Problem z dołączeniem do gry BF 2042

autor: GrubyDamik
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

Problem z dołączeniem do gry BF 2042

★★★ Novice

Produkt: Battlefield 2042
Platforma:PC
Podaj na jakiej platformie grasz? PC
Model karty Nvidia lub AMD Nvidia RTX 3070 mobile
Podaj ilość pamięci RAM w GB 16
Czy korzystasz z oprogramowania posiadającego nakładki? Nie
W jakiej części gry pojawia się problem? Tryb dla wielu graczy
W jakim trybie? Conquest
Wybierz swój region Europa
Na którym serwerze się to stało? na żadnym bo nie mogę dołączyć
Kiedy to się stało (dd.mm.rr. gg.mm)
Opisz pokrótce napotkany błąd: Podczas próby dołączenia do serwera jest odliczanie które idzie do końca, po czym znika HUD menu i postać powoli się obraca. Po chwili wyrzuca do menu. Może 1/10 razy udaje się dołączyć na serwer.
Jak często występuje ten problem? 100%
W jaki sposób możemy odtworzyć ten problem? https://www.youtube.com/watch?v=-bF2YeX5osw
Co się dzieje? Nie chce dołączyć
Co powinno się stać? Powinno dołączyć mnie do bitwy

Witam, mam problem z dołączeniem do gry, podczas próby dołączenia do serwera jest odliczanie które idzie do końca, po czym znika HUD menu i postać powoli się obraca. Po chwili wyrzuca do menu. Może 1/10 razy udaje się dołączyć na serwer. Większość 10 godzinnego okresu próbnego spędziłem w menu próbując naprawić problem. Chcę kupić tą grę ponieważ jak już mnie za 20 razem połączy gra się świetnie lecz przez takie problemy będę musiał zrezygnować. Niżej zamieszczam film z YouTube z występującym tam problemem.

https://www.youtube.com/watch?v=-bF2YeX5osw

Wiadomość 1 z 13 (5 019 wyświetleń)

Zaakceptowane rozwiazanie

Re: Problem z dołączeniem do gry BF 2042

★★★ Novice

Problem rozwiązałem sam i to nawet przypadkiem. Reinstalacja nie pomogła wcale (nawet 8 krotna), aktualizacje Windowsa, .NET Framework, DirectX'y też to samo. Zauważyłem że przy starcie wyskakuje komunikat że nie działa Nahimic Companion (dodadkowy sterownik dźwiękowy), nie brałem go pod uwagę, ponieważ logicznie myśląc nie miałby wpływu na dołączanie. Po tej tygodniowej batalii zaktualizowałem ten sterowniczek i problem magicznie zniknął. Pozdrawiam wszystkich i mam nadzieje że komuś pomogę. Standard smile

Zobacz w watku

Wiadomość 11 z 13 (6 079 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Re: Problem z dołączeniem do gry BF 2042

@GrubyDamik Witam ✋.

W pierwszej kolejności wyczyścić pamięć podręczna aplikacji dla Origin i EA Desktop.
Usuń folder BF2042 znajdujący się w dokumentach. Wyłącz synchronizację danych z chmury jeśli korzystasz z Origin i nakładkę Origin w grze.

https://help.ea.com/pl/help/faq/clear-cache-to-fix-problems-with-your-games/

Jeśli korzystasz z EA Desktop spróbuj uruchomić grę przez Origin albo odwrotnie. Jeśli problem będzie dalej występował to napisz swój dxdiag, cała specyfikacje sprzętowa Dysk SSD czy HDD jaki masz ram i na ile jest taktowany. Wtedy będziemy szukać jeśli powyższe kroki z czyszczeniem pamięci nie przyniosą rezultatów.

CCP Hero Banner


Wiadomość 2 z 13 (4 981 wyświetleń)

Re: Problem z dołączeniem do gry BF 2042

★★★ Novice

Czyszczenie nie pomogło, a co do laptopa to tu jest dokładna specyfikacja + dołączam raport z DxDiag.
https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/msi-laptop-gp66-i7-16gb-1tbssd-3070-w10.bhtml

Wiadomość 3 z 13 (4 963 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Re: Problem z dołączeniem do gry BF 2042

@GrubyDamik Powiem szczerze że nie wiem to może być wszystko. Próbowałeś zagrać z znajomym? Albo dołączyć do jakiegoś znajomego który jest w meczu? Portal i HazardZone tak samo działa?

https://answers.ea.com/t5/Technical-Issues/Can-t-even-play-the-game/td-p/11436330

CCP Hero Banner


Wiadomość 4 z 13 (4 951 wyświetleń)

Re: Problem z dołączeniem do gry BF 2042

★★★ Novice

Mogę dopiero dołączyć jak są w grze, jak startujemy z menu, mnie wywala oni wchodzą i muszę dopiero do nich wchodzić przed SPOŁECZNOŚĆ i DOŁĄCZ

Wiadomość 5 z 13 (4 945 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Re: Problem z dołączeniem do gry BF 2042

@GrubyDamik To dziwny błąd bardzo rzadki i trudno coś doradzić, musisz poczekać na patch. Spróbowałeś uruchomić przez EA Desktop tak jak pisałem Ci wyżej?

CCP Hero Banner


Wiadomość 6 z 13 (4 938 wyświetleń)

Re: Problem z dołączeniem do gry BF 2042

★★★ Novice
@Chytrooki uruchamiałem przez po kilkanaście razy przez Xboxa i EA Desktop i jestem po 7 ponownych instalacjach
Wiadomość 7 z 13 (4 932 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Re: Problem z dołączeniem do gry BF 2042

@GrubyDamik tu instalacja nic nie da. Wiem ze to głupie ale masz może jakiegoś znajomego który ma kupioną grę a Origin nie przez Xbox Game Pass, spróbować zalogować się na jego konto, zainstalować i ponownie uruchomić?

CCP Hero Banner


Wiadomość 8 z 13 (4 925 wyświetleń)

Re: Problem z dołączeniem do gry BF 2042

★★★ Novice
@Chytrooki w Xbox Game Pass jest tylko odnośnik do EA Dekstop, próbowałem nawet z wyłączonym Xboxem i jest cały czas tak samo a pliki pobierają się z EA więc wątpię że to pomoże
Wiadomość 9 z 13 (4 921 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Re: Problem z dołączeniem do gry BF 2042

@GrubyDamik No nie tak, jakiś czas temu gra miała problemy z stutteringiem przy korzystaniu z Origin, jeśli uruchomiłeś grę przez EA Desktop gra działa poprawnie. Poczekaj jak ktoś z EA się wypowie bo nie wiem co jest. Na swoją rękę możesz poszukać na angielskim AHQ ale przeglądałem i nic nie znalazłem.

CCP Hero Banner


Wiadomość 10 z 13 (4 912 wyświetleń)

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem