Dot.: Fifa 23 Crash PC STEAM

autor: EA_Kalina
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

Fifa 23 Crash PC STEAM

★★★ Novice

Produkt: FIFA 23
Platforma:Steam-PC
Podaj na jakiej platformie grasz? PC
Model karty Nvidia lub AMD Geforce RTX 2080
Podaj ilość pamięci RAM w GB 32
Jak brzmi Twój gamertag/PSN ID?
Czy problem pojawia się tylko przy włączonej rozgrywce międzyplatformowej? Nie
W którym trybie miało to miejsce? FIFA Ultimate Team
W jakim trybie? FUT Division Rivals
Czy możesz wskazać dzień (DD/MM/RRRR), w którym wystąpił błąd? Przy każdym włączeniu
O której godzinie wystąpił błąd? (GG:MM) nd
W jakiej strefie czasowej mieszkasz? GMT (UTC)
Jak często występuje ten problem? 100%
W jaki sposób możemy odtworzyć ten problem? .
Co się dzieje? Przy każdym włączeniu gry i próbie rozegraniu meczu w trubie FUT - division rivals po kilkunastu/kilkudziesięciu minutach gra crashuje.
Co powinno się stać? ..

Przy każdym włączeniu gry i próbie rozegraniu meczu w trubie FUT - division rivals po kilkunastu/kilkudziesięciu minutach gra crashuje.

Wiadomość 1 z 6 (894 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Zaakceptowane rozwiazanie

Dot.: Fifa 23 Crash PC STEAM

★★★ Novice

Znalazłem przyczynę.

XMP!

Wyłączyłem opcję XMP w biosie a zegary RAM ustawiłem ręcznie na opóźnienia które dawały boosta identyczne jak XMP.

 

Zobacz w watku

Wiadomość 5 z 6 (642 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Dot.: Fifa 23 Crash PC STEAM

★★★ Novice

Dodam jeszcze opis z crashdumps - za każdym crashem ten sam identyfikator błędu.

 

Zrzut ekranu 2022-12-12 172757.png

Wiadomość 2 z 6 (848 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Fifa 23 Crash PC STEAM

Community Manager

Hej @umciak 

Dzięki za Twój wpis.

 

Komunikaty Memory_corruption zazwyczaj wskazują na problemy ze sterownikami lub pamięcią RAM. Jednak nie zawsze tak jest, więc warto wykonać kilka czynności, aby sprawdzić, czy rozwiążą problem:

 

  • użyj oprogramowania zabezpieczającego do skanowania w poszukiwaniu wirusów i upewnij się, że wyeliminowałeś wszelkie złośliwe oprogramowanie znalezione na komputerze
  • niektóre komunikaty o błędzie mogą wystąpić po automatycznej aktualizacji oprogramowania antywirusowego/zabezpieczającego. Jeśli masz oprogramowanie zabezpieczające innych firm, odinstaluj je i uruchom ponownie komputer. Jeśli problem nie ustąpi można zainstalować antywirus ponownie.
  • uruchom komputer w trybie czystego rozruchu, który jest używany jako narzędzie diagnostyczne i do rozwiązywania problemów z programami systemu Windows
  • odinstalowanie i ponowne zainstaluj FIFA 23
  • W przypadku zainstalowania nowych sterowników bez uprzedniego usunięcia starych (czyli bez czystej instalacji) mogą wystąpić problemy.

    Aby je wyeliminować, spróbuj usunąć z komputera wszystkie sterowniki karty graficznej, po czym zainstaluj ponownie najnowszą wersję:

  • użyj na przykład MemTest, który skanuje twoją pamięć RAM w poszukiwaniu jakichkolwiek problemów

 

Mam nadzieję. że to pomoże. Daj nam znać. Pozdrawiam,

_Kalina

 

EA_KalinaAHQ

Wiadomość 3 z 6 (819 wyświetleń)

Dot.: Fifa 23 Crash PC STEAM

★★★ Novice

Niestety powyższe rozwiązania nie pomogły.

MEMTEST uruchomiony przez 4h nie wykrył błędów.

Próbowałem nawet wyłączyć XMP bo gdzieś na forum pisali, że może to pomóc, u mnie niestety nie pomogło.

Dodam tylko, że tylko z tą grą są takie problemy.

Proszę o dalsze sugestie.

Wiadomość 4 z 6 (788 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Fifa 23 Crash PC STEAM

★★★ Novice

Znalazłem przyczynę.

XMP!

Wyłączyłem opcję XMP w biosie a zegary RAM ustawiłem ręcznie na opóźnienia które dawały boosta identyczne jak XMP.

 

Wiadomość 5 z 6 (643 wyświetleń)

Dot.: Fifa 23 Crash PC STEAM

Community Manager

@umciak Mega! Dzięki, że podzieliłeś się swoim rozwiązaniem ze społecznością naszego forum  

EA_KalinaAHQ

Wiadomość 6 z 6 (578 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem

fifa-20-player-splash

Zabezpiecz swoje konto FIFA

Włącz weryfikację logowania, aby chronić swoje dane i uzyskać dostęp do aplikacji FUT Web App.

Zobacz więcej w centrum pomocy EA