Dot.: Błąd postaci

autor: EA_Ataashi
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Błąd postaci

★★ Novice

Produkt: Mass Effect Andromeda
Platforma:PC
Jaką edycję gry posiadasz? Edycję Specjalną
Wersja pudełkowa czy Cyfrowa? Wersja cyfrowa
Opisz pokrótce napotkany błąd: Brak możliwości wyboru postaci.
Jak często występuje ten problem? 100%
Wybierz swój region Europa
Uruchom www.speedtest.net/pl Start - tester łącza i zamieść swoje wyniki: Pobieranie i Przesyłanie. Download: 8.17 Mb/s Upload:11.84 Mb/s
Jak nazywa się Twój dostawca internetu? Orange
W jaki sposób możemy odtworzyć ten problem? Problem wystąpił sam, po update 1.06
Podaj model (nazwę) swojej karty graficznej - AMD/Nvidia GeForce GTX 1060
Podaj ilość pamięci RAM w GB. 16

Po aktualizacji 1,06 jedna z postaci jest całkowicie niedostępna w menu wyboru nie ukazuje się nawet jej miniaturka okno jest puste.

 

Stan błędu przedstawiam rzutem z ekranu.

Wiadomość 1 z 4 (572 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Błąd postaci

Community Manager (retired)

Cześć @Tomasz10_PL

 

Wiem, że spora grupa graczy miała bardzo podobny problem z niektórymi postaciami w trybie online po aktualizacji 1.06 Frown

 

Jednak wczoraj została wydana łatka do wersji 1.07. Czy mogłabym prosić, abyś sprawdził, czy po jej zainstalowaniu postać nadal jest zablokowana? Nie zapomnij użyć opcji "Napraw grę"!

 

Pozdrawiam!

Wiadomość 2 z 4 (562 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Błąd postaci

★★ Novice

Zainstalowałem łatkę 1.07. i użyłem obcej napraw grę. Postać pozostaje nadal zablokowana.

Wiadomość 3 z 4 (544 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Błąd postaci

Community Manager (retired)

Dzięki za przekazanie informacji @Tomasz10_PL!

 

Niestety dostaliśmy podobne wiadomości od graczy, którzy również przed instalacją ostatniej łatki borykali się z tym problemem, dlatego sprawa została przekazana ponownie do Bioware Frown Jeśli będę miała jakieś nowe wieści, postaram się zaktualizować ten temat.

 

Pozdrawiam!

Wiadomość 4 z 4 (526 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem