Duża lista errorów związanych z grą.

autor: myfunnygame
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Duża lista errorów związanych z grą.

★★★★★ Apprentice

Produkt: FIFA 19
Platforma:PC
W którym trybie miało to miejsce? FIFA Ultimate Team
W jakim trybie? FUT Division Rivals
Czy możesz wskazać dzień (DD/MM/RRRR), w którym wystąpił błąd? nie
O której godzinie wystąpił błąd? (GG:MM) nie
W jakiej strefie czasowej mieszkasz? EET (ART) - GMT + 2:00
Jak często występuje ten problem? 100%
W jaki sposób możemy odtworzyć ten problem? Włączając tryb treningu, przeglądając zbyt szybko rynek transferowy, filtrując rynek transferowy, rozpoczynając rzut rożny, włączając tryb FUT, logując się do gry z różnych komputerów w tym samym dniu
Co się dzieje? Jest sporo błędów Frown
Co powinno się stać? Nie powinno być tylu błędów Standard smile

Cześć, chciałem przesłać i podzielić się swoimi spostrzeżeniai na forum a nie tylko z robotem, który nie odpisuje na zgłaszane błędy.

Jestem nowym graczem FIFA, poprzednim razem na swoim PC grałem w FIFA01 lub 04 Wink

 

Do rzeczy, tutaj znajduje się lista znalezionych przeze mnie błędów:

 

1. Tryb treningowy (arena)

Po strzeleniu w słupek w trybie treningowym z karnego (włącza się go przez kliknięcie na strzałki na padzie) piłkarz zamiast biec do piłki i grać dalej to cofa się do połowy boiska, a następnie tańcuje do przodu i do tyłu :D Nie pamiętam co dzieje się gdy przełączę na bramkarza, ale chyba dalej napastnik pajacuje.

 

2. Mail zwrotny od robota EA.

Na mail po zgłoszeniu błędu dostaję błędny link do strony WWW: https://o.iplsc.com/answers.ea.com

 

Teść maila brzmi zawsze podobnie (skasowałem niepotrzebne ENTERy):

 

"Witaj,
Dziękujemy za zgłoszenie FIFA 19 błędu do działu pomocy EA. Uważnie przeglądamy wszystkie zgłoszenia i wspólnie z zespołem pracującym nad grą staramy się naprawiać najczęściej występujące błędy.
Nie możemy cię na bieżąco informować o stanie prac nad usunięciem błędu, ale wszystkie ważne informacje będą zamieszczane w aktualizacjach gry.
Jeśli potrzebujesz szybszego rozwiązania, wróć do działu pomocy EA i wybierz temat inny niż „Zgłoś błąd”.
Dodatkowe informacje i potencjalne rozwiązania dotyczące poznanych dotychczas problemów znajdziesz w dziale pomocy EA oraz w centrum odpowiedzi.
Z poważaniem, 
Zespół pomocy EA"

 

 

3. Transfery FUT

 

Robiąc dużą liczbę transferó/przeszukiwań rynku transferowego (za szybkie przełączanie do następnych kart) powoduje blokadę licytowania i kupowania kart, mogę jedynie wystawiać na sprzedaż. Sytuacja miała miejsce 2 dni pod rząd. Potem zrezygnowałem z nadmiernego nabywaniia kart. Zabawne bo w webapp mogłem nadal nabywać karty, choć i tam z biegiem czasu blokowało mi dostęp lub kazało się ponownie logować.

 

4. Gdy szukam karty jednorazowej i wykupię ostatnią dostępną na rynku spełniającą te konkretne wymagania, dodam ją do mojego "banku kart", i wyjdę z tej "przechowalni kart", wrócę do wyszukiwarki to filtr mi się resetuje do domyślnego (Piłkarz/PoziomDowolny/PozycjaDowolna), czasem tylko Cena jest taka jaką miałem przy poprzednim wyszukiwaniu).

5. Gdy mam filtr domyślny np. cena 150/200 i dolną stawkę (150) zmienię na 1000 to górna stawka skacze, ale nie do 1100 (jak powinno być), a do 1050 (łapana jest różnica z początkowej fazy 200-150=50, i po wpisaniu 1000 dodaje do górnej wartości 50, a nie filtruje tego, że powyżej 1000 nie ma już "50" tylko są pełne "100")

6. Często gdy siedzę na rynku transferowym i robię sporo zakupów (państwo z EA możecie zobaczyć, że wszystko jest robione ręcznie), to wylogowuje mnie albo nawet blokuje na pewien okres z rynku ZAKUPOWEGO, sprzedawać nadal mogę, nie mogę używać "kup teraz", ani podbijać stawki na licytacji, ani samemu składać pierwszej oferty.
Gdy z gry FIFA19, przeskoczyłem na aplikację https://www.easports.com/fifa/ultimate-team/web-app/# to w aplikacji mogłem dalej prowadzić transfery, ale w grze ciągle było mi to uniemożliwiane.
W pewnym momencie zablokowało mi dostęp w grze (2 razy około godziny 17-19, dwa dni pod rząd, potem tego już nawet nie weryfikowałem).

7. Zdarza się, że kartę, którą wystawiam w przedziale między 450-600, zostaje sprzedana za 150 bo gra sobie wymyśliła, że wypuściłem ją po widełkach 150/5000... dziś tak miałem 4-krotnie. (mam wrażenie, że sieć nie łapie, nowo wprowadzonego przeze mnie zakresu i wystawia po domyślnym, co nie powinno mieć miejsca, bo jeszcze pal licho z kartami za 150-50 ale jakby mi tak jakąś legendarną kartę wystawiło po takich kwotach to byłoby słabo.

8. Czasem zdarza się, że w oknie FUT, gdy jestem na dolnym kafelku (prawym, dla ścisłości) i kliknę do góry strzałką (czy na padzie analogiem) to "znika się" wskazanie aktywnego kafelka (a powinno pojawić się zaznaczenie na kafelku wyżej), jak kliknę następnie w dół to jestem ponownie w tym zaznaczonym na początku kafelku i klikając w górę przeskakuje już prawidłowo na cele transferowe.
9. Gdy przeszukiwałem Style Gry i pojawił się jakiś rzadki styl za 5,000 minimalnej ceny natychmiastowa (chyba Cień), i potem zniknął to wywaliło mnie z tego filtru, i pojawił się filtr na piłkarza o tej cesze co tam ją miałem jako osobna karta, czyli był filtr na piłkarza o cesze Cień.

10. Zdarza się, że po wysłaniu ponownie karty na sprzedaż gra nie reaguje na klawisz ENTER (który służy do wejścia w kartę i wystawienia na licytację). Trzeba wtedy kliknąć w lewo (by przejść do sąsiedniej karty) i w prawo by wrócić na kartę, która nie "załapała" ENTERa.

11. Na wersji przeglądarkowej, gdy prowadzimy w licytacji i klikniemy żeby dać jeszcze wyższą stawkę ostrzega nas o tym, że już jesteśmy liderem w wyścigu po tę kartę, natomiast w wersji PC tego nie ma. Pojawia się tylko standardowe info, że pieniądze wrócą na konto jeśli nie wygramy licytacji.
Do tego gdy przykładowo mamy 500 monet prowadzimy w licytacji np. 2000 monet i chcielibyśmy dorzucić kolejne 200 monet do stawki to pojawia się problem bo traktuje te pieniądze, które wcześniej wrzuciliśmy na licytację jakby nie były częścią tej nowej naszej stawki. czyli gdy np. licytację prowadzimy na poziomie 1000 monet i chcielibyśmy podwyższyć jeszcze bardziej o np. 200 monet to musimy mieć na koncie 1200 monet plus 1000, który już postawiliśmy wcześniej, dopiero jeśli spełniamy ten warunek dopiero wtedy nowa kwota wskakuje na tą bliżej zakupu, a potem ta kasa, która byłą początkowo wrzucona na zakup, wraca nam na konto. Powinno to inaczej działać IMO.
12. Piłkarz przy rzucie rożnym podbiega do narożnika dopiero po kilku-kilkunastu sekundach, chyba powinien podbiegać na nasze kliknięcie, a nie po 10 sekundach czekania przy piłce na rożnym.
13. Początek meczu, strzelam w słupek, a komentator mówi, że była szansa na wyrównanie.
14. Piłkarze nie mają takich numerów na koszulkach jak w składzie meczowym.
15. Po meczu Rivals wyskakuje na sekundę piłkarz, widok kolana, głowy, pleców czy inne, po co?
16. Gra niepotrzebnie wykrywa pozycję myszki i po każdym wyjściu z licytacji karty wyszukuje gdzie jest moja myszka zamiast oczekiwać tam gdzie miałem poprzednio wybraną kartę (ew. sąsiednie karty jeśli tamta zniknęła poprzez wykup).
17. Zdarza się że liczba monet znika do zera na ekranie w lewym górnym rogu.
18. Zdarza się że gra resetuje się myśląc że jestem botem...(no comment).
19. Ostatnie spostrzeżenie, fajnie by było gdy przewijając oferty na rynku można było klikając w prawo przenieść się do następnej karty od tej która była ostatnia na bieżącym oknie, a nie iść do następnej strony, gdzie po drodze część już została kupiona i to co było wcześniej na stronie 5 może już być na 2 stronie (tej bliżej początku listy).
20. Aha zdarza się jak na rysunku, że napisy się rozjeżdżają, nie wygląda to na umyślne zaprogramowanie
21. Nie mogę wejść do FIFA19 ponieważ dziś wyjątkowo często w domu skakałem między jednym PC, a drugim. Przez co nie mogę ani zagrać w fut champ anie w ogóle w grę.

Pozdrawiam.

 

 

 

PS na koniec pytanie, czy dalibyście radę zrobić takie coś jak na forexie, czyli wykres cenowy na świecach minutowych/godzinnych/dniowych, żeby zobaczyć po jakiej maksymalnej cenie w danym dniu/godzinie/minucie była kupiona karta danego zawodnika, przykładowo piłkarz x miał pierwszą cenę po 9 na poziomie 900 zł (cena otwarcia), ostatnia cena przed zakończeniem godziny byłaby przykładowo 750 (cenaZamknięcia), a w międzyczasie ktoś sprzedał kartę za 12000 (cenaMaximum) ale też za 450 (cenaMinimum).
I tak mielibyśmy spadkową świecę godzinową.

Mogłoby to być ciekawe po jakich kwotach najlepsi zawodnicy są sprzedawani, ale też karty użytkowe i inne.

Wiadomość 1 z 37 (6 369 wyświetleń)

Dot.: Duża lista errorów związanych z grą.

★★★★★ Apprentice
Jeszcze dodam, że gdy laptop jest na niskim poziomie baterii to gra uważa, że wyszedłem z gry.

Prostym rozwiązaniem byłoby danie 30 sekund pauzy, tak jakby się kliknęło ESC, a nie wywalanie z meczu, w ten sposób straciłem pierwsze 4 mecze:
1. Niski poziom bateriii
2. Chęć przełączenia do pulpitu i wyciszenia mikrofonu rywala bo mi puścił jakąś satanistyczną muzykę.
3. Znowu niski poziom baterii
4. Kliknięcie ESC spowodowało wyjście do biblioteki Steam'a, który pracował w tle.
Wiadomość 2 z 37 (6 367 wyświetleń)

Dot.: Duża lista errorów związanych z grą.

★★★★★ Apprentice

Tu numerki na koszulkach i w oknie taktyki się rozjeżdżają, na przykładzie Mullera, zauważyłem to na powtórce, bo ofensywny zawodnik nie powinien mieć tak niskiego numeru.

Wiadomość 3 z 37 (6 365 wyświetleń)

Dot.: Duża lista errorów związanych z grą.

★★★★★ Apprentice

I ostatnia uwaga na ten moment

 

Wizerunki na web app są zastąpione nazwami atrybutów, jeszcze gdyby tam były wartości atrybutów, ale nie, są nazwy skrócone atrybutów a obok to samo tylko z wartościami Wink

 

 

Wiadomość 4 z 37 (6 356 wyświetleń)

Dot.: Duża lista errorów związanych z grą.

★★★★★ Apprentice

Przepraszam, jeszcze jedno, wykupiłem w ciągu ostatniej godziny około 50-70 kontraktów na 28 meczów, w webapp miałem napisane, że tych kontraktów jest około 85 sztuk, wystawiłem część na listę transferową i teraz widnieją 3 sztuki, co przy dostępnych 40 slotach i zajętych około 10 slotach przez zdublowane herby i piłkarzy daje mi tylko zabranie z puli kontraktów jedynie 30 kontraktów a nie ponad 70.

Wiadomość 5 z 37 (6 350 wyświetleń)

Dot.: Duża lista errorów związanych z grą.

★★★★★ Apprentice

dorzucam kolejny error Standard smile

 

grając w FUT mam ustalony skład na 4-3-3, odpalając mecz battle squad w trakcie meczu mam domyślny 4-4-2 i się dziwię, że piłkarze inaczej grają.

 

Druga sprawa, że zdarzyło mi się wykonać 4 zmiany w meczu (bez dogrywki) poprzez sugerowane zmiany (któryś boczny + zatwierdzenie na padzie).

 

Trzecia sprawa, po zmianie zawodnika który ma czerwoną kartkę, przesuwam go do ataku a na obronie ustawiam nowego obrońcę, po kilku minutach sprawdzam a się okazuje że nowy obrońca gra w ataku a na obronie mam jednego wolnego slota, czyli jeden ŚO i dwóch bocznych, cud, że nie straciłem bramki. Ale co lepsze poprawiłem się, z ataku wrzuciłem tego obrońćę na ŚO i ... znów wylądował w ataku.

 

Czemu takie dziwne bugi w tak prostej sprawie się robią Frown

Wiadomość 6 z 37 (6 332 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Duża lista errorów związanych z grą.

★★★★★ Apprentice

żeby potwierdzić, że jest błąd z webApp załączam screena gdzie teraz mam 82 kontrakty, mimo że w nocy nie handlowałem :P

Wiadomość 7 z 37 (6 328 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Duża lista errorów związanych z grą.

@myfunnygame

 

Witaj 

 

Dzięki za przekazanie błędów przekaże to do EA i wyślą do studia.

CCP Hero Banner - Blue.png

Wiadomość 8 z 37 (6 313 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Duża lista errorów związanych z grą.

★★★★★ Apprentice
najs, dziś w fut champ zmienili mi taktykę z 4-3-3 na 4-4-2, 4 razy w 4 meczach... przez co złapałem solidny wpierdziel i odechciało mi się grać... jak gra może sama z siebie zmienić taktykę, na każdym nastawieniu od defensywnego do ofensywnego mam 4-3-3, a tu gram i nie mam komu zagrać na pamięć bo go tam nie ma plus defensywa się sypie.

Druga sprawa, że kolejny raz dostając czerwoną kartkę i zmieniając obroncy pozycje na atak/pomoc, on nadal wisi w obronie ... tak się nie da zdrowo rywalizować.


Plus bonus, ze złości upuściłem pada po golu dla rywala, nie wiem jak ale spowodowało to wyjście do pulpitu... takich bugów nawet w LOLu nie miałem...
Wiadomość 9 z 37 (6 301 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Duża lista errorów związanych z grą.

★★★★★ Apprentice

o ja nie wierzę, co się dzieje z tą grą XD

 

to jest naprawdę źle zaprogramowana gra, cały system jest zepsuty, w praktycznie każdym aspekcie

 

Dzisiaj bonusowo powiem, że grałem przeciwko człowiekowi co miał Messiego w składzie ... to byłą walka o jakiś niski brąz, super matchmaking

Wiadomość 10 z 37 (6 294 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem

fifa-20-player-splash

Zabezpiecz swoje konto FIFA

Włącz weryfikację logowania, aby chronić swoje dane i uzyskać dostęp do aplikacji FUT Web App.

Zobacz więcej w centrum pomocy EA