Respawn Check In – 12 lipca

autor: EA_Kuba
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Respawn Check In – 12 lipca

Community Manager

Hej!

 

Chcieliśmy was poinformować o kilku aktualizacjach:

 

DEV TRACKER

W tym tygodniu dev tracker został zaktualizowany o zgłoszone przez was nowe problemy, które sprawdzamy. Przypominamy, że tracker nie uwzględnia wszystkich rozpracowywanych kwestii, ma jedynie na celu zapewnić wgląd w niektóre z poważniejszych problemów, których jesteśmy świadomi i które sprawdzamy bądź naprawiamy.

Aktualnie pracujemy nad następną aktualizacją klienta, planowaną na przyszły tydzień. Wtedy też przekażemy wszelkie informacje o aktualizacji.

 

Sprawdźcie dev tracker tutaj.

 

dt.jpg

 

CODE: LEAF/NET

Najpierw kontekst mówiący o tym, co oznaczają te błędy:

  • code:leaf  – serwer nie odpowiedział po pytaniu o połączenie
  • code:net  – byliśmy na serwerze, który zniknął i przestał odpowiadać

W dniu premiery w grze występowało kilka problemów, które wyświetlały zbyt ogólny błąd przekroczenia czasu oczekiwania, kiedy w rzeczywistości mogło chodzić o jedną z czterech kwestii (tylko jedna z nich faktycznie była przekroczeniem czasu oczekiwania). Dodaliśmy zatem 4 odrębne komunikaty błędów i w każdym z nich umieściliśmy losowe słowa, aby rozróżnić je zarówno z poziomu wsparcia klienta, jak i po stronie narzędzi do śledzenia błędów.

W naszej aktualizacji 1.2 użytkownicy doświadczali tego coraz częściej. Wniosek jest taki, że zdarza się to po zbyt długim czasie oczekiwania na ekranie wczytywania Królewskiego Kanionu, tuż po rozpoczęciu gry.

Zdecydowana większość graczy zgłaszających ten błąd widzi komunikat  code:leaf. Oznacza to, że backend stworzył mecz, nasze serwery skutecznie skomunikowały się ze sobą, wysłaliśmy tam użytkowników, a gracz nie otrzymał odpowiedzi od nowego serwera.

Zebraliśmy dość danych, by udowodnić, że według serwerów aplikacje nie przekraczają czasu oczekiwania, ale aplikacje sądzą, że czas połączenia z serwerem został przekroczony. Bardzo nas to zaskoczyło. Zweryfikowaliśmy również, że nie są uruchamiane mecze częściowo pełne, dlatego code:leaf dotyka każdego gracza na takim serwerze, a nie tylko niektórych z nich.

Przyglądamy się różnym sytuacjom i sprawdzamy wszystkie tropy, by upewnić się, co może być przyczyną, by wyeliminować każdą potencjalną możliwość. Współpracujemy także z zespołami od danych i rozgrywki wieloosobowej, by zebrać jeszcze więcej informacji telemetrycznych.

Będziemy was informować o postępach na bieżąco.

 

mirrr.jpg

OSZUSTWA

Wiemy, że zgłoszenia oszustw, zwłaszcza w rozgrywkach rankingowych, były ostatnio gorącym tematem, dlatego w tym tygodniu chcieliśmy przybliżyć wam kwestie związane z oszukiwaniem:

  • Korzystamy z uczenia maszynowego, by stworzyć modele zachowań, które automatycznie wykryją i zablokują oszustów.
  • W niektórych regionach wymagamy TFA w przypadku kont wysokiego ryzyka.
  • Ulepszamy wykrywanie, które identyfikuje i blokuje nowe konta spamerskie przed ich użyciem.
  • Stale uwzględniane są także nowe rodzaje oszustw.
  • Usprawniamy matchmaking, by dobierał razem namierzonych oszustów i spamerów.
  • Sprawdzamy, w jaki sposób gracze dobierają się przed rozgrywką. Nawet jeśli nie oszukujesz, granie z oszustami w jednej drużynie jest za takie uznawane.
  • Zwiększamy zasoby ludzkie i technologiczne.

Jak już wspominaliśmy, walka z oszustami będzie trwać nadal i jest dla nas kluczowa. Zawsze będzie coś do zrobienia i usprawnienia, pojawią się także nowe kwestie, do których trzeba się będzie przystosować. Chcielibyśmy podziękować graczom, którzy wraz z nami w zeszłym tygodniu walczyli z oszustami, wysyłając zgłoszenia i weryfikując wszelkie podejrzane zachowania.

Jeśli napotkasz oszusta, możesz zgłosić go tutaj. W miarę możliwości spróbuj także nagrać film, który posłuży jako dowód.

Nie zamierzamy omawiać szczegółowo konkretnych blokad z graczami na forum publicznym. Jeśli uważasz, że zablokowano cię niesłusznie, możesz odwołać się tutaj.

 

WYDARZENIE „ESPN EXP”

Wczoraj streamerzy, sportowcy i celebryci współzawodniczyli w trakcie wydarzenia transmitowanego na żywo, by zebrać pieniądze na The V Foundation. Gracze zorganizowali wspaniałe widowisko. Jeśli nie mieliście okazji obejrzeć transmisji zeszłej nocy, możecie nadrobić to tutaj.

 

bang.jpg

 

ŁUPY TWITCH PRIME

Od dziś możesz zdobyć kolejną skórkę, łącząc swoje konto Twitch Prime tutaj. Tym razem Bangalore otrzyma rzadką skórkę Dino Dynamo. Nie zapomnij także złapać skórek dla L-Star Wattson, jeśli jeszcze nie ma ich w twojej kolekcji.

Odbierz skórki. https://twitch.amazon.com/prime/loot/apexlegends/?ref_=SM_OM_APEX2_2019_CRWN

PRZYSZŁOTYGODNIOWY PATCH

Obecnie pracujemy nad przyszłotygodniową aktualizacją klienta. Szczegóły poprawek omówimy w uwagach o aktualizacji.

Wiadomość 1 z 1 (401 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem