Dot.: Komputer napotkał problem, niebieski ekran

autor: EA_Kuba
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Komputer napotkał problem, niebieski ekran

★★ Novice

Mam problem z grą na nowym komputerze, minęło zaledwie kilka dni od jego zakupu. Na początku origin nie chciał w ogóle uruchomić instalacji, ale przeszukując forum dowiedziałam się, że może mieć to związek z systemem windows 10, jednym z przytoczonych rozwiązań było utworzenie nowego konta użytkownika - tak też zrobiłam i origin wraz z grą The Sims 4 zainstalowały się bez problemu. Niestety, po około kilkudziesięciu minutach gry pojawia się niebieski ekran z kodem błędu: "Thread stuck in device driver".
Jeszcze przed uruchomieniem gry zainstalowałam najnowsze sterowniki z oficjalnej strony AMD oraz zaktualizowałam system przez Windows Update. 
Dyski oraz procesor nie przegrzewają się, sprawdzałam za pośrednictwem programu HWMonitor. 
Gra o wyższych wymaganiach sprzętowych od simsów funkcjonuje bez zarzutu przez kilka godzin pod rząd. 
Trochę brakuje mi już pomysłów jak to rozwiązać. 
Będę bardzo wdzięczna za pomoc. 

Załączam DxDiag 

 

PS. wiem, że wybór komputera z kartą zintegrowaną nie jest najlepszą decyzją, ale jestem w trakcie odkładania na dedykowaną. Mimo wszystko, w samej rozgrywce nie mam żadnych problemów, nie gram na najwyższych ustawieniach graficznych i gra chodzi płynnie. Znam osoby, które na tym samym sprzęcie używają The Sims 4 bez problemów, więc chyba powinien być sposób aby wyszło to i u mnie. 

Wiadomość 1 z 8 (1 663 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Komputer napotkał problem, niebieski ekran

[ Edytowane ]
Hero (Retired)

@xAuroraBorealis

To jest składak komputer? Jesli skladala ci to jakaś firma i dala ci gwarancje, ktora jest jeszcze wazna to nie kombinuj sama ale daj im komputer do naprawy bo inaczej nie uznają cie tej gwarancji
1. Przedtem jednak sprawdz czy dolozono ci odpowiednio mocny i renomowanej marki zasilacz. Kiepskie tanie zasilacze często są powodem niestabilności całego komputera. Zasilacze te, mimo, iż mogą posiadać astronomiczne moce na nalepkach, 'oddają' jej bardzo mało. Podczas awarii takiego zasilacza najczęściej ulega uszkodzeniu jeszcze parę innych podzespołów np: dysk twardy, płyta główna, procesor, a w najgorszych przypadkach - wszystko. Niewlasciwe kable laczace na przyklad monitor z komputerem tez mogą spowodować wystepowanie "blue death"
Te awarie dodatkowo moga miec miedzy innymi nastepujace powody
2, Konflikt między niektórymi sterownikami w systemie Windows 10, Odłącz urządzenia peryferyjne jesli jakiekowlwiek uzywasz oprocz monitora myszy i klawiatury i odinstaluj wszystkie sterowniki tych urządzeń. w razie potrzeby przejdź do Menedżera urządzeń i odinstaluj te sterowniki (naciśnij klawisze skrótu Win + X, kliknij Menedżer urządzeń i wybierz sterowniki, które należy odinstalować).Zrób to i zrob znowu DxDIAG aby zobaczyc czy dalej bedziesz miala w nim raportowany bład Live Kernel Event. Po sprawdzeniu możesz ponownie je podłączyć i zainstalować wszystkie sterowniki tych urzadzen od zera
3. Konflikt oprogramowania. Jakies zainstalowane oprogramowanie nie jest zgodne z systemem operacyjnym Windows 10. Dodatkowo w systemie brakuje pewnych plików Windowsa
wykonaj SFC scan i Dism
https://support.microsoft.com/pl-pl/help/929833/use-the-system-file-checker-tool-to-repair-missing-o...
a nastepnie wykonaj czysty rozruch komputera
https://help.ea.com/pl-pl/help/faq/how-to-clean-boot-your-pc/
I znów zrób DXDiag czy juz pozbyłas sie bledu LiveKernel
Jesli bład znikł usun wszystkie aplikacje jakie byc moze sciagnełas z netu i zainstalowałas i ktore mogły go wywolać
4. Jeśli nie masz najnowszych dostępnych aktualizacji, to tez może pojawić się ten błąd. Sprawdź, czy Twój system Windows jest aktualny
https://support.microsoft.com/help/4027667/windows-10-update
4. Jeśli po wykonaniu powyższych kroków nadal bedziesz miala ten blue death bład bedziesz musiala odunstalowac sterowniki karty graficznej używając DDU i zainstalowac ponownie
https://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html
Jak to uzyc :
https://tcgforum.pl/topic/10/jak-calkowicie-usunac-sterowniki-nvidia-amd-poradnik
Oczywiscie najlepiej zeby wszystkie powyzsze kroki zrobiono ci w ramach gwarancji a szczegolnie reinstalacje sterowników.

Nie jestem pracownikiem EA

Wiadomość 2 z 8 (1 642 wyświetleń)

Dot.: Komputer napotkał problem, niebieski ekran

★★ Novice

Skany wykonałam, pokazują, że wszystko gra. 
Windows aktualny.
Zasilacz i reszta powinny wystarczać, kwestie techniczne wzięłam na pierwszy rzut oka przy zastanawianiu się skąd problem. 

 

Niestety gwarancja odpada, ale jak sobie nie poradzę to oczywiście oddam w lepsze ręce. Póki co, myślę, że tyle dam radę zrobić i być może rozwiąże to problem. Nie zrobiłam jeszcze np. czystego rozruchu, ale po usunięciu peryferyjnych i wszystkich programów jakie pobierałam wciąż wyskakuje LiveKernel. W międzyczasie sprawdziłam zdarzenia karty graficznej w menedżerze urządzeń i widnieją tam takie komunikaty: 
Device PCI\VEN_1002&DEV_15D8&SUBSYS_15D81002&REV_C8\4&28056cf2&0&0041 requires further installation
Device PCI\VEN_1002&DEV_15D8&SUBSYS_15D81002&REV_C8\4&28056cf2&0&0041 had a problem starting

Z tego co zrozumiałam mają związek ze sterownikami.
Czy to zmienia postać rzeczy? Czy i tak sprawdzić wszystko po kolei według rozpisanych punktów? 

Wiadomość 3 z 8 (1 630 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Komputer napotkał problem, niebieski ekran

[ Edytowane ]
Hero (Retired)

@xAuroraBorealis

Wedlug komunikatu twoj sterownik karty graficznej wymaga ponownej instalacji. Są dwie opcje albo zainstalowal siie nie poprawnie albo ta wersja sterownika nie pasuje do twojego hardware Nie wiem jaką masz  motherboard. Mozesz poszukac u producentow komputerów z identycnym o nazwie takiej jak twoja motherboard - jesli to Asus to u Asusa jesli MSI to u nich jakie sterowniki dla tej karty oni zalecaja do swoich komputerów.
Jesli reinstalacja sterownika nie pomoze to bedziesz musiala próbować instalowac wczesniejsze wersje tego sterownika.
Dodatkowo sprawdź czy karta graficzna jest poprawnie zainstalowana w komputerze - czesto szukamy błedow w software gdy bład jest czysto mechaniczny,

Wiadomość 4 z 8 (1 609 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Komputer napotkał problem, niebieski ekran

[ Edytowane ]
★★ Novice

Zauważyłam, że nie tylko ja mam taki problem z tą wersją zestawu. Motherboard to ASrock. Sprawdziłam jeszcze na wszelki wypadek czy wszystkie komponenty są kompatybilne - według producentów są. Sprawdziłam także, czy wersja BIOS jest zaktualizowana i kompatybilna - jest. Wypróbuję jeszcze kilka wersji sterowników, starszych oraz tych zamieszczonych na stronie ASrock. Oczywiście, pozbywając się poprzednich przez DDU w trybie awaryjnym. Dam znać, czy coś przyniosło skutek i jak wygląda sytuacja. Może się przyda komuś, bo widzę, że mało informacji na ten temat w "polskich internetach", ale sporo na zagranicznych forach. 

 

Edit: mechanicznie też skontrolowane, jest okej 

Wiadomość 5 z 8 (1 583 wyświetleń)

Dot.: Komputer napotkał problem, niebieski ekran

★★ Novice

A jednak, prawdopodobnie była to kwestia wersji BIOSu. Po dłuższych poszukiwaniach okazało się, że mój procesor ze zintegrowaną kartą ma przypisany BIOS P3.30, przy czym na moim komputerze wgrany był P3.70. Przestawiłam BIOS na starszą wersję i póki co, 3 godziny rozgrywki bez BSOD, w DxDag nie ma już "LiveKernelEvent". Mam nadzieję, że niebieski ekran już mnie nie uraczy Wink 

Wiadomość 6 z 8 (1 543 wyświetleń)

Dot.: Komputer napotkał problem, niebieski ekran

Hero (Retired)
@xAuroraBorealis

No raczej nie Standard smile Nic dziwnego , ze komp sie buntował. Cieszę sie ze udalo ci sie rozwiazać problem. Skladak to swietne rozwiazanie - tez mam taki - ale czasem wyskakuja takie problemy jak sie nie sprawdzi dokładnie.
Wiadomość 7 z 8 (1 541 wyświetleń)

Dot.: Komputer napotkał problem, niebieski ekran

Community Manager

Hej @xAuroraBorealis 

 

Cieszę się, że udało się Wam rozwiązać problem Standard smile 

 

Nie zapomnij oznaczyć odpowiedzi jako rozwiązanie, możliwe że w przyszłości komuś przyda się rozwiązanie, które pomogło Tobie Standard smile

Wiadomość 8 z 8 (1 524 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem