Błąd wczytywania gry/ TS4

autor: Michalinkie
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Błąd wczytywania gry/ TS4

[ Edytowane ]
★★ Novice

Mam problem z simsami 4. Straciłam postępy z gry ponieważ nie mogłam wejść w rodzinę, wyświetlał i się błąd i wyrzucało mnie z gry. Zaczęłam grę od nowa, wszystko było okej, stworzyłam nową simke, wprowadziłam ją do jednego z domów w Wierzbowej Zatoczce i zaczęłam budować nowy dom. Chciałam przeprowadzić simke do nowego domu i dzieje sie to samo co wcześniej; wyskakuje błąd i wywala mnie z gry. Ogółem simka może mieszkać w innym domu i normalnie mogę nią grać, moge też budować inne domy ale kiedy chcę ją przeprowadzić do jednego z nich to mnie wywala. To jest kod błędu: 111:e04deb9c:b7596e4f.  Szukałam w internecie informacji na ten temat, było kilka porad, że trzeba usunąć kilka folderów i naprawić gre w origin i że te foldery utworzą się później automatycznie. Okazało się że nie mam wogóle folderu Cache i nie wiem czy to może mieć jakiś wpływ na grę. 

Wiadomość 1 z 4 (1 379 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Re: Błąd wczytywania gry/ TS4

[ Edytowane ]
Hero (Retired)

@Michalinkie

Gra tworzy dwa foldery The Sims 4 - instalacyjny (nie wolno nic w nim zmieniac)i tam faktycznie cache nie ma i drugi gry biezacej w Dikumenty > Ekectronic Arts > The sims 4 i w tym folderze cache sa.

Najpierw jednak pytanie : Czy uzywasz może jednego z tych swoch programów antywirusowych - Avasti albo AVG?
Jesli tak odinstaluj go - zaczał blokowac foldery gry.
Windows Defender na PC albo GateKeeper na Macu wystraczająco chronia twój komputer.
Natepnie napraw gre na Origin
Origin/Moja biblioteka gier - prawym myszy na okladke gry - opcja Napraw
Wlacz gre i powinna juz działac jesli to antywirus byl przyczyną.

Jesli nie uzywasz takiego antywirusowego programu idz co folderu gry bieżącej TS4
1. Przenieś / wysuń myszką caly folder gry TS4 z Dokumenty /folder Electronics Arts na pulpit komputera.
Znajdziesz go w Dokumentach > Electronic Arts > The Sims4
Scieżka do folderu The Sims 4 w Win 10
Ten komputer > dysk C > Uzytkownicy > nazwa komputera albo twoje imię > Dokumenty > Electronic Arts > The Sims 4
2. Nastepnie napraw gre na Origin
Origin/Moja biblioteka gier -prawym myszy na okladke TS4 - opcja Napraw
3. Sprobuj wlaczyć teraz gre i jesli ci sie to uda to utworzy sie nowy folder The Sims 4 w Dokumentach.
Zacznij nowa gre byle jakim simem , zapisz grę i wyjdz z gry
4. Włącz znów grę i sprawdź, czy mozesz wejsc do nowego zapisu bez problemu.
5. Jesli to bedzie działac wyjdź z gry i usuńs z nowo postałego folderu TS4 w Dokumentach nastepujące foldery: Saves i Tray.
6. Następnie skopiuj swoj stary folder Saves z pulpitu i wklej go do tego nowego folderu gry.
Zrób to sam z folderem Tray - to twoja biblioteka - oraz jesli masz w starym folderze na pulpicie taki plik TrayDeleteItems to przeklej go tez do nowego folderu gry
Włącz grę i sprawdź czy bład zniknął .w starym sejfie. Jednak zdarzaja sie wypadki ze stary sejf jest zbyt zbugowany aby działal

Zakladam ze nie uzywasz modow i CC, bo gdybyś uzywala to wiedzialabys gdzie szukac tych cache folderów 

Nie jestem pracownikiem EA

Wiadomość 2 z 4 (1 364 wyświetleń)

Re: Błąd wczytywania gry/ TS4

Witaj @Michalinkie 

 

Błąd, który Ci się wyświetla, dotyczy zepsutych modów/CC w grze.


Stąd wnioskuję, że prawdopodobnie masz w grze zepsute mody/CC.

 

Zrób teraz tak:


1. Przenieś folder Mods na pulpit komputera.


2. Z folderu gry znajdującego się w katalogu Dokumenty(Dokumenty>Electronic Arts/The Sims 4)
usuń następujące pliki/foldery:
- cache,
- cachestr,
- onlinethumbnailcache,
- localthumbcache,
gdyż w nich znajdują się zapisy starej rozgrywki oraz wszystkich błędow gry. Po włączeniu, gra odtworzy je na nowo - bez błędów.
Jeżeli nie masz wszystkich folderów cache to usuń te, ktore masz.


3. Napraw grę w Origin -klikając prawym przyciskiem myszy na okładkę gry The sims 4 - opcja „Napraw grę”

Musisz poczekać, aż Origin naprawi wszystkie paczki, nie tylko podstawową grę.


4. Włącz grę - wtedy też utworzy się nowy, pusty folder Mods ze zaktualizowanym plikiem Resource.cfg - sprawdź, czy gra działa teraz poprawnie bez modów.

Jeżeli będzie wszystko dobrze to możesz spróbować na nowo dodawać mody/CC do gry, ale najpierw  sprawdź, czy są dostępne nowe zaktualizowane wersje modów i CC, których używasz w grze.

 

Jedyną metodą sprawdzania modów oraz CC  ze starego folderu Mods, jest  sprawdzanie ich w grze.
Po kolei więc  kopiuj swoje mody/CC ze starego folderu Mods (znajdującego się na pulpicie komputera)   i wklejaj  je  małymi partiami - po kilka-kilkanaście  sztuk do nowego folderu Mods w folderze gry.

 

Najpierw sprawdzaj  modyfikacje ze skryptami (oraz bez, np. mod na kolumny w CAS) ,  za każdym razem sprawdzając, czy gra jest w porządku.

Potem sprawdzaj obiekty CC z trybu budowy oraz trybu CAS. Rob to dopóki nie znajdziesz wszystkich zepsutych modów oraz obiektów  CC.

 

Zapoznaj się z poradnikiem, w nim znajdziesz ważne szczegóły: https://answers.ea.com/t5/Problemy-techniczne/Poradnik-Jak-sie-pozbyc-bledow-w-grze-i-problemow-z-mo...

 

Pozdrawiam.

-----------------------------------------------------------

Nie pracuję ani nie mam żadnych powiązań z EA. Jestem wolontariuszem i staram się pomagać graczom w naprawie ich gry zgodnie z moją najlepszą wiedzą i nie ponoszę odpowiedzialności za szkody wyrządzone twojemu komputerowi/grze.

Jeżeli moje wskazówki okazały się pomocne, nie zapomnij przyznać XP! Kliknij "Zaakceptuj rozwiązanie" jeżeli post pomógł Ci uporać się z problemem.
Dziękuję!
Wiadomość 3 z 4 (1 359 wyświetleń)

Dot.: Błąd wczytywania gry/ TS4

Community Manager

Hej @Michalinkie 

 

Daj nam znać czy udało Ci się rozwiązać problem Standard smile

Wiadomość 4 z 4 (1 151 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem