Re: Problemy z tłumaczeniami

autor: InessaMaximova
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Dot.: Problemy z tłumaczeniami

Community Manager

Hej @InessaMaximova 

 

Dzięki za Twoje zgłoszenie. Połączyłem utworzony przez Ciebie temat z głównym wątkiem na temat tłumaczeń Standard smile

 

Sprawdziłem też, czy jest odpowiedzi w nim są zablokowane, ale wszystko wydaje się być w porządku. Jeśli problem z dodawaniem komentarzy pojawi się ponownie - daj mi znać Standard smile

Wiadomość 51 z 77 (4 103 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Re: Problemy z tłumaczeniami

★ Apprentice

Właśnie też zauważyłem to w swojej grze.

Po prostu jest błąd w polskim tłumaczeniu

{0.SimFirstName} życzy jak najlepiej {F1.Simowi}{M1.Simce} o imieniu {1.SimFirstName} i uważa {F1.ją}{M1.go} za wspaniałą osobę!

Powinno być: {M1.Simowi}{F1.Simce}

Wiadomość 52 z 77 (4 103 wyświetleń)

Re: Problemy z tłumaczeniami

[ Edytowane ]
★★★★ Apprentice

Z kompletnych nudów robiłam rodzinę Addamsów no i... Kwiatek mi wyskoczył przy próbie wysłania ich do galerii. Tak, sprawdziłam dwukrotnie czy czegoś nie spaprałam.

Wiadomość 53 z 77 (3 982 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: [info] Znalazłeś błąd językowy w grze? Daj nam o tym znać!

★★★★ Novice

Najnowsza aktualizacja zrobiła małego psikusa lub była po prostu głodna. Zniknęło kilka literek w oknie sław. W momencie, gdy Sim nie jest gwiazdą pisze. 

"Informacje o sł" zamiast "Informacje o sławie"

 

Wysyłam screen zrobiony w grze.

Wiadomość 54 z 77 (3 778 wyświetleń)

Termostat i dziwny tekst

[ Edytowane ]
★★★★ Novice

Odkąd termostaty zostały dodane, zawsze zastanawiały mnie tłumaczenia, a nawet sam tekst. Początkowo myślałem, że to błąd tłumaczenia, a to tłumaczenie jest tak jak w angielskim.

 

Ale trochę mnie to zastanawia: "Zrobiło się ciepło, ustawienie termostatu na ...".

 

Nie powinno być w zależności od opcji lub pory roku? Np:

"Zrobiło się zimno, ustawienie termostatu na ogrzewanie podniesie rachunek za ogrzewanie." (LATEM) (cieplej ---> ogrzewanie)

"Zrobiło się ciepło, ustawienie termostatu na klimatyzacja podniesie rachunek za klimatyzację." (ZIMĄ) (chłodniej ---> klimatyzacja)

 

Tak samo jak z opcjami "Oszczędzanie pieniędzy", że niby nie podnoszą rachunków.

 

PS: W załączniku wysłałem moją poprawkę, którą używam. Nie wiem czy faktycznie działa zgodnie z opisem, ale musiałem zrobić dla siebie.

Wiadomość 55 z 77 (3 758 wyświetleń)

Dot.: [info] Znalazłeś błąd językowy w grze? Daj nam o tym znać!

★★★★★ Apprentice

1. Ucięty tekst. "Informacje o sł".
2 i 3. Brak kropki na końcu zdania w dymku w interakcjach ze zmywarką.

Wiadomość 56 z 77 (2 773 wyświetleń)

Dot.: [info] Znalazłeś błąd językowy w grze? Daj nam o tym znać!

★ Novice

W aspiracji Guru zen - zadanie Poprowadź innych - poleciała trochę składnia. "Oferuj masaże, prowadź lekcję jogi lub medytację prowadzoną przez 6 godzin." Moim zdaniem powinno być "Oferuj masaże, prowadź lekcję jogi lub medytację przez 6 godzin.

Wiadomość 57 z 77 (2 678 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: [info] Znalazłeś błąd językowy w grze? Daj nam o tym znać!

★ Novice

Sul sul!

 

Przeglądam Wasze odpowiedzi i zastanawiam się, czy może ekipa The Sims Polska nie potrzebuje dodatkowego tłumacza? Dajcie znać!

 

Dag dag!

Wiadomość 58 z 77 (2 528 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: [info] Znalazłeś błąd językowy w grze? Daj nam o tym znać!

★★★ Guide

Dzisiaj zauważyłam brakującą literkę "n" w nazwie stanowiska na 3 poziomie kariery Oddanego Pracownika. Błąd dotyczy tylko męskich Simów, gdyż dla Simek jest poprawna nazwa.

Wiadomość 59 z 77 (1 037 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: [info] Znalazłeś błąd językowy w grze? Daj nam o tym znać!

★★★ Guide

Kolejnym odkrytym przeze mnie błędem związanym z tą samą karierą (Oddanego Pracownika) jest nazwa stanowiska (na 9 poziomie) na ścieżce Eksperta. Zamiast wirtuoz jest napisane wirtouz.

Wiadomość 60 z 77 (917 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem