Dot.: FIFA 23 - Rozłączenie w meczu online między 10-15 min. spotkania

autor: EA_Kalina
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Dot.: Utrata połączenia w meczu między 10, a 20 minutą.

★★★★★ Novice

Mam ten sam problem. Gram na ps4. Problem trwa od 5 dni. Mnie akurat wyrzuca od 7 do 12 minuty. Próbowałem już wszystkiego począwszy od odinstalowania gry po reset PlayStation oraz routera. Mój nick na ps4 to Zawijany-skrzat. Proszę o pomoc EA!

Wiadomość 11 z 39 (2 136 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

★★★ Newbie
@bociany8 Mam ten sam problem kiedy to naprawia
Wiadomość 12 z 39 (1 792 wyświetleń)

Wyrzucanie z meczy online w 7-12 minucie. Fifa 23, PS4.

★★★★★ Novice

Produkt: FIFA 23
Platforma:Sony Playstation 4
Podaj na jakiej platformie grasz? Sony PlayStation 4
Jak brzmi Twój gamertag/PSN ID? Zawijany-skrzat
Czy problem pojawia się tylko przy włączonej rozgrywce międzyplatformowej? Tak
W którym trybie miało to miejsce? FIFA Ultimate Team
W jakim trybie? FUT Division Rivals
Czy możesz wskazać dzień (DD/MM/RRRR), w którym wystąpił błąd? 28/10/2022
O której godzinie wystąpił błąd? (GG:MM) -
W jakiej strefie czasowej mieszkasz? GMT (UTC)
Jak często występuje ten problem? 100%
W jaki sposób możemy odtworzyć ten problem? Sprawdzić gdzie występuje problem i dlaczego.
Co się dzieje? W każdym meczu online w trybie ultimate Team od 7 do 12 minuty wyrzuca mnie z meczu. Początkowo myślałem że jest to mój błąd (np.internetu) ale próbowałem wszystkich rozwiązań włącznie z odinstalowaniem gry i zresetowaniem PlayStation oraz routera dlatego wiem że problem stoi po Pańskiej stronie. Dalej ten problem występuje. Trwa to już od 5dni a ja wciąż czekam na rozegranie całego meczu. Drogie EA błagam o pomoc. Z góry dziękuję
Co powinno się stać? Powinienem być w stanie rozegrać cały 90 minutowy mecz

Wiem że nie jest to pierwsze zgłoszenie dlatego pomóżcie ludziom z całej Polski. Będziemy wdzięczni 

Wiadomość 13 z 39 (1 778 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Wyrzucanie z meczu w 10-15 minucie

★★★ Novice
@glaca175 ponad dobę czekam... dalej nic, w Kanadzie bawią się za moje 450zł, ale pomóc z problemem się nie zbierają 🤷‍♂️
Wiadomość 14 z 39 (1 769 wyświetleń)

★★★ Newbie
@zagielinho No u mnie ten problem od soboty i wszytko robiłem to co piszą i dalej nic nie pomaga
Wiadomość 15 z 39 (1 761 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

★★★ Novice
@glaca175 ja mam to co jakiś czas, na jakiś czas... teraz mogę grać normalnie, jednak sam problem powtarza się u mnie od dobrych dwóch tygodni, jak nie dłużej...
Wiadomość 16 z 39 (1 753 wyświetleń)

[ Edytowane ]
Community Manager

OZNACZONE JAKO ROZWIĄZANIE DLA ZWIĘKSZENIA WIDOCZNOŚCI.

Witam wszystkich i dziękuję za Wasze zgłoszenia.

Mając na uwadze, że opis problemu, który podaliście jest bardzo podobny połączyłam Wasze wpisy w jeden wątek.

Cześć z naszych graczy potwierdziło rozwiązanie problemu tutajIstnieje wiele aspektów, które mogą wpływać na jakość połączenia sieciowego w danym momencie, dlatego przygotowałam listę kroków, które chciałbym abyście wykonali, aby mieć pewność, że połączenie internetowe jest poprawnie zoptymalizowane.

- reset routera

Spoiler
Wyłącz swój ruter i odłącz go od prądu. Odczekaj mniej więcej minutę, po czym podłącz z powrotem kabel zasilania, włącz urządzenie i spróbuj ponownie nawiązać połączenie.

- wykonaj zimny start na PlayStation lub Xbox

- sprawdź działanie gry w czasie, kiedy zamiast Wi-Fi korzystasz z połączenia kablem Ethernet

Jeśli nie możesz korzystać z połączenia przewodowego, możesz wybrać połączenie 2,4 GHz i 5 GHz, o ile twój router je obsługuje.

Spoiler

Połączenia 2,4 GHz mają większy zasięg, co oznacza, że możesz utrzymywać połączenie z dala od routera. Jednak sieć 2,4 GHz jest zwykle wolniejsza, co może prowadzić do większego pingu. To pasmo jest również wykorzystywane przez wiele innych urządzeń elektronicznych, co oznacza, że jest ono bardziej podatne na zakłócenia i może to prowadzić do niestabilności sieci (utrata pakietów i zmienność opóźnienia).

Pasmo 5 GHz jest zazwyczaj szybsze (niższy ping) i zwykle zapewnia połączenie Wi-Fi, na które mniejszy wpływ mają zakłócenia z innych urządzeń elektronicznych, a co za tym idzie jest bardziej stabilne (mniej utraconych pakietów). Jednak w porównaniu z połączeniem 2,4 GHz ma ono mniejszy zasięg. Jeśli to możliwe, ustaw router jak najbliżej miejsca, w którym grasz.

Używane ustawienie zależy wyłącznie od twojej konfiguracji sieciowej.

- zmień swój kanał Wi-Fi

Spoiler

To bardziej zaawansowana zmiana w sieci, dlatego aby uzyskać szczegółowe instrukcje, wykonaj kroki opisane w instrukcji obsługi routera.

Jeśli grasz w miejscu, w którym dostępnych jest wiele połączeń Wi-Fi lub urządzeń elektronicznych, możesz mieć problem z nachodzącymi na siebie kanałami, co może skutkować wolniejszymi prędkościach (wyższym pingiem) i niestabilnością sieci (utrata pakietów i zmienność opóźnienia).

Zmiana kanału Wi-Fi na taki, który nie nakłada się na inne, może zapewnić szybsze (niższy ping) i stabilniejsze (mniej utraconych pakietów) połączenie.

Jeśli korzystasz z pasma 2,4 GHz, wybór niezachodzących na siebie kanałów może być najlepszym rozwiązaniem: kanały 1, 6 i 11. W niektórych przypadkach konieczne może się jednak okazać zastosowanie metody prób i błędów.

- sprawdź oprogramowanie sprzętowe routera

Spoiler
Aktualizacje oprogramowania sprzętowego mogą pomóc w rozwiązaniu problemów z routerem i z siecią. Wykonaj kroki opisane w instrukcji obsługi routera.  W zależności od routera może to być zaawansowana technicznie zmiana, więc zachowaj ostrożność.

- Włącz jakość usługi (QoS) na swoim routerze

Spoiler
To bardziej zaawansowana zmiana w sieci, dlatego aby uzyskać szczegółowe instrukcje, wykonaj kroki opisane w instrukcji obsługi routera.

Na niektórych routerach dostępna jest opcja QoS umożliwiająca ustawienie priorytetów dla określonego ruchu sieciowego. Ustalenie priorytetów ruchu sieciowego w grze FIFA może sprawić, że połączenie będzie szybkie (niższy ping) i niezakłócane przez inny ruch w tym paśmie (mniej utraconych pakietów i mniejsza zmienność opóźnienia).

Jeśli udostępniasz swoją sieć innym osobom lub w tym samym czasie używasz jej do różnych rzeczy, pomoże ci to zapewnić odpowiednią przepustowość dla pakietów danych gry.

- Wypróbuj inny system nazw domenowych (DNS)

Spoiler

Twój operator Internetu (ISP) przekłada adresy internetowe ze zrozumiałych dla ludzi (np. help.ea.com) na zrozumiałe dla komputerów (ciąg cyfr) za pomocą czegoś w stylu odwrotnej książki telefonicznej zwanej systemem nazw domenowych.

Jeśli coś jest nie tak z DNS, z którego korzystasz, możesz mieć ogromne problemy z połączeniem internetowym.

Zmiana na inny DNS to techniczna sztuczka, która może pomóc ci, jeśli twój DNS zawodzi.

Oto kilka darmowych opcji, jeśli chcesz dokonać zmiany:

EA nie jest właścicielem i nie prowadzi Google DNS ani Open DNS i nie może w żaden sposób modyfikować ich stron ani używanych przez nie systemów. Użytkownik korzysta z tych stron i ich serwerów DNS na własną odpowiedzialność.

- zauważyliśmy też, że część graczy może grać cały mecz bez utraty połączenia, po odblokowaniu portów w ustawieniach routera. 

Spoiler

Witryna Port Forward, choć nie jest witryną EA, jest ogólnie dość solidnym miejscem do sprawdzenia i upewnienia się, że masz otwarte odpowiednie porty dla wszystkich gier, w które grasz. Porty dla FIFA 23 znajdziesz tutaj.

- przejrzyj raporty ze swoich meczy, rozegranych w ciągu ostatnich 7 dni ze szczególnym uwzględnieniem Oceny połączenia

Jeśli opisany przez Was problem pojawia się nadal, mimo wykonania powyższych zaleceń,  poproszę Was o podanie poniższych informacji:  

• Data kiedy pojawił się problem
  • Platforma 
  • Wasz identyfikator konta, na którym pojawia się problem
  • Tryb gry w którym pojawia się problem + komunikat błędu
  • Rodzaj połączenia - Wi-Fi czy przewodowy 
  • Dostawca Internetu
  • Ewentualnie wykonane krok 

Dziękuję i pozdrawiam,

_Kalina

Aktualizacja [11/11/2022]

Pojawił się wątek, w którym kilku naszych graczy, tak jak @chodnik96  zauważyło, że "wina nie leżała po stronie EA, Origin czy Steam, a po stronie dostawcy internetu czyli PLAY." - link do postu.

Poniżej zamieszczam informacje odnośnie dostawcy Internetu PLAY, które pojawiły się na forum AHQ:

Spoiler

chodnik96 napisał/a

Problem rozwiązany, w moim przypadku wina nie leżała po stronie EA, Origin czy Steam, a po stronie dostawcy mojego internetu czyli PLAY, gdy problem wystąpił miałem wykupiony dodatkowy transfer pakietu 100GB, gdyż mój podstawowy pakiet 500GB się wyczerpał, po odnowieniu pakietu podstawowego podstawowego gra zaczęła działać bez zarzutu i już myślałem, że jest ok, ale gdy PLAY wystawił fakturę problem się powtórzył, dopiero po opłaceniu faktury, mimo, że miałem na to jeszcze prawie cały miesiąc, problem z zacinającą się gra ponownie ustąpił, wnioskuje, że PLAY ingeruje w jakiś sposób na działanie internetu. 

Po opłaceniu faktury i przejściu na pakiet podstawowy problem już się nie powtórzył.

JaoKaPL napisał/a

Mi się udało naprawić była to wina internetu od PLAY mam internet podłączony kablem, odłączyłem kabel i spróbowałem się połączyć przez kartę sieciową z wifi i nadal nie działało udostępniłem internet z telefonu z innej sieci Orange i wszystko działało. Więc zresetowalem ustawienia routera przez wejście w przeglądarce na adres routera zalogowaniu się i przywróceniu ustawień domyślnych wszystko działa. Więc spróbuj zresetować ustawienia routera przez przeglądarkę mi pomogło.

had3s_69 napisał/a

@JaroKaPL Dzięki za pomoc masz racje wszystko stoi po stronie playa

lajan_365 napisał/a

Zdecydowanie to jest wina Play. Zmieniłem na chwilę internet na T-mobile i było ok. Problem polega na tym że Play ciągle przelogowuje się szukając lepszego połączenia, i to powoduje utratę chwilowo połączenia i powoduje zatrzymanie gry. Kontaktowałem się z nimi już kilkukrotnie, ale narazie bezskutecznie.

koroner1910 napisał/a

Jednak zmiana internetu z Play na plusa pomogła na ps4 i można normalnie grać pozdrawiam

RoBsOn7331 apisał/a

Miałem ten problem przez 3tyg co najmniej, jedyne rozwiązanie jakie zadziałało to był kontakt z dostawcą Internetu (Play) i przedstawienie tej sytuacji. Po paru godzinach wszystko zaczęło działać poprawnie.

EA_KalinaAHQ

Wiadomość 17 z 39 (4 488 wyświetleń)

★★ Novice

Próbowałem zmieniać router co nie przyniosło żadnego efektu, ale o dziwo w momencie gdy mój docelowy router zresetowałem do ustawień fabrycznych to problem znikł.

Wiadomość 18 z 39 (1 725 wyświetleń)

Gra się buguje

★★★ Newbie

Produkt: FIFA 23
Platforma:PC
Podaj na jakiej platformie grasz? PC
Model karty Nvidia lub AMD GTX 1660 Super
Podaj ilość pamięci RAM w GB 16 Gb
Jak brzmi Twój gamertag/PSN ID? Nighterek_
Czy problem pojawia się tylko przy włączonej rozgrywce międzyplatformowej? Tak
W którym trybie miało to miejsce? FIFA Ultimate Team
W jakim trybie? FUT Division Rivals
Czy możesz wskazać dzień (DD/MM/RRRR), w którym wystąpił błąd? Codziennie
O której godzinie wystąpił błąd? (GG:MM) codziennie
W jakiej strefie czasowej mieszkasz? GMT (UTC)
Jak często występuje ten problem? 100%
W jaki sposób możemy odtworzyć ten problem? -
Co się dzieje? Zawsze podczas gry w Division Rivals moja gra się zacina i wyrzuca mnie z meczu pokazuje że połączenie przerwane chociaż że mój internet jest dobry testowałem na 3 różnych internetach zawsze to samo gra się zawiesza i wyrzuca mnie z meczu najczęściej w 11 min
Co powinno się stać? -

Pomocy 

Wiadomość 19 z 39 (1 681 wyświetleń)

★★★ Novice

Dzięki za pomoc, po zresetowaniu łącza w modemie, mam lagi i wyrzyca mnie w okilach 50 minuty 👌

Wiadomość 20 z 39 (1 634 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem

fifa-20-player-splash

Zabezpiecz swoje konto FIFA

Włącz weryfikację logowania, aby chronić swoje dane i uzyskać dostęp do aplikacji FUT Web App.

Zobacz więcej w centrum pomocy EA