FUT Champions rozłączanie

autor: lays2012
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

FUT Champions rozłączanie

★ Novice

Produkt: FIFA 19
Platforma:PC
W którym trybie miało to miejsce? FIFA Ultimate Team
W jakim trybie? Mistrzostwa FUT
Czy możesz wskazać dzień (DD/MM/RRRR), w którym wystąpił błąd? 10.11.2018
O której godzinie wystąpił błąd? (GG:MM) Między 21, a 0:00
W jakiej strefie czasowej mieszkasz? GMT (UTC)
Jak często występuje ten problem? 50% - 99%
W jaki sposób możemy odtworzyć ten problem? ------------------
Co się dzieje? Witam. Grałem tryb FUT Champions i to co wczoraj się wydarzyło to jest jakiś żart. Prowadziłem w spotkaniach 3 razy, z czego raz bardzo wysoko 5-1, wiec wynik był rozstrzygnięty. Nagle gra się przycinała i wyskakiwał mi komunikat - Powrót do ekranu głównego, Twój wynik będzie analizowany. Po czym nie dostawałem żadnego zwycięstwa, ani porażki... Następnie wysokczyło mi coś takiego 2 razy, gdy w trakcie meczu przegrywałem jedną bramką, wyrzucało mnie do ekranu głównego i..... NABIJAŁO porażkę. Przez to straciłem szansę na osiągniecie bardzo dobrego wyniku w fut champions. Czy jest możliwość rozwiązania problemu? Zwrócenia porażek? Albo usuniecie i oddanie tych 4-5 spotkań, w których wyskoczył mi taki komunikat? Nie wspomnę o zwykłym wyrzuceniu serverów EA, nastapiło to 2 razy. Tak naprawdę rozegrałem 23 spotkania FUT z czego 6-7 to wywalanie serverów, nie da się z czymś takim rywalizować.
Co powinno się stać? Zaliczenie spotkań wygranych, bądz oddanie wszystkich spotkań, które w wyniku komunikatu zostały rozłączone.

nick: -Lays2012-

Nie mam pojęcia jak dotrzeć do tych spotkań. Musielibyscie odpalić powtórki w EA

Wiadomość 1 z 1 (317 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem

fifa-20-player-splash

Zabezpiecz swoje konto FIFA

Włącz weryfikację logowania, aby chronić swoje dane i uzyskać dostęp do aplikacji FUT Web App.

Zobacz więcej w centrum pomocy EA