Re: The Sims 4 się nie uruchamia

autor: EA_Kuba
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

The Sims 4 się nie uruchamia

★★ Novice

Gra The Sims 4 się nie włącza.

Po jakimś czasie chciałam wrócić do grania w The Sims 4, ale po kliknięciu "Graj" kursor myszki kręci się jedynie przez chwilę, po lewo zmienia się status na "W grze", ale nic się nie włączyło. Nie ma procesu w menedżerze zadań. Mam aktualne sterowniki. Grałam na tym komputerze wcześniej i spełnia on wszystkie wymagania systemowe. Próbowałam odinstalowania origin i gry, ponownego zainstalowania, naprawiania i weryfikacji plików, ale nadal jest tak samo.

Ten problem pojawia się zawsze po aktualizacji gry. Dodałam grę do wyjątków, czyściłam cache origin, naprawiałam grę, otwierałam w trybie okienkowym. Nic nie działa.

Wiadomość 1 z 7 (2 056 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Zaakceptowane rozwiazanie

Re: The Sims 4 się nie uruchamia

Community Manager

Hej @yukio08 

 

Jeśli wyjątki zostały dodane z poziomu programu antywirusowego (pamiętaj aby dodać plik uruchamiający grę - domyślnie znajduje się on C:/Pliki Programów x86/Origin Games/The Sims 4 a nie w Dokumentach gdzie pliki zapisu gry), uruchomienie gry może być blokowane przez zaporę sieciową Windows. Poniżej znajdziesz instrukcję w jaki sposób dodać wyjątki w Windows Defender: 

 

Co to są wykluczenia w zabezpieczeniach systemu Windows? - Pomoc techniczna pakietu Office

 

po dodaniu odpowiednich wyjątków uruchom grę wedle instrukcji poniżej: 

 

1. Całkowicie zamknij program Origin oraz grę (tak aby w menedżerze zadań nie był widoczny żaden proces związany z grą lub programem Origin)
2. W polu wyszukiwania wpisz "Kontrola konta"
3. Wybierz z listy "Zmień ustawienia kontroli konta użytkownika"
4. Przesuń suwak na samą górę, następnie zatwierdź zmiany
5. Kliknij prawym przyciskiem myszy (PPM) na skrót od programu Origin na pulpicie, wybierz Właściwości i Otwórz lokalizację pliku
6. Kliknij PPM na zaznaczonym pliku i wybierz Uruchom jako administrator
7. Jeżeli pojawi się komunikat o wprowadzaniu zmian na dysku - koniecznie go zaakceptuj
8. Tą samą czynność powtórz ze skrótem od gry
9. Jeżeli gra uruchomi się, przywróć ustawienia kontroli konta użytkownika do poprzedniej wartości (punkty 1-4)

Zobacz w watku

Wiadomość 4 z 7 (1 975 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Re: The Sims 4 się nie uruchamia

[ Edytowane ]
Hero (Retired)

@yukio08

Jak dodalas gre do wyjatków? Nalezy do wyjatkow dodac dwa foldery The Sims4 w Dokumenty /Electronic Arts oraz folder Origin Games znajdziesz go w Pliki Programów (x86).

Potem obowiazkowo naprawiasz gre 
Dotyczy to Avast. MacAfee . Kaspersky czy jakikolwiek innego antywirusa, a prawde powiedziawszy lepiej jest odinstalowac taki program do zera jesli jestes na Win 10 i masz Windows Defendera, na pewno też nie jest ci potrzebny taki antywirus na Macu z jeg systemem ochrony od Apple.

Jesli to nie pomoze
Idź do Dokumentów > Electronic Arts > The Sims4
Sciezka do tego folderu w Win10
Ten komputer > Dysk lokalny C > użykownicy > nazwa własna twojego komputera > Dokumenty > Electronic Arts > The Sims 4
Wysuń cały folder The Sims 4 na pulpit i idź na Origin naprawic gre
Włacz gre i jesli gra się wlaczy utworzy sie nowy, czysty folder The Sims4 w Dokumentach
Zaczniij nowa gre byle jakim simem a po 5 minutach wyjdz z gry
Usuń z nowo powstałego folderu nastepujące foldery Saves i Tray
Skopiuj z pulpity swoj stary folder Saves i wklej go do nowego folderu gry. Zrób to samo z folderem Tray oraz plikiem TrayDeleteItems - jesli miałaś taki plik w starym folderze gry na pulpicie
Jesli uzywasz modow nie dodawaj ich na razie do nowego folderu mods - byc moze bedziesz potrzebowala ich nowych wersji dostoswanych do tej aktualizacji
Teraz włacz gre, wroc do swojego starego sejfu i sprawdź czy nadal masz ten błąd

Jesli uzywasz modów i CC przeczytaj tez ten poradnik bo byc moze nieaktualne mody powoduja ten bład
https://answers.ea.com/t5/The-Sims-4/Poradnik-Jak-sie-pozbyc-bledow-w-grze-i-problemow-z-modami/td-p...

Nie jestem pracownikiem EA

Wiadomość 2 z 7 (2 036 wyświetleń)

Re: The Sims 4 się nie uruchamia

★★ Novice

Dodałam wszystkie foldery z Simsami do wyjątków, również Origin. Ponownie naprawiłam The Sims 4 przez Origin. Tym razem przez chwilę pokazuje, że jestem w grze, nic się nie pokazuje i znów mam ekran Origina.

Co do folderu The Sims 4 (Electronic Arts) w dokumentach to nie mam go tam. Sam Origin mam na dysku C, a Simsy na dysku D.

Wiadomość 3 z 7 (1 990 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Re: The Sims 4 się nie uruchamia

Community Manager

Hej @yukio08 

 

Jeśli wyjątki zostały dodane z poziomu programu antywirusowego (pamiętaj aby dodać plik uruchamiający grę - domyślnie znajduje się on C:/Pliki Programów x86/Origin Games/The Sims 4 a nie w Dokumentach gdzie pliki zapisu gry), uruchomienie gry może być blokowane przez zaporę sieciową Windows. Poniżej znajdziesz instrukcję w jaki sposób dodać wyjątki w Windows Defender: 

 

Co to są wykluczenia w zabezpieczeniach systemu Windows? - Pomoc techniczna pakietu Office

 

po dodaniu odpowiednich wyjątków uruchom grę wedle instrukcji poniżej: 

 

1. Całkowicie zamknij program Origin oraz grę (tak aby w menedżerze zadań nie był widoczny żaden proces związany z grą lub programem Origin)
2. W polu wyszukiwania wpisz "Kontrola konta"
3. Wybierz z listy "Zmień ustawienia kontroli konta użytkownika"
4. Przesuń suwak na samą górę, następnie zatwierdź zmiany
5. Kliknij prawym przyciskiem myszy (PPM) na skrót od programu Origin na pulpicie, wybierz Właściwości i Otwórz lokalizację pliku
6. Kliknij PPM na zaznaczonym pliku i wybierz Uruchom jako administrator
7. Jeżeli pojawi się komunikat o wprowadzaniu zmian na dysku - koniecznie go zaakceptuj
8. Tą samą czynność powtórz ze skrótem od gry
9. Jeżeli gra uruchomi się, przywróć ustawienia kontroli konta użytkownika do poprzedniej wartości (punkty 1-4)

Wiadomość 4 z 7 (1 976 wyświetleń)

Re: The Sims 4 się nie uruchamia

★★ Novice

Działa!!! Dziękuję Heart

Wiadomość 5 z 7 (1 284 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Re: The Sims 4 się nie uruchamia

★★ Novice

Cześc mam ten sam problem ale zrobiłem tak jak jest opisane i dalej nie działa. 

Wiadomość 6 z 7 (1 269 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Re: The Sims 4 się nie uruchamia

★ Novice
@EA_Kuba Wszystko idzie dobrze do 7 punktu włącznie. Potem sprawa idzie się wietrzyć, bo mój skrót to URL, nie prowadzi do pliku exe na dysku C. Co mogę zrobić w takiej sytuacji? A może gra wykrzaczyła się od nadmiaru modów? Przeinstalowanie pewnie pomoże, ale warto zrobić backup save'ów? Dzięki!
Wiadomość 7 z 7 (1 075 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem