Ogromne zużycie energii, wysokie temperatury i użycie GPU/CPU!

autor: KMBak
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Ogromne zużycie energii, wysokie temperatury i użycie GPU/CPU!

[ Edytowane ]
★ Apprentice

Na temat fatalnej optymalizacji gry na PC FIFA 23 jest wiele tematów. Wiemy, że skutkuje to wysokim użyciem komponentów, bardzo wysokimi temperaturami, przez co dla wielu użytkowników gra lub cały komputer zawieszają się.

 

Ale chciałbym podkreślić jeszcze jedną stronę medalu.

Podczas korzystania z komputera monitoruje stan podzespołów (ich temperaturę i użycie), ale także zużycie energii.

Abyśmy mogli uzyskać właściwy punkt odniesienia – w pierwszej kolejności garść informacji.

Mam dość mocny PC z Intel i9 9900ks + nVidia RTX 3080Ti i i monitor UWQHD 3840x1600. Zawsze używam najwyższych ustawień graficznych.

Mój komputer w stanie spoczynku zużywa 110W, przeglądanie internetu 140W, w pracach biurowych 150-170.

Podczas najcięższego benchmarku nie przekracza 550W. Najbardziej zasobożerne gry (np. Red Dead Redemption 2) w trybie ciągłym 500W, w szczytach 540-550W.

 

A potem wchodzi FIFA 23 razem z drzwiami. Gram tylko offline. Stałe 450W-470W w menu i ponad 500W (@stałe 120FPS) podczas gry ze szczytami 620-640W (podczas przerywników przy FPS poniżej 60!). EA, serio?

Nawet ustawienie FPS na stałe 60 nie rozwiązuje problemu z menu i przerywnikami, ponieważ zmniejsza tylko zużycie energii podczas gry - ale nadal to prawie 500 W (oczywiste jest, że GPU ma mniej pracy z wyświetlaniem połowy FPS).

 

W dzisiejszych czasach, gdzie tyle mówi się o oszczędzaniu energii, ELECTRONIC Arts objawiają się jako artyści w marnowaniu energii elektrycznej! Rozumiem, że gra ma pewne wymagania - w porządku. Ale nie trzeba być specjalistą, aby zobaczyć tragiczną optymalizację. Obciążenie komputera w menu gry w taki sposób, aby pobierał 80-90% maksymalnego zużycia energii należy traktować jako przestępstwo! EA, zapłacisz moje rachunki?

 

Niektórzy podejrzewają, że problemem może być aplikacja AntiCheat – gram tylko offline – chcę mieć możliwość jej wyłączenia. Chociaż i tak nie sądzę, żeby to był jedyny problem.

 

Więc EA, czy oddacie mi pieniądze za słabo zoptymalizowaną grę, czy naprawicie produkt? A może kopiecie kryptowalutę na moim komputerze bez mojej zgody?

 

Prośba do innych użytkowników - jeśli macie możliwość - porównajcie zużycie energii podczas korzystania z komputera w innych grach, benchmarkach czy programach oraz w grze FIFA 23 - ciekawią mnie wasze spostrzeżenia.

Wiadomość 1 z 1 (144 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem

fifa-20-player-splash

Zabezpiecz swoje konto FIFA

Włącz weryfikację logowania, aby chronić swoje dane i uzyskać dostęp do aplikacji FUT Web App.

Zobacz więcej w centrum pomocy EA