Przycinanie się gry co kilka sekund

autor: PieTTraSS
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

Przycinanie się gry co kilka sekund

★★★ Novice

Po aktualizacji 27 lipca, zaczęły występować przycinki, do tej pory nie miałem najmniejszych problemów z płynnością gry, jednak o aktualizacji, mimo ze licznik fps pokazuje stałą wartościa tak jak poprzednio 100-140 fps, to co kilkanaście ekran freezuje się na ułamek sekundy, co jest bardzo irytujące i przeszkadza podczas gry.

 

CPU: AMD Ryzen 5 2600

GPU: GTX 1660 ti 6GB

RAM: 2x 8GB

 

Wykonałem wszystko opisane tutaj:

https://answers.ea.com/t5/Problemy-techniczne/Apex-Legends-Ustawienia-pod-najwieksza-wydajnosc/td-p/...

Sterowniki do karty graficznej próbowałem różne, zarówno najnowsze jak i starsze

Aktualizacja systemu

Aktualizacja biosu

Sterowniki chipsetu

Wszelkie programy/usługi oprócz tych potrzebnych do uruchomienia gry, które próbują odpalać się razem z systemem wyłączone

grałem na steam, sprawdziłem spójność plików, po czym przeinstalowałem grę, następnie przeszedłem na origin

jakieś configi, które usuwają cienie i inne rzeczy, które mają poprawić płynność gry

oczywiście w grze najniższe ustawienia graficzne, próbowałem z różnym i ustawieniami v-sync, oraz ustawieniami max fps, odblokowane, zablokowane na różnych wartościach, różne ilość VRAMu w strumieniowaniu tekstur, zmiana rozdzielczości i proporcji, fullscreen/okno bez ramek, po prostu testowałem wszelkie możliwe ustawienia związane z ustawieniami grafiki w grze

komendy startowe na origin: -dxlevel95 -mat_diffuse 1 -mat_postprocess_enable 0 -dev -preload

uruchamianie apexa/origin/steam/antycheata jako administrator

nvidia experience nie działa u mnie poprawnie - nie może pobrać ustawień żadnej gry

 

 

Wiadomość 1 z 12 (1 094 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Zaakceptowane rozwiazanie

Dot.: Przycinanie się gry co kilka sekund

★★★ Novice
@Chytrooki Mimo, że bardzo nie chciałem tego robić, to zrobiłem formata, wyczyściłem cały dysk, nie tylko partycje systemową, windows zainstalowany na nowo, jeszcze raz wszystkie sterowniki itp. no i okazało się, że działa, co więcej po odblokowaniu fps dla testu, poniżej 170 praktycznie nie spadają, a miejscami po 230, oczywiście brak jakichkolwiek ścin.
Bardzo dziękuję za całą pomoc i poświęcony czas!

Zobacz w watku

Wiadomość 7 z 12 (967 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Dot.: Przycinanie się gry co kilka sekund

[ Edytowane ]

@PieTTraSS Siema Standard smile

Jeśli masz połączone konta poprawnie Steam & EA. Spróbuj uruchomić grę przez EA Desktop. Daj znać czy będzie lepiej. Spróbować możesz wyczyścić folder cache https://help.ea.com/pl/help/faq/clear-cache-to-fix-problems-with-your-games/https://help.steampowered.com/pl/faqs/view/6AD7-820D-8BE5-E51F. Możesz spróbować usunąć foldery lokalne odpowiedzialne za ustawienia itp. (Ewentualnie możesz zrobić kopie zapsową ustawień kopiując je na pulpit). Musisz nacisnąć na klawiaturze Windows + R i wpisać lub skopiować:

%USERPROFILE%\Saved Games\Respawn\Apex\local\ 

%USERPROFILE%\Saved Games\Respawn\Apex\profile\profile.cfg file

Albo wejść Komputer>Dysk C>Użytkownicy>Twoja Nazwa Komputera>Zapisane Gry>Respawn -  i usunąć zawartość folderu. To spowoduje reset ustawień gry i pamieci cachce Wink

CCP Hero Banner


Wiadomość 2 z 12 (1 080 wyświetleń)

Dot.: Przycinanie się gry co kilka sekund

★★★ Novice

Dzięki za szybką odpowiedź, jednak w grze bez zmian.

Dodam jeszcze, że przycinanie występuje niezależnie od obciążenia gpu/cpu, bo nie ma znaczenia jaki gram tryb czy mapę, nie ma znaczenia czy jestem na otwartym terenie, czy w zamkniętym pomieszczeniu gdzie miałbym 200+ fps gdybym odblokował. Jedynie częstotliwość tych freezów się różni, czasami jest to co kilkanaście sekund, a czasami(baaardzo rzadko) zdarza się np. raz na 3-4 minuty, co mnie dziwi, np. reset pc nie zmienia tego, jeśli mam ściny co 10 sekund, to nie ważne co bym zrobił to nadal będą tak występowały, dopiero jak przestane grać i odpalę grę za kilka godzin to może się coś zmienić.

Wiadomość 3 z 12 (1 061 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Przycinanie się gry co kilka sekund

[ Edytowane ]

@PieTTraSSPo zaktualizowaniu Biosu włączyleś X.M.P?

CCP Hero Banner


Wiadomość 4 z 12 (1 044 wyświetleń)

Dot.: Przycinanie się gry co kilka sekund

★★★ Novice
@Chytrooki
Nawet nie znałem tej opcji :D Po włączeniu sytuacja na apexie taka sama jeśli chodzi i przycinanie się gry, jednak zagrałem 4 gry i w tym czasie zdarzył zfreezować się ekran na 10 sekund, 2x wyłączył się apex i raz zresetował komputer, więc opcja do wywalenia.
Wiadomość 5 z 12 (1 032 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Przycinanie się gry co kilka sekund

[ Edytowane ]

@PieTTraSSTo nie powinno mieć znaczenia przy włączeniu X.M.P. Profil daje Ci większe taktowanie pamięci RAM. Każdy ma to włączone, bo każdy lubi więcej klatek🙂. Spróbuj zainstalować starszy sterownik ale odinstaluje sterownik używając DDU. Program pozwoli na przeprowadzenie czystej instalacji sterownika. Napisz proszę z jakiego Windowsa korzystasz? Czy zmieniałes ustawienia w Nvidia Control Panel? Jaki masz plan zasilania energia i czy zmieniałes ustawienia pod wydajność dla Windowsa itp. Zrób dxdiag i przeprowadz SFC. Wszystkie linki z poradnikami masz poniżej.

 

https://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html

 

https://help.ea.com/pl/help/pc/how-to-gather-dxdiag-information/

https://support.microsoft.com/pl-pl/topic/naprawianie-uszkodzonych-lub-dodawanie-brakuj%C4%85cych-pl...

CCP Hero Banner


Wiadomość 6 z 12 (1 002 wyświetleń)

Dot.: Przycinanie się gry co kilka sekund

★★★ Novice
@Chytrooki Mimo, że bardzo nie chciałem tego robić, to zrobiłem formata, wyczyściłem cały dysk, nie tylko partycje systemową, windows zainstalowany na nowo, jeszcze raz wszystkie sterowniki itp. no i okazało się, że działa, co więcej po odblokowaniu fps dla testu, poniżej 170 praktycznie nie spadają, a miejscami po 230, oczywiście brak jakichkolwiek ścin.
Bardzo dziękuję za całą pomoc i poświęcony czas!
Wiadomość 7 z 12 (968 wyświetleń)

Dot.: Przycinanie się gry co kilka sekund

[ Edytowane ]

@PieTTraSSSpoko! Cieszę się że rozwiązałeś problem. Też stosuje tą metodę - Format zawsze pomaga 😛. Polecam zostawić włączony X.M.P i odpalić w grze Nvidia Boost ale pewnie już to wiesz🙃.

 

Pozdro i Powodzenia 🙂. 

CCP Hero Banner


Wiadomość 8 z 12 (948 wyświetleń)

Dot.: Przycinanie się gry co kilka sekund

★★★★ Novice
@Chytrooki Czść Specjalisto . Potrzebuję Twojej Pomocy .
Wiadomość 9 z 12 (923 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Przycinanie się gry co kilka sekund

★★★★ Novice
@Chytrooki Mam Problem BF V . Pisałem do EA ale nie są w stanie mi pomóc . Jeżeli znajdziesz chwilę , to proszę o kontakt . Odnoszę wrażenie,że Polak potrafi . Pozdrawiam Wojtek
Wiadomość 10 z 12 (918 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem