Nieskończenie długie łączenie się z "home/lobby/menu"

autor: OlciaOwO
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

Nieskończenie długie łączenie się z "home/lobby/menu"

[ Edytowane ]
★★ Novice

Po uruchomieniu gry i zatwierdzeniu połączenia pojawia się czarny ekran z animowanym banerem apex w prawym dolnym rogu. Na początku wygląda to całkiem normalnie, ale ten stan utrzymuje prawdopodobnie nieskończenie długo. ("prawdopodobnie" z powodu, że wytrzymałem 20 minut)

Wiadomość 1 z 4 (253 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Zaakceptowane rozwiazanie

Dot.: Nieskończenie długie łączenie się z "home/lobby/menu"

[ Edytowane ]
★★ Novice

Mam apexa na steam. Problem wystąpił od razu po aktualizacji. Po dwudziestu minutach nie wystąpił żaden komunikat. Sprawdzałem spójność plików, usuwałem pamięć podręczną steam.

 

edit: Miałem mini patcha. Wiec teraz nadal nie działa ale mam komunikat c:

edit2: Zadziałało. Po pojawieniu się komunikatu po prostu połączyłem się ponownie. Nie mam żadnego logicznego wytłumaczenia.

Zobacz w watku

Wiadomość 3 z 4 (229 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Dot.: Nieskończenie długie łączenie się z "home/lobby/menu"

EA Staff

Witaj @OlciaOwO, 👋

 

Czy po jakimś czasie pojawia się jakiś komunikat, czy całe 20 minut trwało wczytywanie i nie pojawiła się żadna wiadomość? Czy problem pojawił się zaraz po aktualizacji? 

 

W międzyczasie spróbuj naprawić grę poprzez klienta Origin.

 

game_repair.png    

EA_Cekiel
footer-thumb.png
Wiadomość 2 z 4 (236 wyświetleń)

Dot.: Nieskończenie długie łączenie się z "home/lobby/menu"

[ Edytowane ]
★★ Novice

Mam apexa na steam. Problem wystąpił od razu po aktualizacji. Po dwudziestu minutach nie wystąpił żaden komunikat. Sprawdzałem spójność plików, usuwałem pamięć podręczną steam.

 

edit: Miałem mini patcha. Wiec teraz nadal nie działa ale mam komunikat c:

edit2: Zadziałało. Po pojawieniu się komunikatu po prostu połączyłem się ponownie. Nie mam żadnego logicznego wytłumaczenia.

Wiadomość 3 z 4 (230 wyświetleń)

Dot.: Nieskończenie długie łączenie się z "home/lobby/menu"

Community Manager

Hej @OlciaOwO 

 

Cieszę się, że problem ustąpił. Oznaczę Twój post jako rozwiązanie Standard smile

Wiadomość 4 z 4 (196 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem