Spadek FPS

autor: animal1995
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

★★ Novice

Witam, po ostatniej aktualizacji nie da się grać w Apexa. W momencie poruszania myszką klatki spadają do dosłownie 3. Wcześniej miałem stałe 100. 

Dane sprzętu : 
AMD RYZEN 7 2700x 

MSI RX5700 XT 

16 GB RAM DDR4 

Więc tutaj nie ma mowy o przestarzałym sprzęcie. Skanowanie i naprawa gry nie pomogła. 

 

Zna ktoś może rozwiązanie ? 

Wiadomość 1 z 8 (337 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Spadek FPS

EA Staff

Siema @animal1995,

 

Czy sprawdzałeś może sterowniki dla swojego Radeona? Jak wygląda obciążenie karty graficznej podczas grania? Czy kiedy nie ruszasz myszką gra działa w 100 FPS-ach i problem pojawia się tylko, kiedy poruszysz myszką?

 

Jeżeli możesz, podziel się z nami swoim raportem DxDiag. Informacje na temat tego, w jaki sposób możesz go wygenerować znajdziesz ▶TUTAJ.

EA_Cekiel
footer-thumb.png
Wiadomość 2 z 8 (326 wyświetleń)

Dot.: Spadek FPS

★★ Novice

Sprawdzałem sterowniki, posiadam najnowsze. Podczas nie ruszania myszką gra zaczyna działać płynnie i bezproblemowo natomiast najmniejszy ruch powoduje własnie problem z FPS. Plik podsyłam w załączniku. 

Wiadomość 3 z 8 (311 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Spadek FPS

EA Staff

Hej @animal1995,

 

Dziękujemy za dodatkowe informacje jak i załączony plik raportu DxDiag. W samym raporcie nie udało mi się znaleźć przyczyny takiego stanu rzeczy. Zastanawiam się, czy masz włączoną nakładkę, która pokazuje ilość klatek i kiedy ruszasz myszką, na liczniku klatek pojawiają się 3 klatki na sekundę, czy może jest to subiektywne odczucie? 

 

Czy możesz spróbować na chwilę, w celu przetestowania odpiąć wszystkie inne urządzenia USB korzystające z interfejsu HID poza myszką, żeby sprawdzić, czy wtedy również pojawi się podobny problem?

 

Dodatkowo czy używasz jakiegoś oprogramowania do obsługi myszy na Twoim komputerze?

EA_Cekiel
footer-thumb.png
Wiadomość 4 z 8 (293 wyświetleń)

Dot.: Spadek FPS

★★ Novice

Hej!

 

To zaczęło się wszystko dziać po ostatnie aktualizacji Apexa. Ciekawostką jest fakt, że dzieje się to tylko w Apexie i Lol'u , natomiast w grach : Battlefield V , Warzone, Red Dead Redemption 2  wszystko działa jak należy i trzyma FPS na wysokim poziomie. Nie korzystam z oprogramowania do myszki, miałem włączoną nakładkę licznika FPS i spadki są z 130 do ~3. Próbowałem odpiąć wszystko poza myszką lecz niestety i to nie działa. Pozostaje tylko chyba format PC i przeinstalowanie Windowsa Standard smile 

Pozdrawiam Standard smile  

Wiadomość 5 z 8 (285 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Spadek FPS

EA Staff

Hej @animal1995,

 

Dziękuje Ci za szybkie sprawdzenie. Zdaje sobie sprawę, że przeinstalowanie systemu może być pracochłonne. Dlatego mogę Ci zasugerować kilka dodatkowych kroków. Pierwszym z nich będzie czysta instalacja sterownika karty graficznej.

 

W przypadku producenta Twojej karty możesz spróbować użyć AMD Cleanup Utility, dodatkowe informacje na temat tego narzędzia znajdziesz TUTAJ.

 

Kolejnym krokiem będzie sprawdzenie, czy napotkany problem nie dotyczy uszkodzonych aktualizacji systemowych. Skorzystaj z rad zawartych w artykule ze strony firmy Microsoft - "Naprawianie uszkodzonych lub dodawanie brakujących plików systemowych za pomocą narzędzia Kontroler...

 

Mam nadzieję, że w ten sposób uda Ci się uniknąć przeinstalowywania systemu. 

EA_Cekiel
footer-thumb.png
Wiadomość 6 z 8 (274 wyświetleń)

Dot.: Spadek FPS

★★ Novice

Ok, dzięki za podpowiedź. Sprawdzę to zaraz po weekandzie i dam znać czy któryś z tych pomysłów pomógł Standard smile 

Pozdrawiam Standard smile 

Wiadomość 7 z 8 (266 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Spadek FPS

★★ Novice

Niestety żadne z podanych rozwiązań nie pomógł Standard smile czeka mnie reinstal WIndowsa Standard smile Dzięki za chęć pomocy 
Pozdrawiam serdecznie Standard smile 

Wiadomość 8 z 8 (251 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem