FIFA 19 - błąd DirectX - DXGI_ERROR_DEVICE_HUNG

autor: GeoKarac
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

FIFA 19 - błąd DirectX - DXGI_ERROR_DEVICE_HUNG

[ Edytowane ]
★★★★ Novice

Witam, 

 

mam problem z działaniem FIFA 19. Otóż przy grze odpalonej na DirectX 12 po jakimś czasie w grze pojawia się błąd taki jak na poniższym zdjęciu. 

Dodatkowo od wczoraj gra na DirectX 11 zamraża mi się. Po kliknięciu myszą czy poruszeniu kółkiem z głośników słychać coś w stylu "beep beep". Jednostkę trzeba restartować. Na nic innego nie reaguje.

 

Próbowałem rożnych sposobów z rejestrem, z usuwaniem folderów z AppData, zmieniałem tryby karty z OC na Gaming i Zwykły i nic to nie daje. 

Sterowniki zarówno starsze 398.xx i najnowsze 411.xx, dalej to samo. 

DxDiag w załączniku 

 

W innych grach nie ma żadnego problemu. FarCry 5, Wiedźmin 3, Fortnite itp. itd. Nawet grając trochę w otwartą betę Battlefield V nie było żadnych problemów. 

 

Procesor: i7-8700K 

Grafika GTX 1080 Ti (MSI Gaming X) 

RAM: 32GB G-Skill Trident Z RGB 

Dyski: Samsung 970 EVO (System), Samsung 860 EVO (Biblioteka z grą)  

 

 

 

Wiadomość 4 z 70 (21 723 wyświetleń)
0 Kudo

Zaakceptowane rozwiazanie

Dot.: FIFA 19 - błąd DirectX - DXGI_ERROR_DEVICE_HUNG

[ Edytowane ]
★★★★★ Novice

Ja zrobiłem najpierw czystą reinstalacje sterowników karty grafiki uruchomiłem ponownie kompa, potem to:
- Klikamy w start, wpisujemy regedit, klikamy na regedit prawym przyciskiem myszy i klikamy uruchom jako administrator.



- Rozwijamy strzałeczką po lewej stronie folder o nazwie HKEY_LOCAL_MACHINE.



- Wyszukujemy folder o nazwie SYSTEM i również go rozwijamy



- Wyszukujemy folder o nazwie CurrentControlSet i go rozwijamy



- Wyszukujemy folder o nazwie Control i go rozwijamy



- Wyszukujemy folder o nazwie GraphicsDrivers i klikamy na niego lewym przyciskiem myszy.



- Po prawej stronie wyświetlą się pliki, a raczej wpisy do rejestru. Klikamy na białym, wolnym tle pod nimi i klikamy Nowy-> Wartość DWORD (32-bitowa). Nie ma znaczenia ilu bitowy masz system operacyjny.



- Nazywamy wpis następująco: TdrLevel UWAGA WPIS MUSI DOKŁADNIE TAK SIĘ NAZYWAĆ. Duże T jak i również L, reszta małymi.



- Kiedy już nadamy nazwę klikamy dwukrotnie na wpis i ustawiamy dane wartości na 0 i klikamy ok.
- Resetujemy komputer i możemy cieszyć się brakiem błędów w fifie

Oczywiście potem ustawienia w panelu Nvidia :

-CUDA procesory graficzne zaznaczyłem kartę w moim przypadku GTX 950
-filtrowanie antyizotopowe x4
-synchronizacja pionowa włączona
-tryb zarzadzania energią adaptacyjny

W ustawieniach Fify19 ustawiłem tryb ekranu pełny
renderowanie średnie
MSSA x4
brak limitu klatek
direx 11

i Fifa śmiga lecz po patchu dźwięk charczy ale to już wina panoczków z EA

 

Oczywiście miałem ten sam błąd z dirxem co wy tu opisujecie

Zobacz w watku

Wiadomość 42 z 70 (18 019 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

FIFA 19 - DirectX Error

★★★ Novice

Witam, mam problem z uruchomieniem FIFA 19 związany z błędem widocznym w załączonym obrazie. FIFA19_2018-09-21_00-21-24.png Przez ten problem przeszedłem już przez reset laptopa, reinstalację Windowsa 10, oraz czystą (czyli po dezinstalacji sterowników za pomocą DDU) reinstalację sterowników GeForce 820M. Demo wcześniej na tym samym laptopie działało i grałem w nim mecze, próbowałem oczywiście też zmieniać ustawienia w launcherze FIFY jak i panelu sterowania NVIDIA. Proszę o pomoc.

Wiadomość 1 z 70 (22 761 wyświetleń)

Dot.: FIFA 19 - DirectX Error

[ Edytowane ]

@dk240996

 

Witaj 

 

W przypadku błędu DirectX zajrzyj  TUTAJ i  TUTAJ.

 

Prześlij plik DXDIAG

CCP Hero Banner - Blue.png

Wiadomość 2 z 70 (22 538 wyświetleń)

Dot.: FIFA 19 - DirectX Error

★★★ Novice
Edycja rejestru pomogła, FIFA działa jak powinna. Dzięki za nakierowanie na rozwiązanie.
Wiadomość 3 z 70 (22 507 wyświetleń)
0 Kudo

Dot.: FIFA 19 - błąd DirectX - DXGI_ERROR_DEVICE_HUNG

@GeoKarac

 

Witaj 

 

W przypadku błędu DirectX zajrzyj  TUTAJ i  TUTAJ.

CCP Hero Banner - Blue.png

Wiadomość 5 z 70 (21 700 wyświetleń)

Dot.: FIFA 19 - błąd DirectX - DXGI_ERROR_DEVICE_HUNG

[ Edytowane ]
★★★★ Novice

To nie rozwiązuje problemów. Ta gra powinna działać jak należy bez żadnego kombinowania. 

Na DirectX 11 nie działa mi G-sync w monitorze. Co z tego, że licznik pokazuje 400FPS, jak na ekranie wygląda to jakby wyświetlało się ich z 30. Gra działa dłużej na takich ustawieniach, ale i tak po jakimś czasie się wysypuje razem z całym PC. Długość rozgrywki to czasem jeden mecz czasem pół. Uniemożliwia mi to grę online bo co chwila tracę mecz. Kupiłem wczesny dostęp i chciałbym z niego skorzystać. Na chwilę obecną nie mam takiej możliwości! 

Na DirectX 12, G-sync działa. Klatki w rozgrywce są blokowane do 144 Hz. O dziwo w menu i przerywnikach klatki są zablokowane przy około 70. Utylizacja karty około 30%, wiec również powinno być ich więcej. Battlefield V beta działał mi na ponad 100 FPS w 2K na ultra ustawieniach. Nie wierzę, że FIFA jest bardziej zasobożerna. 

 

Przerobiłem już chyba wszystkie rozwiązania. Prze taktowałem kartę na niższe zegary, zmieniałam rejestr, sterowniki, usuwałem foldery z AppData itp. itd. 

Nie zauważyłem, żeby pamięć karty była zapychana, temperatury nie przekraczają 65 st. na karcie i 45 na procesorze. Zasilacz 750 W w zupełności zaspokaja zapotrzebowanie na prąd całego zestawu. 

 

Widzę, że problem występuje już od kilku lat, EA nigdzie nie podało oficjalnego rozwiązania, ani nie naprawiło problemu. Najwyraźniej mają to w głębokim poważaniu. Rozwiązania linkują gracze pomagając innym graczom, za co chwała wam. Ale raczej nie tak to powinno być załatwione. Co z tego, że błąd wskazuje na sterowniki, jak to wasz produkt go powoduje.

 

W grach innych firm problem nie występuje. Wpisuję kod gry, odpalam i gram. Wszystko działa jak należy. Wspomniane cyrki pojawiają się w kilku produkcjach od EA takich jak Titanfall czy Battlefield. 
Gdy kiedykolwiek zdarzył mi się jakiś problem ze sterownikiem, sprzętem czymkolwiek, nie naprawiałem go dłużej niż godzina. Tu siedzę z problemem już trzeci dzień (z DX 12) i od wczoraj z DX 11 gdy kompletnie crashuje PCta. 

 

Wypowiada się na tym forum jakaś kompetentna osoba? Czy kontakt z klientem u EA kończy się na pobraniu należności za grę z karty kredytowej? 

Kupuję pełen produkt i oczekuję, że będę mógł z niego wycisnąć ile się da. 

 

@EA_Odix wypowiesz się może?

Wiadomość 6 z 70 (21 694 wyświetleń)
0 Kudo

Dot.: FIFA 19 - błąd DirectX - DXGI_ERROR_DEVICE_HUNG

Community Manager (retired)

@GeoKarac Witaj!

 

Jak zauważyłeś po wpisaniu komunikatu błędu DXGI_ERROR_DEVICE_HUNG w wyszukiwarce, pojawia się on nie tylko w przypadku gier EA i jak w każdym zaakceptowanym rozwiązaniu, wskazuje na problem sprzętowy lub sterownik/system. Na ten czas oprócz standardowych problemów z uruchomieniem gry, nie otrzymujemy innych raportów o problemach z tym komunikatem.

 

Przy tak dużej ilości konfiguracji sprzętu, niemożliwością jest jednoznaczne wskazanie co powoduje u Ciebie ten błąd (osobiście nigdy nie doświadczyłem tego błędu przy jakiejkolwiek grze).

 

Kroki, które zaproponował Ci @MattiuDefo pomagały do tej pory innym użytkownikom, jeśli u Ciebie nie podziałały, zalecam wtedy skorzystanie również z forum Nvidia, gdzie ten problem został zgłoszony i rozwiązany.

 

PS. Osobiście w przypadku instalacji sterowników, korzystam z aplikacji Display Driver Uninstaller, który czyści pozostałości po wcześniejszych wersjach sterownika. 

Wiadomość 7 z 70 (21 671 wyświetleń)

Dot.: FIFA 19 - DirectX Error

★ Novice

Mam ten sam problem żaden sposób nie zadziałał 

Wiadomość 8 z 70 (22 291 wyświetleń)
0 Kudo

Fifa 19 problem z uruchomieniem błąd DirectX

[ Edytowane ]
★★★★ Novice

Witam,

Wczoraj zainstalowałem grę, po instalacji nastąpiła aktualizacja z prędkością 40KB/s (powinno być min 5MB/s).

 

Na drugi dzień (dzisiaj) udało się zainstalować aktualizację posługując się internetem mobilnym z telefonu.

 

Dzisiaj próbuję uruchomić grę i wyskoczył błąd Directx function error, po kilkukrotnych reinstalacjach sterowników (Nvidia) pojawiał się ten sam błąd. Reinstalowałem także Origina.

 

W końcu gra uruchomiła się (po kliknięciu przycisku do rozpoczęcia gry FIFA zamykała się i wyrzucało błąd o małej ilości pamięci RAM w GPU) ale posługując się programem MSI Afterburner, karta graficzna (MSI GTX 1060 6gb) jakby była nieaktywna i wykorzystuje tylko 4% jej zasobów (taktowania takie jak w spoczynku).

 

Uruchomiłem inne gry do porównania i o dziwo wszystkie działają tak jak powinny. 

 

Teraz gra w ogóle się nie uruchamia, pojawia się przez ułamek sekundy jej proces w Menedżerze Zadań.

*Dodawałem w rejestrze wpisy TdrDelay na wartość 15 w decymalnym i TdrLevel na wartość 0.

*Zmiany w panelu Nvidia także nie skutkują rozwiązania problemu.

 

Proszę o pomoc

Dziękuję.

 

 

 

Wiadomość 9 z 70 (21 254 wyświetleń)
0 Kudo

Dot.: Fifa 19 problem z uruchomieniem

★★★★ Novice

Gra włącza się z takim błędem:

Wiadomość 10 z 70 (21 242 wyświetleń)
0 Kudo

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem

fifa-20-player-splash

Zabezpiecz swoje konto FIFA

Włącz weryfikację logowania, aby chronić swoje dane i uzyskać dostęp do aplikacji FUT Web App.

Zobacz więcej w centrum pomocy EA