Problem z kartą - kupiona, a nie mogę jej sprzedać.

autor: adriansson91
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Problem z kartą - kupiona, a nie mogę jej sprzedać.

★★★ Novice

Produkt: FIFA 23
Platforma:Microsoft XBOX One
Podaj na jakiej platformie grasz? Microsoft Xbox One
Jak brzmi Twój gamertag/PSN ID? Adriansson91
Czy problem pojawia się tylko przy włączonej rozgrywce międzyplatformowej? Tak
W którym trybie miało to miejsce? FIFA Ultimate Team
W jakim trybie? FUT Division Rivals
Czy możesz wskazać dzień (DD/MM/RRRR), w którym wystąpił błąd? 22.02.2023
O której godzinie wystąpił błąd? (GG:MM) 14:07
W jakiej strefie czasowej mieszkasz? ECT - GMT + 1:00
Jak często występuje ten problem? 100%
W jaki sposób możemy odtworzyć ten problem? oddać mi kartę Ibrahima Konate.
Co się dzieje? Mam problem z wystawieniem karty na rynek, kupiłem kartę w nocy, wystawiłem ją w nocy i nie zeszła, ponownie ją wystawiłem koło 6 rano i też nie zeszła, za 3 razem próbowałem wystawić kartę i nie mam takiej możliwości - wyrzuca błąd(w screenie), Nie mam możliwości wysłania karty do klubu, nie mam możliwości zrobienia jej w tryb szybkiej sprzedaży.
Co powinno się stać? spowodować, że karta Ibrahima Konate będzie wymienna i żebym mógł ją wystawić na listę transferową. Ewentualnie oddać mi równowartość karty w momencie zakupu

Mam problem z wystawieniem karty na rynek, kupiłem kartę w nocy, wystawiłem ją w nocy i nie zeszła, ponownie ją wystawiłem koło 6 rano i też nie zeszła, za 3 razem próbowałem wystawić kartę i nie mam takiej możliwości - wyrzuca błąd(w screenie), Nie mam możliwości wysłania karty do klubu, nie mam możliwości zrobienia jej w tryb szybkiej sprzedaży.

Wiadomość 1 z 1 (167 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem

fifa-20-player-splash

Zabezpiecz swoje konto FIFA

Włącz weryfikację logowania, aby chronić swoje dane i uzyskać dostęp do aplikacji FUT Web App.

Zobacz więcej w centrum pomocy EA