Dot.: Usunięte mody wciąż są w grze

autor: Narayen
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

Usunięte mody wciąż są w grze

★ Novice

Ogólnie mam pewien problem i nie wiem jak go naprawić. Jakiś czas nie grałam w simsy więc jak wczoraj je włączyłam to musiałam zaaktualizować grę. Po aktualizacji z każdej parceli znikły mi wszystkie drzwi i wyskakuje jakiś błąd przy wstawianiu. Szukając pomocy w necie dowiedzialam się że powinnam przenieść wszystkie mody na pulpit, naprawić grę i potem spowrotem je włożyć ale nie mam tyle pamięci na pulpicie zeby wyjąć tam caly folder. Potem wyczytałam że muszę się pozbyć jakichś zepsutych modów i moda basemental. Z zagranicznych stronek pobrałam jakiś plik wyszukujący zepsute mody które trwale usunęłam z komputera. Problem jest w tym że mimo że modów już nie mam na komputerze ani w żadnym folderze simsow one dalej są w grze, nie jestem w stanie się ich pozbyć z gry przez co poprostu nie mogę grac bo nigdzie nie mam drzwi XD. Usunęłam już trwale wszystkie modyfikacje jakie miałam, naprawiałam grę przez origin chyba milion razy, usuwałam jakieś pliki które doradzali na zagranicznych stronkach- i nic się nie dzieję. Mody znikają tylko gdy wyłączę je w ustawieniach, wtedy wszystko wraca do normy ale nie chciałabym wyłączać ich na stałe bo chciałabym pobrać pewnie kiedyś jakieś mody. Ostatnie co wpada mi do głowy to odinstalowanie gry i zainstalowanie jej na nowo, chociaż boje się że i to nic nie da. Czy Ktoś z was wie jak to naprawić? Albo chociaż ma jakiś pomysł?

Wiadomość 1 z 8 (1 463 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Zaakceptowane rozwiazanie

Dot.: Usunięte mody wciąż są w grze

Hero (Retired)

@blankax03 

 

Fakt, te foldery oczywiscie masz tam ale to nie zmienia twojej sytuacji wiec na razie zrób co nastepuje : 

 

Cały folder The Sims 4 w ktorym mialas foldery Mods i Saves przeneś/wysuń myszką na pulpit komputera 

Scieżka do folderu The Sims 4 w Win 10
Kliknij znaczek Windowsa w lewym dolnym rogu ekranu. Z listy Menu start co sie otworzy wybierz" System" i kliknij to . Otworzy sie kolejna lista -wybierz Ten komputer Nastepnie > dysk C > Uzytkownicy > nazwa komputera albo twoje imię > Dokumenty > Electronic Arts > The Sims 4

 

Nastepnie napraw gre na Origin 

Origin/ Moja Biblioteka  gier - prawym myszy na okladke gry - Brakujace dodatki powinnyc ci sie doinstalować ale musisz odczekac az Origin sprawdzi wszystkie dodatki jakie posiadasz

 

teraz włacz gre aby utworzyl sie nowy folder gry na miejsce tego ktory usunęlas. Na 100 % ten stary zapis zbugowany zniknie 

Stworz nową gre, zagraj byle jjakim simem  i zobacz czy nadal masz te bledy

Jesli błędy znikly usun z nowo powstalego folderu folder Tray - a na jego miejsce wklej stary folder Tray z pulpitu - to twoja biblioteka ktora raczej nie zawiera zadnych błedów.

Moglabys to zrobić tez z folderm Saves .czyli z twoim starym zapisem ale obawiam sie ze jest tak zbugowany ze nie da sie go naprawić 

 

Nie dodawaj zadnych modow do nowego pustego folderu mods  o ile nie masz potwierdzenia na stronie tworcy tego modu, ze jest dostosowany do ostatnich aktualizacji 

i dodatkowo przeczytaj ten poradnik 

https://answers.ea.com/t5/The-Sims-4/Poradnik-Jak-sie-pozbyc-bledow-w-grze-i-problemow-z-modami/td-p...

Zobacz w watku

Wiadomość 7 z 8 (1 318 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Dot.: Usunięte mody wciąż są w grze

★★★★★ Expert

@blankax03   Cześć

 

Skasuj te trzy foldery:

 

Cache

onlinethumbnailcache

Mods

 

i jeden plik - localthumbcache.package <--  w tym pliku przeważnie są jakieś pozostałości i bałagan po modyfikacjach.

 

Po włączeniu gry, te katalogi i ten plik gra sobie odtworzy na nowo. Zobacz czy po tym nastąpiła poprawa.

Wiadomość 2 z 8 (1 445 wyświetleń)

Dot.: Usunięte mody wciąż są w grze

★ Novice

Hej, usunęłam te foldery i ten plik. Odpaliłam grę i nic się nie zmieniło, usunięte mody są dalej w grze. Sprawdziłam w dokumentach czy foldery pojawiły się na nowo ale nie, nic się nie stało nie mam pojęcia czemu 

Wiadomość 3 z 8 (1 416 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Usunięte mody wciąż są w grze

★★★★★ Expert

@blankax03 

 

Widocznie zbugował się cały zapis gry również, sprawdź jeszcze folder Tray i go też usuń i sprawdź uruchamiając grę, przychodzi mi do głowy jeszcze czy przypadkiem nie masz włączonej usługi chmury w systemie - One Drive i zamiast zapisów do dokumentów, zapisuje to w chmurze.

 

Zobacz czy masz to włączone i aktywne, jeśli tak to wyłącz postępując wg tego artykułu - Wyłączenie lub odinstalowanie usługi One Drive 

 

Zrób jeszcze tak, zmień nazwę folderu The Sims 4 w dokumentach dopisując np. stary - żeby nazwa wyglądała mniej więcej "The Sims 4 stary" i uruchom grę - gra powinna na nowo go stworzyć i inne podfoldery - to tak będzie wyglądać jakby wyzerowało całą grę.

 

Jeżeli nadal nie ustąpi, to trzeba jednak odinstalować grę i pobrać ją od początku, nie wykluczone że któryś mod za mocno zaingerował w pliki instalacyjne gry, a nie powinno mieć tego miejsca z wiadomej przyczyny.

Wiadomość 4 z 8 (1 394 wyświetleń)

Dot.: Usunięte mody wciąż są w grze

★ Novice

Nic nie pomogło więc koniec końców musiałam odinstalować grę i zainstalować na nowo. Przy okazji wyłączyłam funkcje zapisane Stany gry w origin. Gdy odpaliłam na nowo pobrana grę to już całkiem się zdziwiłam bo wciąż mam mody w grze, żadna rodzina mi nie zniknęła ani czas w grze mi sie nie wyzerował. Nowy folder gry zainstalował się tylko z folderami:installer, data, delta, EP03, EP04, EP01, game, support i brakuje folderu saves, tray, mods czyli wszystko co usunelam przed odinstalowaniem gry. Nie mam pojęcia już totalnie o co chodzi 

Wiadomość 5 z 8 (1 341 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Usunięte mody wciąż są w grze

★★★★★ Expert

@blankax03 

 

Tych folderów saves tray Mods nie szukaj w plikach zbiorczych gry, tylko w folderze Dokumenty/Electronic Arts/The Sims 4.

 

Bez tytułu.jpg

 

Akurat to Sławek S to moja nazwa użytkownika w systemie, Twoja nazwa będzie inna, ale struktura folderów jest taka sama i tam musisz zrobić to co sugerowałem wcześniej, Tu też nie mam folderu Mods, ponieważ tego nie używam w grze, ale u Ciebie będzie i też go powinnaś usunąć.

Wiadomość 6 z 8 (1 335 wyświetleń)

Dot.: Usunięte mody wciąż są w grze

Hero (Retired)

@blankax03 

 

Fakt, te foldery oczywiscie masz tam ale to nie zmienia twojej sytuacji wiec na razie zrób co nastepuje : 

 

Cały folder The Sims 4 w ktorym mialas foldery Mods i Saves przeneś/wysuń myszką na pulpit komputera 

Scieżka do folderu The Sims 4 w Win 10
Kliknij znaczek Windowsa w lewym dolnym rogu ekranu. Z listy Menu start co sie otworzy wybierz" System" i kliknij to . Otworzy sie kolejna lista -wybierz Ten komputer Nastepnie > dysk C > Uzytkownicy > nazwa komputera albo twoje imię > Dokumenty > Electronic Arts > The Sims 4

 

Nastepnie napraw gre na Origin 

Origin/ Moja Biblioteka  gier - prawym myszy na okladke gry - Brakujace dodatki powinnyc ci sie doinstalować ale musisz odczekac az Origin sprawdzi wszystkie dodatki jakie posiadasz

 

teraz włacz gre aby utworzyl sie nowy folder gry na miejsce tego ktory usunęlas. Na 100 % ten stary zapis zbugowany zniknie 

Stworz nową gre, zagraj byle jjakim simem  i zobacz czy nadal masz te bledy

Jesli błędy znikly usun z nowo powstalego folderu folder Tray - a na jego miejsce wklej stary folder Tray z pulpitu - to twoja biblioteka ktora raczej nie zawiera zadnych błedów.

Moglabys to zrobić tez z folderm Saves .czyli z twoim starym zapisem ale obawiam sie ze jest tak zbugowany ze nie da sie go naprawić 

 

Nie dodawaj zadnych modow do nowego pustego folderu mods  o ile nie masz potwierdzenia na stronie tworcy tego modu, ze jest dostosowany do ostatnich aktualizacji 

i dodatkowo przeczytaj ten poradnik 

https://answers.ea.com/t5/The-Sims-4/Poradnik-Jak-sie-pozbyc-bledow-w-grze-i-problemow-z-modami/td-p...

Wiadomość 7 z 8 (1 319 wyświetleń)

Dot.: Usunięte mody wciąż są w grze

Community Manager

Hej @blankax03 

 

Nie zapomnij oznaczyć odpowiedzi jako rozwiązanie jeśli udało Ci się rozwiązać problem Standard smile

Wiadomość 8 z 8 (1 087 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem