Dot.: FIFA 23 crashuje

autor: sikor4
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

FIFA 23 crashuje

[ Edytowane ]
★★★ Novice

Produkt: FIFA 23
Platforma:PC
Podaj na jakiej platformie grasz? PC
Model karty Nvidia lub AMD geforce 3080 OC 10 Gb
Podaj ilość pamięci RAM w GB 32
Jak brzmi Twój gamertag/PSN ID? sikor4
Czy problem pojawia się tylko przy włączonej rozgrywce międzyplatformowej? Nie
W którym trybie miało to miejsce? FIFA Ultimate Team
W jakim trybie? FUT Division Rivals
Czy możesz wskazać dzień (DD/MM/RRRR), w którym wystąpił błąd? codziennie
O której godzinie wystąpił błąd? (GG:MM) cały dzień
W jakiej strefie czasowej mieszkasz? GMT (UTC)
Jak często występuje ten problem? 50% - 99%
W jaki sposób możemy odtworzyć ten problem? nie wiem
Co się dzieje? Gra wyłącza się nagle lub po kilku sekundowym zawieszeniu, nie pokazuje się żaden błąd, po prostu wywala do pulpitu
Co powinno się stać? nie powinno wywalać gry

przesyłam plik DxDiag

Wiadomość 1 z 10 (765 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: FIFA 23 crashuje

Community Manager

Hej @sikor4 

 

Dzięi za Twój wpis i proszę o dosłanie DxDiag - z jakiegoś względu ten plik nie pojawił się w Twoim zgłoszeniu.

 

W między czasie, sprawdź aktualizacje systemu i pobierz najnowsze sterowniki dla swojej karty graficznej (warto je odinstalować i zainstalowac na czysto).

 

Przetestuj także działanie FIFA 23 po odłączeniu od komputera wszystkich urządzeń USB (włącznie z kontrolerami), pozostawiając tylko myszkę i klawiaturę.  

*Jeśli do Twojego komputera podłączone są urządzenia Bluetooth - również rozłącz je na czas uruchamiania gry.  

 

Pozdrawiam,

_Kalina

EA_KalinaAHQ

Wiadomość 2 z 10 (701 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: FIFA 23 crashuje

★★★ Novice

Przesyłam ponownie wyżej wymieniony plik 

Wiadomość 3 z 10 (687 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: FIFA 23 crashuje

★★★ Novice
@EA_Kalina Dostosowałem się do wskazówek, niestety i tak zdarzył się crash podczas meczu
Wiadomość 4 z 10 (656 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: FIFA 23 crashuje

Community Manager

Hej @sikor4 

 

Dzięki za odpowiedź i przesłanie pliku DxDiag. 

 

Widzę, że Twój komputer wyposażony jest w dwa monitory. W przeszłości obejściem opisanego przez ciebie problemu było odłączenie przed uruchomieniem gry jednego z monitorów. Spróbuj początkowo fizycznie odłączyć jeden z monitorów i sprawdzić czy problem będzie się pojawiał nadal. Sprawdź opcje dla obu monitorów. Jeśli problem przestanie się pojawiać po odłączeniu monitora, możesz sprawdzić czy wystarczy "odłączyć" monitor z poziomu systemu operacyjnego za pomocą kombinacji klawiszu Win+P. 

 

Jeśli problem będzie się utrzymywał nadal, to w pliku DxDiag zauważyłem błędy związane z Riot Vanguard. Upewnij się, że to oprogramowanie jest w pełni zaktualizowane, lub dla testu na czas uruchomienia gry wyłącz je/odinstaluj. 

 

Zauważyłem również błędy związane z programem antywirusowym - podobie jak w poprzednim przypadku - zaktualizuj program do najnowszej wersji. Pamiętaj również by dodać wyjątki dla gry i aplikacji EA app. 

Wiadomość 5 z 10 (646 wyświetleń)

Dot.: FIFA 23 crashuje

[ Edytowane ]
★★★ Novice

@EA_Kubausunąłem anticheat vanguard, zrobiłem reinstall antyvirusa i odłączyłem monitor od komputera i problem występuje na jednym, jak i na drugim, niestety fifa wyłączyła się ponownie po paru minutach w menu gry. Przesyłam nowo zapisany plik DxDiag. 

Wiadomość 6 z 10 (621 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: FIFA 23 crashuje

Community Manager

Hej @sikor4 

 

Dzięki za odpowiedź i sprawdzenie wcześniej wspomnianych kroków. 

 

Sprawdziłem przesłany przez Ciebie nowy plik DxDiag. W części diagnostycznej zauważyłem, błąd związany z MedalEncoder.exe. Wygląda na to, że jest to aplikacja do zapisywania klipów z gier. Sprawdź proszę czy problem będzie pojawiał się po jej wyłączeniu. W przeszłości pojawiały się problemy z inną aplikacją, która również zapisywała klipy z gier, co może powodować problemy również u Ciebie. 

 

Idąc dalej zauważyłem również błędy związane ze sterownikami karty graficznej - OAWrapper.exe. Jeśli wcześniej nie wykonywałeś tego kroku wykonaj proszę czystą instalację najnowszego sterownika karty. Sterownik pobierzesz stąd. Jeśli problem będzie pojawiał się nadal, sprawdź proszę rozwiązanie polegające na "rollback-u" sterownika karty. Poprzedni sterownik pobierzesz stąd

 

W pliku DxDiag ponownie pojawiły się błędy związane z programem antywirusowym. O ile zostały dodane przez Ciebie wyjątki dla gry i aplikacji EA app, nie powinien on kolidować w znaczący sposób z FIFA 23, nie mniej ze względów bezpieczeństwa zwróć uwagę na wszelkie anomalie związane z programem antywirusowym. 

 

Zauważyłem również, że Twój komputer wyposażony jest w dwa dyskiu twarde - szybki SSD i HDD. Jeśli gra jest zainstalowana na dysku HDD, sprawdź proszę czy problem będzie pojawiał się również po przeniesieniu jej na dysk SSD. 

Wiadomość 7 z 10 (579 wyświetleń)

Dot.: FIFA 23 crashuje

★★★ Novice

Wykonałem wszystkie wskazówki i niestety, był moment, w którym udało mi się faktycznie zagrać większość meczu, lecz crash wystąpił ponownie i później parę razy również. Dzięki za chęć pomocy ale ja już straciłem nadzieje i czekam na 24 odsłonę tej gry. Pozdro

Wiadomość 8 z 10 (549 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: FIFA 23 crashuje

Community Manager

Hej @sikor4 

 

Dzięki za odpowiedź. 

 

Przykro mi z powodu występujących u Ciebie problemów. Nie jestem w stanie określić tego z Twoich poprzednich postów, ale czy próbowałeś modyfikować ustawienia karty graficznej z zpoziomu panelu NVidia? (np. wyłączenie DLSS etc.) 

Wiadomość 9 z 10 (518 wyświetleń)

Dot.: FIFA 23 crashuje

★★★ Novice
@EA_Kuba Nic nie robiłem w panelu Nvidi
Wiadomość 10 z 10 (512 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem

fifa-20-player-splash

Zabezpiecz swoje konto FIFA

Włącz weryfikację logowania, aby chronić swoje dane i uzyskać dostęp do aplikacji FUT Web App.

Zobacz więcej w centrum pomocy EA