem, a teraz znowu * input delay jest z 500 ma gdzie ping pokazuje ok 25ms. Serwery ledwo wyrabiają, padają im co chwilę, śmiech przez łzy, człowiek chce chwilę zrelaksować się  po południu, ale nie ma szans, Chcecie się cieszyć grą, grajcie o 2 w nocy. Powodzenia i pozdrawiam.

Wiadomość 7 z 10 (610 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: FIFA 23 płynność laptop

[ Edytowane ]
★★ Novice

Ja tylko akurat mam w karierze menadżera (tzn. nie wiem jak online, bo po prostu nie grałem jeszcze), nie jest to kwestia jakości łącza. Ja generalnie nie muszę boostować sprzętu pod FPS, ale no po prostu nie jest to płynna gra. Kupuje FIFE od 2018 i nigdy nie było problemów, a grałem na sprzęcie nawet poniżej minimalanych parametrów.

Wiadomość 8 z 10 (608 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: FIFA 23 płynność laptop

★★★ Newbie

Witam, czy znalazłeś rozwiązanie? U mnie Legion 5 Ryzen 7 5800h, rtx 3060 130w i 32 gb ram kingston fury 3200 mhz 20cl. Niestety to samo a fps ok 120 -150.

 

Z synchronizacjami też kombinowałem- bez zmian.

Wiadomość 9 z 10 (480 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: FIFA 23 płynność laptop

★★★★ Guide
@Rafal18_1990 Cześć, grałem w fifa23 na laptopie legion rtx3050 odświeżanie 165hz miałem spowolnienia. Teraz gram na xbox series s w game pass ulitmate fifa23 i mam dokładnie taką samą grę, w której nie moge biegać. Piłkarze nie wiedza co dzieje się na boisku i gdzie znajduje sie piłka. Wszytko oporne. Internet światłowód symetryczny 600Mb/s podłaczony ethernet do routera konsola jak i laptop. To wina gry
Wiadomość 10 z 10 (456 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem

fifa-20-player-splash

Zabezpiecz swoje konto FIFA

Włącz weryfikację logowania, aby chronić swoje dane i uzyskać dostęp do aplikacji FUT Web App.

Zobacz więcej w centrum pomocy EA