Dot.: Problem z trybem multi.

autor: Zevr83
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Problem z trybem multi.

★ Apprentice

Produkt: Mass Effect Andromeda
Platforma:PC
Jaką edycję gry posiadasz? Edycję Specjalną
Wersja pudełkowa czy Cyfrowa? Wersja cyfrowa
Opisz pokrótce napotkany błąd: Problem z multi.
Jak często występuje ten problem? 50% - 99%
Wybierz swój region Europa
Uruchom www.speedtest.net/pl Start - tester łącza i zamieść swoje wyniki: Pobieranie i Przesyłanie. http://www.speedtest.net/result/6210024078
Jak nazywa się Twój dostawca internetu?
W jaki sposób możemy odtworzyć ten problem? Nie mam pojęcia.
Podaj model (nazwę) swojej karty graficznej - AMD/Nvidia Nvidia GF GTX 780
Podaj ilość pamięci RAM w GB. 16GB

Problem występuje w czasie rozgrywanych meczów multi. Wszystko jest ok, a nagle czarny ekran i gra wywala do pulpitu. Po ponownym uruchomieniu dość długo ładuje się i widać dokładnie co w danej chwili wczytuje na pasku ładowania (czasami wiesza się i w kółko ładuje te same pliki )

Po paru takich sytuacjach kiedy już mija 3> fala zaczyna to tak irytować że odechciewa się grania.

Wiadomość 1 z 7 (606 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Problem z trybem multi.

Community Manager (retired)

Cześć @Zevr83

 

Wybacz za opóźnienia w odpowiedzi! Od razu zapytam czy wypróbowałeś kroki dla PC opisane w tym artykule? Szczególnie chodzi mi o otwarcie dedykowanych portów na PC - jest to bardzo ważne w przypadku gier online, korzystających z technologii peer-to-peer.

 

Dostałam również Twoją prywatną wiadomość - czy opisany przez Ciebie problem w tym wątku dotyczy tylko misji powiązanych z wyzwaniami APEX czy rozłączenia pojawiają się bez względu na typ misji?

 

Również zgodnie z Twoją prośbą sprawdziłam czy moja gra zostanie rozłączona we wspomnianej sytuacji. W moim przypadku wszystko było w porządku, ale na anglojęzycznych forach znalazłam wzmianki podobnego problemu pojawiającego się na różnych platformach, więc sprawa jest już prawdopodobnie sprawdzana przez Bioware. Dzięki za dodatkowy feedback!

Wiadomość 2 z 7 (584 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Problem z trybem multi.

★ Apprentice

Cześć @EA_Ataashi

 

Nie ważne ile czasu czeka się na odpowiedz, ważne że ja zawsze się otrzymuje.

 

Artykuł już przeczytałem i jak będę w domu to sprawdzę swoje połączenie z netem jak i router.

 

Wczoraj grałem w multi i wysyłałem grupy na misje ale nie byłem zalogowany do aplikacji moblinej na telefonie. Dzisiaj sprawdzę to będąc zalogowanym w aplikacji jak i normalnie w grze w trybie multi. Gra wywalała mnie własnie wtedy kiedy korzystałem z apki i grałem normalnie w multi.

Wiadomość 3 z 7 (578 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Problem z trybem multi.

★ Apprentice

Dzisiaj ani razu nie wywaliło mnie do pulpitu jak byłem zalogowany na apce i grałem w multi. Za to znowu wrócił problem z dźwiękiem. Ta cisza panująca w słuchawkach jest denerwująca :D

Czyli wywalania gry musi coś innego powodować co będzie ciężko sprawdzić Frown

Wiadomość 4 z 7 (568 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Problem z trybem multi.

★ Apprentice

Przepraszam że piszę kolejny post jeden pod drugim.

 

Problemem z wyrzucaniem gry do pulpitu może być zbyt szybkie nasze klikanie. Miałem własnie sytuacje grając kroganinem szturmowcem że npc przycisnęli mnie w rogu i zacząłem zbyt szybko klikać jednocześnie na rożne rodzaje mocy jak i próbowałem użyć plecaka czy tez uniku. W tym momencie gra nagle się na chwile zawiesiła i wyrzuciła mnie do pulpitu bez żadnego komunikatu. Jak by ktoś miał ochotę i mógł sprawdzić to będąc w podobnej sytuacji było by fajnie Standard smile

 

 

Nie chce otwierać nowego tematu więc napisze to tutaj.

 

Ostatnio jak grałem to mam wrażenie że już niektórzy gracze zaczynają kombinować. Miałem sytuacje że wbiłem na mecz ze złotym poziomem trudności. Moje zdziwienie było takie że mogłem strzelać z pistoletu bez przeładowywania, wszystkich mocy ożywałem bez oczekiwania na ich odnowienie. A co najdziwniejsze byłem niezniszczalny. Pomyślałem że może coś się źle załadowało i odczekałem do końca meczu i byłem jeszcze w większym szoku bo reszta drużyny miała postacie od 6 do 12 poziomu. Z ciekawości rozegrałem kolejny mecz z nimi no i wszystko się powtórzyło, wszyscy gracze byli niezniszczalni. Jedyne co zauważyłem to to że jedna z tych osób w ogóle nie brała udziału w walce a jedynie była schowana za jakąś osłoną. Szkoda że nie zapisałem sobie ich nicków :D Wątpię aby tak bawiły się osoby ze studia bo jak już to by grali w prywatny mecz a nie publiczny. Mój wniosek, znaleźli się cwaniacy którzy chcą szybko pozdobywać wyzwania jak i kasę na kupowanie pakietów ze sprzętem. Mam tylko nadzieje że mi się za to nie oberwie :D

Wiadomość 5 z 7 (556 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Problem z trybem multi.

★★★★★ Novice

@Zevr83 wow, niezłe cheaty Wink musze przyznać że już o takich "cwaniaczkach" czytałam na fb grupie o ME. Sama się z tym nie spotkałam, ale to przez to że nie gram z randomami często, a bardziej ze znajomymi.

 

Z drugiej strony ja się nie dziwię im, naliczanie apexa jak i wyzwań w MEA jest dość irytujące. Przykładowo: niepowtarzalność wyzwań czyli wyzwania na raz (żeby zdobyć więcej pkt wyzwań trzeba latać i robić niekoniecznie to co się lubi, lub trzeba nabijać moc/broń które tak szybko aż nie chcą się nabijać), 0 bonusów za awans (nawet pod reset pkt mocy się nie opłaca bo często taki reset wypada ze skrzynek), szybki wzrost apexu pod wpływem zbierania rzeczy z kolekcji (oczywiście biorąc po uwagę że 5 jest za misję tylko, za awans 0, a za broń 5 poziomu aż 50 to ktoś chyba z proporcjami się nieźle pomylił). Podsumowując żeby być wysoko w rankingach trzeba farmić kasę na skrzynki jak i bawić się wszystkimi mocami/broniami, a że ludzie nie mają aż tyle czasu zbytnio to albo pozostaje im nie patrzeć się na rankingi i bawić się tym co się lubi albo kombinować co pcha do używania cheatów albo ewentualnie pozostaje im kupić skrzynki za kasę. Oczywiście znajdą się normalni grający gracze, ale system ewidentnie jest zły. Już nie wspomnę o wyzwaniach weekendowych na 10 minut, zdecydowanie ME3 oferował pod tym względem lepszą zabawę, bo tych wyzwań robiąc dzienne misje apexa można nawet nie zauważyć.

Wiadomość 6 z 7 (549 wyświetleń)

Dot.: Problem z trybem multi.

[ Edytowane ]
★ Apprentice

@anthyea ja nigdy do tej pory nie spotkałem się z takimi osobnikami aby tak kombinować. Przecież to zabiera cała frajdę z gry. Ja gram dla zabawy, czasami więcej czasu spędzam grając w multi niż przechodząc fabułę :D

Co do pkt apex hmmm na mój gust jest to nie do końca dopracowane. Niektóre wyzwania są nawet błędne jak np wyzwanie apex na ukończenie samouczka. Cały czas pokazane jest u mnie 0% pomimo tego że ukończyłem już to 3 razy (nie wiedząc o tym że mam już skończone przeszedłem jeszcze raz samouczek, a dalej pokazuje 0% ukończenia, dziwne :/ ) Co do reszty wyzwań i do pkt za premie do tarcz itp, tutaj jest to fajny pomysł, bo granie ileś tam razy danymi postaciami ma sens. Kolejnym plusem są poziomy postaci, zaczynamy np od kroganina szturmowca 1 a później może nam wypaść z pakietu kroganin poziom 4 - dostajemy ekstra pkt do przypisania jak i odblokowuje nam dodatkowy kolor itd. Jeszcze fajniej by było gdyby pkt umiejętności były dodawana za każdy poziom aż do końca tak aby móc np rozwinąć 2 a nawet 3 umiejętności danej postaci na max (6 poziom).

Dodałbym jeszcze jedną rzecz w trybie multi. Jeżeli zbieramy się na nazwijmy to na odprawie i czekami na gotowość wszystkich graczy to żeby było np pokazane że ktoś akurat w tej chwili zmienia uzbrojenie albo przypisuje pkt umiejętności itp. Bo czasami nie wiesz czy ktoś zasnął i zapomniał wyjść z gry czy coś ulepsza sobie.

 

EDIT:

No i własnie znowu trafiłem na kombinatorów. Tym razem na złotej misji apex :/ a żeby było śmieszniej to nawet screen'a  zrobiłem. Problem w tym ze EA nie lubi chyba tego bo wyszedł czarny cały, a był zrobiony na terenie ewakuacji tak aby było widać nicki graczy jak i to ze huragan n7 miał 99 naboje w magazynku :/

Wiadomość 7 z 7 (540 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem