Jak włączyć dostęp sieciowy?

autor: EstrellaWolf
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Jak włączyć dostęp sieciowy?

★ Novice

Nie widzę domów, rodzin itp. innych graczy. W opcjach gry nie mam nigdzie możliwości włączenia dostępu. Kiedyś nie było z tym problemu, ale po aktualizacji gry wchodzę w moją bibliotekę w prawym górnym rogu i widzę tylko swoje rzeczy i domyślne z maxis.

Wiadomość 1 z 6 (1 696 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Jak włączyć dostęp sieciowy?

[ Edytowane ]
Hero (Retired)

@EstrellaWolf

Po ostatniej aktualizacji programy antywirusowe zaczely to blokowac - miedzy innymi Galerię choc u niektorych graczy poblokowaly nawet folder Zrzuty gry powodujac nie zapisywanie sie zdjeć , oraz folder GameVersion co zaskutkowało niemoznoscia wlaczenia modów a nawet instalacje pliku TS4 exe uniemozliwiajac właczenie się gry albo co wymuszało na graczu instalacje wersji Tradycyjnej gry

Jesli wiec masz program antywirusowy AVG albo Avasti dodaj do wyjatkow w nim Origin. exe Origin Clent Service.exe oraz pliki gry z folderu instalacyjnego : TS4.exe oraz TS4_X64.exe - są w folderach Bin.

Pliki programow (x86) / Origin Games/ The Sims4/ Game/ Bin oraz Bin_LE
Albo kompletnie go odinstaluj (rekomenduję) .taki program, bo tak naprawde Widows Defenfer albo GateKeeper na Macu dostatecznie zabezpiecza twoj komputer i dokladanie na gore innych programów antywirusowych nie bardzo jest potrzebne
W nielicznych wypadkach jednak tak samo blokowal pliki gry i Galerię podczas ostatniej aktualizacji i Windows Defender
Wiec jesli nie miales zafnego z powyższych wymienionych programów antywirusowych a Galerie masz zablokowaną dodaj te same pliki wymienoione wyzej do Defendera Windowsa
Jak to zrobić:
https://support.microsoft.com/pl-pl/help/4028485/windows-10-add-an-exclusion-to-windows-security

 

Po odinnstalowaniu antywirusa  albo dodaniu w nm gry do wyjatków uzun z folderu gry folder GameVersion i napraw grę na Origin 

Oigin/Moja biblioteka gier - prawym mszy na okładkę TS4 - opcjja Napraw

Nie jestem pracownikiem EA

Wiadomość 2 z 6 (1 679 wyświetleń)

Dot.: Jak włączyć dostęp sieciowy?

★ Novice

Mam antywirus Kaspersky. Dodałam wyjątki, wyłączyłam Defendera, zrobiłam wszystko o czym piszesz ale wciąż brak dostępu sieciowego.

Wiadomość 3 z 6 (1 657 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Jak włączyć dostęp sieciowy?

[ Edytowane ]
Hero (Retired)

Czy ty przypadkem nie zainstalowalas wersji Tradycyjnej gry? Wersja gry Tradycyjnej jest dla komputerów o systemie 32 bitowym albo zbyt slabym hardware. 

Uzytkownicy wersji Tradycyjnej nie maja dostepu do Galerii , nie otrzymuja aktualizacji z prezentami ani nie moga uzywać zadnego dodatku ktory wyszedl po lstopadowj zeszlorocznej aktualizacji.

Niekiedy Origin wymuszał instalacje ersji Tradycyjnej gry na komputerach z systemem 64 bitowych Windowsa pomimo ze ten komputar spełnial wymagania gry normalnej

.

MINIMUM SPECS: for the normal version of The Sims 4

  • OS:64 Bit Required. Windows 7 (SP1), Windows 8, Windows 8.1, or Windows 10
  • CPU: 1.8 GHz Intel Core 2 Duo, AMD Athlon 64 Dual-Core 4000+ or equivalent (For computers using built-in graphics chipsets, the game requires 2.0 GHz Intel Core 2 Duo, 2.0 GHz AMD Turion 64 X2 TL-62 or equivalent)
  • RAM:  8 GB RAM
  • VIDEO:128 MB of Video RAM and support for Pixel Shader 3.0. Supported Video Cards: NVIDIA GeForce 650 or better, ATI Radeon X1300 or better, Intel GMA X4500 or better.
  • DIRECTX:DirectX 9.0c compatibl

Niestety jesli na przyklad karta graficzna byla gorsza niz ta wymieniona tutaj wyzej, lub procesor slabszy Origin wymuszal nstalacje wersji Tradycyjnej gry, ale czesto tez wymuszal bez powodu, 

Otworz Origin liknij prawym myszy na okladkę gry wybierz Własciwosci i wejdz w zakladke "Zaawansowane opcje uruchamiania" Sprawdź czy masz tam opcje zmiany trybu uruchamiania gry na 64 bitach ale nie przelaczaj tego na razie jesli taka opcje masz.

Zrób Dxdiag swojego komputera ( instrukcja w linku)  i zalacz tutaj do postu  aby sprawdzić czy wersja normalna na nim pojdzie,

https://answers.ea.com/t5/Problemy-techniczne/Info-Jak-wygenerowac-raport-DxDiag/td-p/5923956

 

 

 

Wiadomość 4 z 6 (1 650 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Jak włączyć dostęp sieciowy?

★ Novice

Mam opcję gry w trybie 64-bitowym (nie włączyłam jeszcze) a w załączeniu jest raport:

Wiadomość 5 z 6 (1 633 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Jak włączyć dostęp sieciowy?

[ Edytowane ]
Hero (Retired)

@EstrellaWolf

Jedynym problemem jest zbyt mala ilosć pamieci RAM ale modele laptopów ASUSA w wiekszosci maja opcje powiekszenia tej pamieci czasem nawet do 20GB zamiast 4 GB jakie masz.
Sprawdź tutaj czy twoj komputer ma taką opcje.czyli puste sloty na dodatkowa pamięć RAM. Operacja jest prosta i szybka dla serwisu , a kostki pamięci RAM nie zabijaja ceną. Jesli mozesz dodaj jeszcze 4GB pamieci twojemu laptopowi (prywatnie to ja mam tyle pamieci RAM ile tylko mozna było w komputer wsadzić. Im wiecej pamieci tym lepiej chodzi gra.)
https://www.asus.com/pl/support/FAQ/1043136/
Twoj komputer spelnia wymagania wersji normalnej wiec jeśli nie masz konta osoby niepełnoletniej to powinien uruchamiac sie w trybie 64 bitowym bez problemu.
Co musisz teraz zrobić:
1, Idż do folderu The Sims 4 w Dokumenty/Electronic Arts i prezenieś/wysuń myszka cały folder The Sims 4 na pulpit.
Jest opcja ze będą tam 2 foldery - wtedy wysuń oba,
Sciezka do tego folderu w Win10
Ten komputer > dysk C > Uzytkownicy > nazwa komputera albo twoje imię > Dokumenty > Electronic Arts > The Sims 4
2., Odinstaluj kompletnie grę z komputera - opcja na okładce gry w bibliotece na Origin "odinstaluj"
3. Pobierz znowu grę z Origin ale pilnuj aby komputer nie pobrał i nie zainstalowal wersji Tradycyjnej gry.
4, Nie wlaczaj jeszcze gry ale sprawdź na Origin czy masz ustawioną opcje 64 bitową. Jesli ta opcja jest właczona - wlacz gre - wygeneruje sie nowy folder gry w Dokumentach , sprawdź czy juz masz Galerie w grze i zacznij gre jakimkolwiek simem. Graj 2 minuty i wyjdz z gry.
5. Teraz wejdź do nowo utworzonego folderu gry i wywal z niego nastepujace foldery:
Saves i Tray
6 Idz na pulpit, skopiuj swoj stary folder Saves i wklej go do nowego folderu gry w Dokumentach. Zrób to samo z folderem Tray - to twoja stara biblioteka oraz jesli mialas taki plikw starym folderze gry: TrayDeleteItems to przeklej go tez do nowego folderu gry

Dodatkowo masz troche bledow systemowych ale one nie sa na pewno powodem braku Galerii w grze,
Jesli chcesz mozesz sprobować je naprawic tym narzedziem Windowsa
https://support.microsoft.com/pl-pl/help/929833/use-the-system-file-checker-tool-to-repair-missing-o...

EDIT:

Sprrwdz czy poprawnie dodalas gre i Origin  do wyjatkow w Defenderze 

Musisz dodac ja w dwoch miejscach - w Wyjatkach (Exclusions) oraz w Control Folder Acces. Dodanie w jednym miekscu nie odblokuje gry
Trzeba dodac cztery pliki z roznych folderow Dodajemy do wyjatkow nastepujace pliki
1, Origin.exe - w Win10 czasem to sie nazywa tylko Origin bez tej koncowki exe ale to jest ten sam plik.
2. OriginClient.Service.exe
3. TS4.exe albo bedzie nazwa tylko TS4 bez koncowki exe
4. TS4_x64.exe
Wszystkie te pliki znajduja sie w folderze Pliki Programowe (x86)
Z tym ze o ile Origin znależć latwo, to do plików gry musisz znać sciezke
Origin games > The Sims4 > game (szukaj pod liteka g tego folderu) > Bin oraz Bin_LE
W kazdym folderze Bin znajduje sie jeden plik z poczatkową nazwa TS4 i kazdy z nich trzeba dodać do wyjatkow

Wiadomość 6 z 6 (1 625 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem