Fifa 23 wyłącza sie do pulpitu Windows bez żadnego błędu.

autor: MrAbraCham
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

Fifa 23 wyłącza sie do pulpitu Windows bez żadnego błędu.

★★★ Novice

Produkt: FIFA 23
Platforma:Steam-PC
Podaj na jakiej platformie grasz? PC
Model karty Nvidia lub AMD Nvidia Quadro P5000 16GB
Podaj ilość pamięci RAM w GB i9 9900KF RAM 64 GB
Jak brzmi Twój gamertag/PSN ID? MrAbraCham
Czy problem pojawia się tylko przy włączonej rozgrywce międzyplatformowej? Nie
W którym trybie miało to miejsce? FIFA Ultimate Team
W jakim trybie? Squad Battles
Czy możesz wskazać dzień (DD/MM/RRRR), w którym wystąpił błąd? 11.04.2023
O której godzinie wystąpił błąd? (GG:MM) 21:00
W jakiej strefie czasowej mieszkasz? ECT - GMT + 1:00
Jak często występuje ten problem? 100%
W jaki sposób możemy odtworzyć ten problem? Wystarczy że będę w menu i gra sie wyłączy w ciągu 30 min na 100% ! na około 12 meczy Squad Battles udało mi się zakończyć chyba 3
Co się dzieje? Gra się wyłącza do pulpitu Windows bez żadnego raportu. Sprawdziłem to na Laptopie Lenovo i5 7generacji + GTX 1650 sytuacja jest taka sama Przełączyłem się z UPC na modem GSM LTE Plus i jest to samo na obu komputerach.
Co powinno się stać? Powinna się nie wyłączać gra!

Wystarczy że będę w menu i gra sie wyłączy w ciągu 30 min na 100% !
na około 12 meczy Squad Battles udało mi się zakończyć chyba 3

 

Gra się wyłącza do pulpitu Windows bez żadnego błędu.
Sprawdziłem to na Laptopie Lenovo i5 7generacji + GTX 1650 sytuacja jest taka sama.
Przełączyłem się z UPC na modem GSM LTE Plus i jest to samo na obu komputerach.

 

Mój współczynnik łącza UPC 99/100

Wiadomość 1 z 15 (780 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Zaakceptowane rozwiazanie

Re: Fifa 23 wyłącza sie do pulpitu Windows bez żadnego błędu.

Community Manager

Niestety, wygląda to na blokadę konta. Nie będę w stanie pomóc Ci w rozwiązywaniu problemów związanych z Twoim kontem EA poprzez forum.

Skontaktuj się z nami poprzez Ten formularz, aby rozwiązać ten problem. 

 

Pozdrawiam,

EA_Pulsar

 

 

 

EA_PulsarAHQ

Zobacz w watku

Wiadomość 9 z 15 (612 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Dot.: Fifa 23 wyłącza sie do pulpitu Windows bez żadnego błędu.

★★★ Novice

Zarządałem zwrotu pieniędzy ze STEAM, bo jak przeczytałem to liche forum zrozumiałem, że nikt tu nie pomaga a EA naciąga tylko ludzi.

Wiadomość 2 z 15 (777 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Fifa 23 wyłącza sie do pulpitu Windows bez żadnego błędu.

Community Manager

Hej @MrAbraCham 

 

Uruchom komputer w trybie czystego rozruchu, i sprawdź czy to pomoże. 

Grając na laptopie upewnij się, że jest on przełączony w tryb maksymalnej wydajności (domyślny tryby oszczędzania baterii może powodować zamykanie gier po pewnym czasie) 

 

Podeślij nam raport Dxdiag, sprawdzę co jeszcze może być na rzeczy.  

 

EA_PulsarAHQ

Wiadomość 3 z 15 (757 wyświetleń)

Dot.: Fifa 23 wyłącza sie do pulpitu Windows bez żadnego błędu.

[ Edytowane ]
★★★ Novice

Tak uruchamiałem Windows bez innych usług, usługi były tylko firmy MS. Czysty Windows 10, wszystkie updaty. 

Grafika raz zainstalowana z pakietu windows podczas instalacji (chyba 517), potem najnowsze sterowniki 531 (czysta instalacja), na końcu Nvidia Experience (czysta instalacja) + optymalizacja gry z tego pakietu. Bez zmian...

Potem stara karta 980 GTX 4GB i pełna nowa instalacja Windowsa 10 + wszystkie updaty. Potem od syna RTX3060 (już bez instalacji Windy, same stery czysta instalacja) Nadal bez zmian więc wykluczyłem problemy z grafiką... 

Utylizacja zasobów w komputerze na maks ustawieniach (40% CPU, 40% GPU)

Potem w BIOS wszystko do ustawień fabrycznych (MSI 370 Tomahawk) XMP wyłączone, TURBO wyłączone, i9900K ustawiony na minimum, tryb turbo ust na 3,8GHz zamiast 5GHz.

Na końcu wyjąłem swoje 64GB RAM-u GooDram IRDM  i wsadziłem od syna 2x16 Patriot Viper. Nadal bez zmian...

Żadna temperatura nie podwyższona, Podgląd zdarzeń czysty, beż żadnego błędu czy ostrzeżenia.

 

Moge jeszcze dodać: gram na padzie PS4 podłączonym microUSB do PC.

Wiadomość 4 z 15 (707 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Re: Fifa 23 wyłącza sie do pulpitu Windows bez żadnego błędu.

Community Manager

@MrAbraCham 

 

Spróbuj jeszcze zmienić ustawienia Trybu debugowania w panelu sterowania Nvidii.  

  

Kliknij prawym klawiszem na pulpicie > z menu wybierz Panel Sterowania Nvidia > z górnego menu wybierz Pomoc > a w tym menu Tryb Debugowania. 

  

Jeśli to nie pomoże spróbuj dodatkowo te kroki:  

  

  1. Otwórz Panel sterowania NVIDIA 
  2. Kliknij Ustawienia 3D -> Zarządzaj ustawieniami 3D 
  3. Pozostań na karcie Ustawienia globalne lub przejdź do karty Ustawienia programu, aby utworzyć profil tylko dla gry, na której się skupiasz 
  4. Zmień „Pamięć podręczna cieniowania” na Wł. lub Wył. 
  5. Sprawdź grę w obu trybach pamięci podręcznej cieniowania.  

Uruchom grę z poziomu aplikacji GeForce Experience i sprawdź czy jest jakaś poprawa.  

 

Dodatkowo, jeśli masz w systemie zainstalowane dodatkowe aplikacje ze Steelseries, spróbuj je tymczasowo wyłączyć. 

 

Odłącz też dla testu inne urządzenia USB (dyski, pady, kamery, itp.) i uruchom grę po restarcie, jedynie z klawiaturą i myszką. 

 

EA_PulsarAHQ

Wiadomość 5 z 15 (692 wyświetleń)

Re: Fifa 23 wyłącza sie do pulpitu Windows bez żadnego błędu.

[ Edytowane ]
★★★ Novice

@EA_PulsarDziękuję za podpowiedzi, jeszcze tego nie wykonałem ponieważ:
Wczoraj jeszcze chciałem przetestować na innym lapku z karta GTX1050, ledwo spełnia min. wymagania. Okazało, się że zagrałem prawie 2h bez resetu od pierwszego włączenia gry, aż nie chciało mi się wyłączać, ale 15 klatek/s to mało.


Zdziwiony wróciłem na swój stacjonarny żeby wykonać powyższe instrukcje... Więc pierw bez żadnych zmian uruchomiłem ge normalnie z ikony na pulpicie i? 3h grania bez żadnego problemu!


Nie wiem co się stało, nic zupełnie nie zmieniałem od kilku dni na komputerze. Mam tu tylko system + steam + fife + update MS + sterowniki + jedna gra Black Desert (ale ona nie ma usługi anticheat jak jest wyłączona). Nie mam zainstalowanych SteelSeries czy Logitech, nic nie ruszane na kompie. Urządzeń USB też nie odłączałem... no zupełnie zero zmian od kilku dni.

 

Dzisiaj sprawdzę ponownie jeśli to się potwierdzi to zupełnie nie mam pomysłu co mi pomogło i jak innym pomóc... 


Zagranie na innym kompie "oczyściło" save? Bo na stacjonarnym musiałem podjąć decyzję żeby zaczytał save z chmury bo na dysku był 2 dni starszy.

Wiem, wiem fantazjuję z tym save, ale nic innego nie zrobiłem...

Wiadomość 6 z 15 (673 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Re: Fifa 23 wyłącza sie do pulpitu Windows bez żadnego błędu.

Community Manager

Cieszę się, że mamy poprawę sytuacji, nawet jeśli zadziałała tu jakaś "magiczna siła".

Trzyma kciuki i oby wszystko było już dobrze. 👍🤞

 

EA_Pulsar  

 

EA_PulsarAHQ

Wiadomość 7 z 15 (666 wyświetleń)

Re: Fifa 23 wyłącza sie do pulpitu Windows bez żadnego błędu.

[ Edytowane ]
★★★ Novice

@EA_PulsarTeż się cieszyłem, że cos zadziałało i dzisiaj po pracy włączam grę i mam komunikat:
"błąd pobierania informacji o koncie"

Czy to oznacza ze mam zablokowane konto?
Jak mam się skontaktować bezpośrednio?

 

EDIT:

Rozmawiałem z jakimś chyba automatycznym botem na czacie, który pierw kazał mi przeinstalować grę:

 

steam_2023.04.18.png

 

Co uczyniłem, ale błąd nadal występuje:

error.png

 

 

Przeinstalowałem również aplikację EA która instalowana 13 kwietnia miała 520MB:

20230414_EA.png

Natomiast instalowana dzisiaj 18 kwietnia ma 534MB:

20230418_EA.png

 

Na końcu zostałem poinformowany, że mam tutaj opisać całą sytuację i czekać na menadżera społeczności.

Wiadomość 8 z 15 (656 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Re: Fifa 23 wyłącza sie do pulpitu Windows bez żadnego błędu.

Community Manager

Niestety, wygląda to na blokadę konta. Nie będę w stanie pomóc Ci w rozwiązywaniu problemów związanych z Twoim kontem EA poprzez forum.

Skontaktuj się z nami poprzez Ten formularz, aby rozwiązać ten problem. 

 

Pozdrawiam,

EA_Pulsar

 

 

 

EA_PulsarAHQ

Wiadomość 9 z 15 (613 wyświetleń)

Re: Fifa 23 wyłącza sie do pulpitu Windows bez żadnego błędu.

★★★ Novice
@EA_Pulsar Dziękuję za odpowiedź, już otrzymałem mejla, że naruszyłem regulamin dodatkowym programem. Z tym że ja nie mam nić innego zainstalowanego co chyba widać w zrzucie DXDiag który udostępniłem. Mam myszkę Logitech i Klawiaturę SteelSeries, ale nie mam do nich nawet zainstalowanych programów, bo w sumie i tak gram na padzie PS4.
@EA_Pulsar czy jesteś w stanie mi tylko powiedzieć co mam zrobić żeby po tej karze nie dostać następnej?
Mogę udostępnić komputer programem typu AnyDesk itp bo nie czuję się winny... Szkoda, że jest taka sytuacja i wiem, że walczycie z oszustami, ale czuję się niestety skrzywdzony bo nic nie zrobiłem, ale też nie mam jak się bronić... jak mam udowodnić że nie złamałem regulaminu?
Wiadomość 10 z 15 (599 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem

fifa-20-player-splash

Zabezpiecz swoje konto FIFA

Włącz weryfikację logowania, aby chronić swoje dane i uzyskać dostęp do aplikacji FUT Web App.

Zobacz więcej w centrum pomocy EA