The sims 4 - problemy z galerią

autor: zuzannaka
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

The sims 4 - problemy z galerią

★★ Novice

Hej od ostatniej aktualizacji mam problem z galerią. Otóż nie mogę nic pobierać ani wrzucać naprawa przez origin nic nie pomaga. Wiecie może co jest przyczyną i jak to naprawić?

Wiadomość 1 z 9 (2 499 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Re: The sims 4 - problemy z galerią

[ Edytowane ]
Hero (Retired)

@zuzannaka

Ostatnio ten problem wystepuje u graczy uzywajacych pogramow antywirusowych Avast , AVG czy Sophos. Kaspersky, McCafee czy innych podobnych.
Na dzis najlepszym rozwiazaniem jest odinstalowanie go do zera - praktycznie Windows Defender na PC czy GateKeeper na Macu wystarczajaco chronia twoj komputer
Idz do folderu gry w Dokumenty /Electronic Arts /The Sims 4 sciezka do tego folderu w Win10
Menu start , z listy programów wybiesz > system > Ten komputer .> Uzytkownicy > Nazwa komputera albo twoje imie > Dokumenty > Electronic Arts > the Sims 4
Z tego folderu gry usuń plik Game Version
Nastepnie napraw gre na Origin
Origin /Moja biblioteka gier - prawym myszy na pkładke gry - opcja Napraw

 

Problem powinien zniknąć o ile nie jest to problem z polaczeniem:  Origin - twój komputer. Ale najpierw należy wykluczyć blokadę przez anywirusa 


Nie jestem pracownikiem EA

Wiadomość 2 z 9 (2 484 wyświetleń)

Re: The sims 4 - problemy z galerią

★★ Novice

Niestety nic nie zadziałało i nie man żadnego antywirusa 

Wiadomość 3 z 9 (2 474 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Re: The sims 4 - problemy z galerią

Hero (Retired)
@zuzannaka

Polaczenie z Origin to ty masz bo gdyby tego polaczenia bylo brak to nie byloby opcji naprawy gry na origin,
Zresetuj folder gry - byc moze pliki odpowiedzialne za polaczenie z galeria twojego folderu Tray czyli biblioteki w Dokumenty/ Electroniv Arts /The Sims4 wprawdzie nie są zablokowane prze antywirusa ale za to są zepsute. Trzeba je wymienic na nowe.aby wykluczyc te mozliwość..
Jak to zrobić by nie utracic zapisanych gier ;
1. Przenieś / wysuń myszką caly folder gry TS4 z Dokumenty /folder Electronics Arts na pulpit komputera.
Scieżka do folderu The Sims 4 w Win 10
Ikonka Windowsa w lewym rogu ekranu czyli Menu start > System > Ten komputer > dysk C > Uzytkownicy > nazwa komputera albo twoje imię > Dokumenty > Electronic Arts > The Sims 4
2. Uruchom gre aby utworzyl sie nowy folder gry The Sims4 w Dokumenty/Electronic Arts zamiast tego wysunietego na pulpit
3, Wejdz do CAS stworz byle jakiego sima i sprobuj zapisac go do biblioteki, a potem wyslac do Galerii.
4. Jesli to bedzie dzialac wyjdz z gry i z nowo utworzionego folderu gry wywal foldery Saves i Tray do kosza
5. Następnie skopiuj swój stary folder Saves z pulpitu i wklej go do tego nowego folderu gry.
Zrób to sam z folderem Tray - oraz jesli masz w starym folderze na pulpicie taki plik TrayDeleteItems to przeklej go tez do nowego folderu gry
6, Wlacz gre i sprawdz czy ze starym folderem biblioteki czyli folderem Tray przypadkiem nie ma tego bledu. Jesli blad sie pojawi to niestety stary folder Tray będzie do usuniecia, bo naprawić sie go nie da.

Wiadomość 4 z 9 (2 464 wyświetleń)

Re: The sims 4 - problemy z galerią

★★ Novice

Galeria the Sims4 - problemy z update parceli.

 

Cześć,

 

Mam problem z galerią w the Sims4. Filtrując po różnych opcjach podczas wyszukiwania parceli i  obiektów pokazuje się ich znacznie mniej (większość z podstawy gry, bez dodatków mimo, że mam założony filtr "pokaż wszystkie dodatki"). Scrollując wyszukane obiekty okazuje się, że wyszukało ich np. tylko kilkanaście, mimo, że kiedyś mogłam scrollować w dół do woli. 
Do tego wyszukując obiekty np. po wpisaniu "#ecolife" w ogóle nie znajduje obiektów powiązanych z tym wyszukiwaniem. 

Jest to bardzo uciążliwe, ponieważ nie mogę w pełni korzystać z obiektów udostępnianych przez innych graczy.

Wiadomość 5 z 9 (2 225 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Re: The sims 4 - problemy z galerią

[ Edytowane ]
Hero (Retired)

@olka1020

No to jest znany ból Galerii. Od lat działa źle a ostatnio coraz gorzej. Filtry są popsute juz od dawna - EA nie przewidziała az takiej popularnosci TS4 - przeszlo 30 milionow uzytkowników i az takiej ilosci wysylanych prac.
Najlepszym rozwiazaniem jest wybrac sobie kilkunastu tworcow ktorzy tworza takie domy, simy czy pokoje jaki ci sie podobaja i dodac ich do obserwowanych. W ten sposób zawsze masz na biezaco ich twórczość a takze z latwoscia wejdziesz w ich katalogi.
Galeria juz lepiej działac nie bedzie bo to jest nie do naprawienia

Wiadomość 6 z 9 (2 183 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Re: The sims 4 - problemy z galerią

★★ Novice
@kreatora Dzięki za informacje. Ale czy to możliwe, ze wcześniej działało wszystko normalnie i nagle coś jest nie tak?
Wiadomość 7 z 9 (2 150 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Re: The sims 4 - problemy z galerią

Hero (Retired)
@olka1020 \\

Jestli ta zmiana byla nagla, to mozesz zrobic reset folderu gry, tak jak opisano w poscie wyzej
https://answers.ea.com/t5/The-Sims-4/The-sims-4-problemy-z-galeria/m-p/10074458#M11509
Bo nic sie w dzialaniu Galerii dla mnie na przykad nie zmienilo - jednego dnia filtry dzialają lepiej, drugiego dnia trzeba dlugo czekać, aż coś pokażą, a trzeciego dnia nie dzialają wcale. To troche zalezy od ilosci użytkowników w Galerii i obciążenia serwera Galeii.
Wiec jesli u ciebie zmiana jest drastyczna, to powody moga byc trzy - albo w twoim folderze gry pliki odoowiedzialne za polaczenie tego folderu z Galeria sie zepsuly i trzeba je wymienić poprzez reset folderu gry, albo masz jakiś antywirusowy program, co nagle zrobił ci kontrolny skan komputera i zaczął ci blokować dojscie do tych filtrów, wiec trzeba go odimstalowac albo wylaczyc , albo twoj internet lub twoj router zaczal mieć problemy z utrzymanem stabilnego połaczenia. z serwerem Galerii.( sprobuj zresetowac router - odetnij go od zasilania na 5 minut i wacz ponownie)
Wiadomość 8 z 9 (2 122 wyświetleń)

Re: The sims 4 - problemy z galerią

★★ Novice

Próbowałam wszystkich poleconych przez Ciebie sposobów, jednak nic nie zadziałało. Otworzyłam grę pierwszy raz od dawna i wydaje mi się, że obiekty w galerii od około 2 tygodni w ogóle się nie odświeżyły (filtruję po parcelach, teraz na topie i pokazuje mi się to samo co te 2 i 3 tyg temu). 

Wiadomość 9 z 9 (794 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem