Nie działają mi mody i nie ma żadnych granych rodzin :\

autor: Julka1737
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Nie działają mi mody i nie ma żadnych granych rodzin :\

★ Novice

Hej,pobrałam wczoraj aktualizacje origin 26.09.2020.

Po aktualizacji chciałam sobie zagrać w simsy,ale coś mnie zaciekawiło m.in dlaczego wyświetliło się okno samouczka i opis wyspiarskie życie(taki mam dodatek) wszystko przeklikałam i chciałam sobie zagrać moją rodziną a nie było ikonek graj i wybierz.Gdy weszłam w cas żadne mody mi nie działały mimo tego że były w folderze Electonic Arts.Otworzyłam biblioteke z myślą że może tam się zachowały te rodziny jednak się myliłam w save też nic nie było :\ Co robić

Wiadomość 1 z 8 (954 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Re: Nie działają mi mody i nie ma żadnych granych rodzin :\

[ Edytowane ]
Hero (Retired)

@Julka1737

Sprawdź w folderze Electronic Arts czy masz tam tylko jeden folder gry czy dwa ten drugi moze nazywać się tez The Sims4 ale mieć dodane małe literki  TM.
Jesli masz tam dwa takie foldery, to ten w ktorym folder mods jest pusty jest nowo stworzonym folderem po aktualizacji , ktorego teraz uzywa gra.
Usun z niego foldery Tray, Mods i Saves a w ich miejsce przeklej te same foldery ze starego folderu gry. Przeklej tez plik TrayDeleteItems jesli miałas taki plik w tamtym starym foderze.
Włącz grę i sprawdź czy juz masz swoje stare rodzinki i biblioteke. Jesli tak usuń ten stary nieuzywany juz folder gry do kosza.

Nie jestem pracownikiem EA

Wiadomość 2 z 8 (940 wyświetleń)

Re: Nie działają mi mody i nie ma żadnych granych rodzin :\

★ Novice
@kreatora Mam tylko jeden folder :\
Wiadomość 3 z 8 (890 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Re: Nie działają mi mody i nie ma żadnych granych rodzin :\

[ Edytowane ]
Hero (Retired)

@Julka1737

Czy w dalszym ciagu masz ten stary folder gry z modami w Dokumentach w folderze Electronic Arts?
Jesli tak to oznacza ze gra sobie utworzyla nowy folder gry w innej lokalizacji. Prawdopodobnie tez w Dokumentach.
Jak znaleźć ściezke do tego folderu:
Mozesz to zrobic w dwojaki sposób - zapisz nowa gre i jesli pojawi ci sie w Menu po uruchomieniu opcja Wczytaj grę to kliknij w to
pod obrazkiem sejfu powinna byc sciezka do folderu którego teraz gra uzywa

PathSaves.jpg

Ta sciezka tak jak na tym zdjeciu pokaze ci gdzie jest ten folder ktory teraz gra uzywa

Jesli go znajdziesz usuń z niego foldery Tray i Saves a na ich miejsce wklej stare foldery pluis ten pilik Tray DeleteItems

 

jesli nie bedziesz miała wciąz opcji wczytaj grę pomomo zrobionego zapisu w nowej grze  to koniecznie wylacz usluge one Drive jesli jestes na windowsie . Na Macu nalezy wylaczyc usługe iCloud ale to jest bardziej skompikowane

Windows:

https://support.office.com/pl-pl/article/turn-off-disable-or-uninstall-onedrive-f32a17ce-3336-40fe-9...

Mac

https://bluebellflora.com/2017/02/06/sims-3-and-sims-4-not-loading-save-games/

 

Wiadomość 4 z 8 (885 wyświetleń)

Re: Nie działają mi mody i nie ma żadnych granych rodzin :\

[ Edytowane ]

Hej @Julka1737 

 

Myślę, że gra wyłączyła Ci mody/CC podczas aktualizacji i teraz nie masz zaznaczonych w grze opcji "włącz obiekty zmodyfikowane, lub/i mody ze skryptami".

 

Na pewno także masz w grze jakieś zepsute mody lub/i CC - niektóre CC z trybu CAS oraz trybu budowy, po aktualizacji gry, przestały działać poprawnie i trzeba je usunąć z gry.

Ubocznym efektem zepsutych modów/CC może być właśnie taki obraz, jaki masz w tej chwili w grze.

 

Na tę chwilę wyjmij z gry folder Mods i na razie nie wkładaj go z powrotem do gry, dopóki nie usuniesz z niego wszystkich zepsutych modów/CC.

 

Po wyjęciu folderu Mods - napraw grę na Origin, a następnie wejdź do niej i sprawdź, czy pojawiły się rodziny. Gdy będą na miejscu to wyjdź z gry bez zapisywania, a następnie zacznij sprawdzać swoje obiekty CC (CAS, tryb budowy) , wszystkie zepsute mody oraz CC wyrzuć do kosza, a na ich miejsce pobierz zaktualizowane.

 

W tym poradniku znajdziesz instrukcję : https://answers.ea.com/t5/Problemy-techniczne/Poradnik-Jak-sie-pozbyc-bledow-w-grze-i-problemow-z-mo...

Przeczytaj uważnie cały poradnik. Standard smile

 

Na przyszłość pamiętaj, żeby przed każdą aktualizacją gry - nie zaszkodzi też  Origina, gdyż może się zdarzyć, że obie aktualizacje pobierzesz równocześnie - wyjmować z niej folder Mods.

 

Pozdrawiam.

-----------------------------------------------------------

Nie pracuję ani nie mam żadnych powiązań z EA. Jestem wolontariuszem i staram się pomagać graczom w naprawie ich gry zgodnie z moją najlepszą wiedzą i nie ponoszę odpowiedzialności za szkody wyrządzone twojemu komputerowi/grze.

Jeżeli moje wskazówki okazały się pomocne, nie zapomnij przyznać XP! Kliknij "Zaakceptuj rozwiązanie" jeżeli post pomógł Ci uporać się z problemem.
Dziękuję!
Wiadomość 5 z 8 (871 wyświetleń)

Re: Nie działają mi mody i nie ma żadnych granych rodzin :\

★ Novice
@kreatora Hejka,dzięki za pomoc. Udało się <3
Wiadomość 6 z 8 (757 wyświetleń)

Re: Nie działają mi mody i nie ma żadnych granych rodzin :\

Hero (Retired)
@Julka1737

Cieszę . sie ze ci to pomoglo.
Miłego simsowania Standard smile
Wiadomość 7 z 8 (714 wyświetleń)

Re: Nie działają mi mody i nie ma żadnych granych rodzin :\

Community Manager

Hej @Julka1737 

 

Jeśli udało Ci się poradzić z problemem nie zapomnij oznaczyć postu jako rozwiązanie Standard smile

Wiadomość 8 z 8 (707 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem