problem z galerią

autor: daria211115
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

problem z galerią

★ Novice

Witam. Na wstępie napiszę że sprawdzałam podobne tematy z galerią, ale mojego przykładu nie znalazłam. Może ktoś będzie wiedział co się dzieje u mnie. 

Więc chodzi o to, że jak próuję dodać sima lub domek do galerii i swojej biblioteki to wyskakuje mi okienko z błędem. Próbowałam naprawiać grę ale po naprawie nic się nie zmieniło. Próbowałam również z innymi domami i rodzinami, ale bezskutecznie. Chciałabym wiedzieć jak mogę to zmienić i dodać dom do swojej biblioteki. Długo się męczyłam żeby go zrobić i chciałabym go udostępnić. Z góry dziękuję za odpowiedzi. 

Wiadomość 1 z 9 (1 723 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Re: problem z galerią

Hero (Retired)
@daria211115

Otworz folder The Sims4 w Dokumenty > Elecronic Arts
Sciezka do tego folderu w Win10
Kliknij znaczek Windowsa w lewym dolnym rogu ekranu. Z listy Menu start co sie otworzy wybierz" System" i kliknij to . Otworzy sie kolejna lista -wybierz Ten komputer Nastepnie > dysk C > Uzytkownicy > nazwa komputera albo twoje imię > Dokumenty > Electronic Arts > The Sims 4

Sciezka do tego folderu na Macku
Otwórz Findera, klikając jego ikonę w Docku.
W Finderze otwórz folder Dokumenty. Otwórz folder Electronic Arts.

W tym folderze znajdziesz folder o nazwie Tray. To jest twoja parwdziwa biblioteka bo to co widzisz w Galerrii to tylko pokazana wizualnie zawartosc tego folderu.
Kliknij na ten folder prawym myszy i wybierz "zmień nazwę" , Zmień ją na Tray1.
Nastepnie otwórz Origin i wejdź do zakladki "Moja biblioteka gier"
Tam zobaczysz okładke The Sims4. Kliknij na nią prawym myszy i wybierz "Napraw"
Po zakonczeniu naprawy uruchom grę - ta utworzy nowy pusty folder Tray i twoja biblioteka w Galerii bedzie pusta.
Teraz wejdź do sejfu w ktorym masz ten dom i sprobuj go zapisac do biblioteki.
Jesli dom sie zapisze to znaczy ze stary folder Tray1 jest zepsuty i niestety nie bedziesz mogla z niego korzystać
Jesli dalej wyskoczy ci ten blad to byc moze trzeba bedzie zrobic reset całego folderu gry,

PS. Jesli uzywasz modow i CC byc moze wsadziłas w ten dom jakiś nieaktualny lub zepsuty obiekt i stąd ten blad.
Wiec jesli uzywaz tych obiektow z netu to jescze przed naprawa gry przenies z folderu gry caly folder mods na pulpit komputera. a z domu usun wszystkie takie obiekty

Nie jestem pracownikiem EA
Wiadomość 2 z 9 (1 716 wyświetleń)

Re: problem z galerią

★ Novice

Zrobiłam wszystko zgodnie z instrukcją tzn zmieniłam nazwę folderu i naprawiłam grę, ale po naprawie błąd dalej mi wyskakuje. Co do modów, to akurat na tej parceli specjalnie żadnych nie używałam (na screenie widać, bo nie zaznaczyła się opcja z modyfikacjami). Z innymi parcelami jest dosłownie to samo. Wyciągnęłam folder z modami ale to także nic nie zmieniło, więc to raczej nie o mody chodzi. Czy odinstalowanie i zainstalowanie na nowo coś pomoże? Mogłabym przenieść swoje save i mody na przenośny dysk i spróbować zrobić to od nowa ale nie jestem pewna czy to coś da, może jest jakaś inna opcja? 

Wiadomość 3 z 9 (1 709 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Re: problem z galerią

Hero (Retired)
@daria211115

Reinstalacja gry ci nic nie da bo to nie jest problem z plikami instalcyjnymi gry - przy okazji naprawa gry na Ogin to jest praktycznie reinstalacja gry bo spelnia te samą funkcje.
Pozostaje ci reset folderu gry.
1. Przenieś / wysuń myszką caly folder gry TS4 z Dokumenty /folder Electronics Arts na pulpit komputera.
2, Teoretycznie teraz powinnas naprawic gre na Origin ale poniewz juz to zrobilas mozesz ten punkt pominąć.
3. Wlacz teraz gre aby utworzyl sie zupelnie nowy folder gry w Dokumentach.
4. Zacznij gre bylejakim simem - postaw cztery sciany nakryte dachem na jakiejs parceli i sprobuj tę parcele zapisac do biblioteki
Mam dziwną pewność ze sie zapisze bez problemu
Mozesz tez sprobowac zapisac jakas parcele Maxisa z mapy gry aby sie upewnić ze to dziala bez bledu
5. . Jesli ten bład znikl wyjdź z gry i usuń z nowo postałego folderu TS4 w Dokumentach folder Saves
6. Skopiuj z pulpitu twoj folder Saves oraz plik TrayDeleteItems jesli masz tam taki i wklej go do nowego folderu gry. Nastepnie wejdz do starego zapisu i sprobuj zapisac ten dom jeszcze raz.
W zadnym wypadku nie dodawaj do nowego folderu gry starego folderu mods ani zadnych modow bo to juz pewne, ze tą opcje skopał ci jakis nieaktualny mod
Jesli ta chata sie zapisze bez klopotow to znaczy ze sejf jest do uratowania, jesli znow wystapiten blad to znaczy ze stary zapis jest kompletnie zbugowany i musisz go usunać.
Teraz musisz znaleźć zepsuty mod ktory to spowodowal , bo widomo ze chcesz tych modow uzywac. .Jednak .bedziesz prawdopodobnie potrzebowala ich nowych wersji już dostosowanych to ostatnich aktualizacji.
Po każdej aktualizacji większość skript modów i część CC (ubrania, skiny, oczy, włosy, meble i inne) będzie juz niekompatyblina z grą i bedzie ja psuć. Po ostanich aktualizacjach 100% script modów i duża część starszych CC juz nie pasuje do gry.
Sprawdzanie co padlo tym razem po patchu w naszym folderze mods i wymiana albo usunięcie tego co juz nie działa lub działa źle to cena jaka gracz placi za uzywanie modów i CC.
Teraz musisz przeklejaćj po kolei, po jednym swoje mody i CC z pulpitu do nowego folderu mods za kazdym razem sprawdzając czy błąd nie wrócił
Przeczytaj tez ten poradnik
https://answers.ea.com/t5/The-Sims-4/Poradnik-Jak-sie-pozbyc-bledow-w-grze-i-problemow-z-modami/td-p...
Wiadomość 4 z 9 (1 655 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Re: problem z galerią

★ Novice

Niestety to również nie zadziałało Frown Zrobił się nowy folder The Sims 4 i wzięłam losowego sima na pustą działkę, ale nawet ze zwykłymi ścianami galeria dalej odmawia żeby cokolwiek do niej dodać (załączyłam screeny). Nie przychodzi mi nic do głowy, więc aktualnie instaluję simsy na drugim laptopie i tam spróbuję ten domek wrzucić, ale gdyby ktoś miał jeszcze jakiś pomysł to będę próbować do skótku. Ogólnie gra mi działa dobrze, z galerii mogę pobierać i wstawiać czyjeś domy, ale nie mogę dodać swoich domów i simów do biblioteki i galerii, a chciałam po prostu je tam trzymać :/ 

Wiadomość 5 z 9 (1 647 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Re: problem z galerią

[ Edytowane ]
Hero (Retired)

@daria211115

Pozostala juz tylko opcja ze masz jakis program antywirusowy z netu ktory blokuje ci ten folder albo odwrotnie - masz zawirusowany komputer
Najpierw moze zrob dokladny skan komputera pod kątem złoslwego oprogramwania i wirusów, Jesli to niczego nie wykryje sprawdź czy winy nie jest twoj program antywirusowy z netu
Ostatnio czesto te progrramy blokuja losowo pliki gry. choc bylby to pierwszy przypadek gdzie zablokowaly by mozliwosc zapisywania obiektów do biblioteki.

Jesli więc masz program antywirusowy z netu (Avast , AVG, Sophos , McAfee, Kasperski albo jakikolwiek inny) wylacz dla testu go albo odinstaluj
Tu jest info jak powinno sie odinstalować Avast
https://support.avast.com/pl-pl/article/Uninstall-Antivirus/mputer.
Jeśli masz inny program niż Avast wpisz w Google jego nazwę plus słówko Uninstall,
Jesli chcesz go testowo tylko wylaczyc wpisz w Google jego nazwe i slowko Disable . Nastepnie wyszukaj w pokazanych linkach instrukcje jak to zrobić.
Po odinstalowaniu, czy wyłączeniu antwirusa, napraw gre na Origin aby naprawic poblokowane pliki..
Jesli to nie pomoze to moze sprobuj zrobic czysty start komputera - moze jakis program w tle ingeruje ci w tą opcje, choc to tez jest prawie nieprawdopodobne.
https://help.ea.com/pl-pl/help/faq/how-to-clean-boot-your-pc/

Potem pozostaje ci juz tylko calkowita reinstalacja gry z usunieciem wszystkich sladow po simsach z komputera.

Wiadomość 6 z 9 (1 624 wyświetleń)

Re: problem z galerią

Community Manager

Hej @daria211115 

 

Daj nam znać czy udało Ci się rozwiązać problem Standard smile

Wiadomość 7 z 9 (887 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Re: problem z galerią

★ Novice
@EA_Kuba Problem dalej ten sam, nie znalazłam innego rozwiązania. Muszę przenosić save na drugi komputer i tam używać galerii :/
Wiadomość 8 z 9 (873 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Re: problem z galerią

[ Edytowane ]
Hero (Retired)

@daria211115

W takim razie to problem spowodowany albo przez blad Origin - bardziej prawdopodobne - abo przez jakis uszkodzony lub brakujacy plik systemowy Windowsa
1, Najpierw spróbuj wyczyscic cache Origin i sprawdź czy to cos zmieni
https://help.ea.com/pl-pl/help/faq/clear-cache-to-fix-problems-with-your-games/
2. Jeśli to nie pomoze odinstaluj Origin w Trudny Sposób - to nie usunie gier z Twojego konta
https://help.ea.com/pl-pl/help/origin/origin/manually-uninstalling-origin/
Jednak na PC/Windows mozesz sobie ulatwić zycie i odinstalowac Origin programem Revo - free version który sam wyczyści twój komputer ze wszystkich śladów starej wersji Origin
https://www.revouninstaller.com/revo-uninstaller-free-download/
i pobierz nowa wersje Origun stad
https://www.origin.com/pol/pl-pl/store/download
Jesli to byla wina błedu w plikach Origin problem powinien zniknąć

3. Jesl i to nie pomoze winy nalezy szukac w plikach systemowych Windowsa choc to prawie nieprawopodobne
Zrob SFC scan swojego komputera i DISM aby naprawic lub uzupelnic brakujacy plik systemowy
https://support.microsoft.com/pl-pl/help/929833/use-the-system-file-checker-tool-to-repair-missing-o...
(Jak uruchomić wiersz poleceń: Wciśnij jednocześnie klawisz ze znaczkiem Windowsa oraz klawisz R. W dolnym lewym rogu ekranu wyświetli się niewielkie okienko . Wpisujemy w to okienko uruchamiania komendę cmd i wciskamy klawisz Enter lub przycisk OK. Po chwili pojawi się okno Wiersza Polecenia.)

Wiadomość 9 z 9 (861 wyświetleń)

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem