Dot.: Nie działa gra, rozjeżdża się grafika na głównym ekranie

autor: EA_Kuba
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

Nie działa gra, rozjeżdża się grafika na głównym ekranie

★★★ Newbie

Cześć,

 

Nie działa mi od ostatniej aktualizacji gra (aktualizowałam we środę), uruchamia się, ale nie mogę wybrać na głównym ekranie ani ustawienia, ani zacząć grę. Również coś jest nie tak w grafice (widać na screenie). Reinstalowałam przez Origin kilka razy i raz całkowicie odinstalowałam ją z Maca (macOS Monterey v. 12.2.1) i zainstalowałem ponownie, nic niestety nie pomogło. Nie znalazłam też opcji zrobić downgrade samych Sims'ów (is it possibile?) Frown

 

Dzięks

Wiadomość 1 z 5 (585 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Zaakceptowane rozwiazanie

Dot.: Nie działa gra, rozjeżdża się grafika na głównym ekranie

[ Edytowane ]
Hero (Retired)

@Waslikson

Wygląda na to ze skopała się gra podstawowa (baza game)
Czy masz jakieś modyfikacje z netu w grze?

Idż do folderu gry The Sims4 w Dokumenty /Electronic Arts (Otwórz Findera, klikając jego ikonę w Docku.W Finderze otwórz folder Dokumenty. Otwórz folder Electronic Arts).i wysuń myszką cały folder gry TS4 na pulpit komputera


Nastepnie napraw grę na Origin
Origin /Moja Bibliteka gier - prawym myszy na okladke The Sims 4 - opcja Napraw
Musisz odczekać az Origin sprawdzi wszystkie dodatki jakie posiadasz
Teraz uruchom grę i sprawdź czy dalej masz te bledy

. Jesli bład znikl wyjdź z gry i usuń z nowo postałego folderu TS4 w Dokumentach nastepujące foldery: Saves i Tray.
Następnie skopiuj swój stary folder Saves z pulpitu i wklej go do tego nowego folderu gry.Zrób to sam z folderem Tray - to twoja biblioteka - oraz jesli masz w starym folderze na pulpicie taki plik TrayDeleteItems to przeklej go tez do nowego folderu gry.

Jesli mialaś jakies mody nie dodawaj ich na razie do nowego folderu gry. Być moze blad ten wywolal jakis nieaktualny mod czy CC . Bedziesz prawdopodobnie potrzebowala ich nowych wersji już dostosowanych to ostatnich aktualizacji. .

 

Jeśli to nie pomoze sprawdź czy masz aktualne sterowniki twojej karty graficznej 

Zobacz w watku

Wiadomość 4 z 5 (501 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Dot.: Nie działa gra, rozjeżdża się grafika na głównym ekranie

Hej @Waslikson 

 

Gdzie kupiłaś grę? Dlaczego jest w języku rosyjskim?

-----------------------------------------------------------

Nie pracuję ani nie mam żadnych powiązań z EA. Jestem wolontariuszem i staram się pomagać graczom w naprawie ich gry zgodnie z moją najlepszą wiedzą i nie ponoszę odpowiedzialności za szkody wyrządzone twojemu komputerowi/grze.

Jeżeli moje wskazówki okazały się pomocne, nie zapomnij przyznać XP! Kliknij "Zaakceptuj rozwiązanie" jeżeli post pomógł Ci uporać się z problemem.
Dziękuję!
Wiadomość 2 z 5 (560 wyświetleń)

Dot.: Nie działa gra, rozjeżdża się grafika na głównym ekranie

★★★ Newbie

Przez Origin. Jakie język ma znaczenia? xd ukraińskiego nie ma niestety. 

Wiadomość 3 z 5 (524 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Nie działa gra, rozjeżdża się grafika na głównym ekranie

[ Edytowane ]
Hero (Retired)

@Waslikson

Wygląda na to ze skopała się gra podstawowa (baza game)
Czy masz jakieś modyfikacje z netu w grze?

Idż do folderu gry The Sims4 w Dokumenty /Electronic Arts (Otwórz Findera, klikając jego ikonę w Docku.W Finderze otwórz folder Dokumenty. Otwórz folder Electronic Arts).i wysuń myszką cały folder gry TS4 na pulpit komputera


Nastepnie napraw grę na Origin
Origin /Moja Bibliteka gier - prawym myszy na okladke The Sims 4 - opcja Napraw
Musisz odczekać az Origin sprawdzi wszystkie dodatki jakie posiadasz
Teraz uruchom grę i sprawdź czy dalej masz te bledy

. Jesli bład znikl wyjdź z gry i usuń z nowo postałego folderu TS4 w Dokumentach nastepujące foldery: Saves i Tray.
Następnie skopiuj swój stary folder Saves z pulpitu i wklej go do tego nowego folderu gry.Zrób to sam z folderem Tray - to twoja biblioteka - oraz jesli masz w starym folderze na pulpicie taki plik TrayDeleteItems to przeklej go tez do nowego folderu gry.

Jesli mialaś jakies mody nie dodawaj ich na razie do nowego folderu gry. Być moze blad ten wywolal jakis nieaktualny mod czy CC . Bedziesz prawdopodobnie potrzebowala ich nowych wersji już dostosowanych to ostatnich aktualizacji. .

 

Jeśli to nie pomoze sprawdź czy masz aktualne sterowniki twojej karty graficznej 

Wiadomość 4 z 5 (502 wyświetleń)

Dot.: Nie działa gra, rozjeżdża się grafika na głównym ekranie

Community Manager

Hej @Waslikson 

 

Daj nam znać czy udało Ci się rozwiązać problem Standard smile 

Wiadomość 5 z 5 (430 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem