Błąd przy uruchamianiu gry The sims 4 podstawa

autor: Julad011
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

Błąd przy uruchamianiu gry The sims 4 podstawa

★★★★★ Newbie

Hej!

Mam problem z włączeniem gry przez aplikację Ea App i wcześniej przez Origina. Wszystko działa normalnie: instalacja, logowanie itp, ale w momencie gdy klikam przycisk Graj pojawia się komunikat:

"Nie udało się uruchomić gry

Wystąpił błąd, który uniemożliwić uruchomienie. Spróbuj ponownie później"

Próbowałam odinstalować Simsy, Origina itp. Ale nic nie działa. Mam ten problem już dosyć długi czas, ale dzisiaj miałam nadzieję że uda mi się włączyć grę, przez nową platformę. Nie wiem jaki może być błąd, ale proszę o pomoc. Ps. Kiedyś grałam z modami ale je też wszystkie usunęlam

Wiadomość 1 z 9 (3 458 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Zaakceptowane rozwiazanie

Dot.: Błąd przy uruchamianiu gry The sims 4 podstawa

[ Edytowane ]
Hero (Retired)

@akzciV

Do wyjatkow dodajesz 2 pliki gry TS4.exe oraz TS4_x64.exe do wyjątków w swoim programie antywirusowym. Tu jest ściezka do tych plikow jesli uzywasz Origin
Kliknij znaczek Windowsa w lewym dolnym rogu ekranu odszukaj na liscie System a dalej po kliknieciu w to odszukaj Moj komputer > dysk C.> Pliki programów (x86) >Origin games >The Sims4 > Game (tego folderu szukaj pod literka g) > Bin i Bin_LE W kazdym z obu folderów Bin znajduje sie plik zaczynajacy sie od literek TS4 i oba te pliki nalezy dodac do wyjatków
Tu info jak dodać do wyjątkow te 2 pliki w AVAST
https://support.avast.com/en-ww/article/168/#idt_01

 

Jesli jesteś na EA ap to tych plikow szukasz w Ten komputer> DyskC >Program Files >EA Games >The Sims4>Games/Bin

 

Jesli masz inny program antywirusowy niz AVAST wpisz w Google jego nazwę i słowko Exceptions i poszukaj w necie instrukcji jak to zrobić ( z reguly niestety te instrukcje są w jezyku angielskim)

 

Tak prywatnie Windows Defender to swietna zapora antywirusowa dodana do systemu  jako gift od Microsoftu  i ja nie uzywam żadnego programu antywirusowego z netu typu AVAST, Norton, czy Kasperski bo Windows Defender  od Microsoftu w zupełności mi  wystarcza. Choc czasem tez ale bardzo rzadko potrafi uznać pliki gry EA za groźnego wirusa.   

Jedno jest wazne - jesli zdecydujesz sie odinstalowac swojego anytywirusa w żadnym wypadku nie usuwaj takiego programu opcja Windowsa Dodaj/Usuń programy bo  to nie odinstaluje takiego programu całkowicie i dalej będzie on blokował pliki gry.

Tu jest info jak powinno się odinstalować Avast

 https://support.avast.com/pl-pl/article/Uninstall-Antivirus/mputer.

Jeśli masz inny program niż Avast wpisz w Google jego nazwę plus słówko Uninstall, Odinstaluj . Następnie wyszukaj w pokazanych linkach instrukcje jak to zrobić

Zobacz w watku

Wiadomość 6 z 9 (3 168 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Dot.: Błąd przy uruchamianiu gry The sims 4 podstawa

Community Manager

Hej @Julad011 

Możliwe, że antywirus blokuje plik startowy gry. Upewnij się, że gra oraz EAapp/ origin są dodane do wyjątków w ustawieniach antywirusa.

Sprawdź także czy uda Ci się uruchomić grę z poziomu zupełnie nowego konta administratora - instrukcja.

 

Daj zanć jak poszło. Trzymam kciuki i pozdrawiam,

_Kalina

 

EA_KalinaAHQ

Wiadomość 2 z 9 (3 425 wyświetleń)

Dot.: Błąd przy uruchamianiu gry The sims 4 podstawa

★★★★★ Newbie

DZIĘKUJĘ!!!

Jutro rano sprawdzę i dam znać czy działa. ♡♡♡♡

Wiadomość 3 z 9 (3 408 wyświetleń)

Dot.: Błąd przy uruchamianiu gry The sims 4 podstawa

Community Manager

Hej @Julad011 

 

Daj nam znać czy udało Ci się rozwiązać problem Standard smile 

Wiadomość 4 z 9 (3 223 wyświetleń)

Dot.: Błąd przy uruchamianiu gry The sims 4 podstawa

★★★ Newbie
@EA Mam ten sam problem i nie wiem co zrobić. Nie wiem jak dodać aplikaje do wyjątków w ustawieniach antywirusa.
Wiadomość 5 z 9 (3 184 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Błąd przy uruchamianiu gry The sims 4 podstawa

[ Edytowane ]
Hero (Retired)

@akzciV

Do wyjatkow dodajesz 2 pliki gry TS4.exe oraz TS4_x64.exe do wyjątków w swoim programie antywirusowym. Tu jest ściezka do tych plikow jesli uzywasz Origin
Kliknij znaczek Windowsa w lewym dolnym rogu ekranu odszukaj na liscie System a dalej po kliknieciu w to odszukaj Moj komputer > dysk C.> Pliki programów (x86) >Origin games >The Sims4 > Game (tego folderu szukaj pod literka g) > Bin i Bin_LE W kazdym z obu folderów Bin znajduje sie plik zaczynajacy sie od literek TS4 i oba te pliki nalezy dodac do wyjatków
Tu info jak dodać do wyjątkow te 2 pliki w AVAST
https://support.avast.com/en-ww/article/168/#idt_01

 

Jesli jesteś na EA ap to tych plikow szukasz w Ten komputer> DyskC >Program Files >EA Games >The Sims4>Games/Bin

 

Jesli masz inny program antywirusowy niz AVAST wpisz w Google jego nazwę i słowko Exceptions i poszukaj w necie instrukcji jak to zrobić ( z reguly niestety te instrukcje są w jezyku angielskim)

 

Tak prywatnie Windows Defender to swietna zapora antywirusowa dodana do systemu  jako gift od Microsoftu  i ja nie uzywam żadnego programu antywirusowego z netu typu AVAST, Norton, czy Kasperski bo Windows Defender  od Microsoftu w zupełności mi  wystarcza. Choc czasem tez ale bardzo rzadko potrafi uznać pliki gry EA za groźnego wirusa.   

Jedno jest wazne - jesli zdecydujesz sie odinstalowac swojego anytywirusa w żadnym wypadku nie usuwaj takiego programu opcja Windowsa Dodaj/Usuń programy bo  to nie odinstaluje takiego programu całkowicie i dalej będzie on blokował pliki gry.

Tu jest info jak powinno się odinstalować Avast

 https://support.avast.com/pl-pl/article/Uninstall-Antivirus/mputer.

Jeśli masz inny program niż Avast wpisz w Google jego nazwę plus słówko Uninstall, Odinstaluj . Następnie wyszukaj w pokazanych linkach instrukcje jak to zrobić

Wiadomość 6 z 9 (3 169 wyświetleń)

Dot.: Błąd przy uruchamianiu gry The sims 4 podstawa

★★★ Newbie

@kreatora   Simsy mam zainstalowane na dysku D. Na zdjęciu widać, gdzie dokładnie. Dodałam to do wyjątków w programie AVAST, a gry nadal nie mogę uruchomić. Nie wiem, może źle ją zainstalowałam? Ale wcześniej też miałam ją na dysku D i normalnie wszystko działało.

Bez tytułu.png

Wiadomość 7 z 9 (3 123 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Błąd przy uruchamianiu gry The sims 4 podstawa

[ Edytowane ]
Hero (Retired)

@akzciV

Spróbuj naprawić gre na Origin /EA desktop - w zależnosci na jakiej platformie jesteś
Origin
Moja biblioteka gier - prawym myszy na okładke TS4 - opcja Napraw. Musisz poczekać aż aplikacja sprawdzi wszystkie dodatki jakie
posiadasz
EA AP
Kolekcja / Na okladce The Sims4 kliknij 3 kropki I wybierz opcje "Weryfikuj pliki gry"

Jesli ta opcja naprawy plików nie bedzie działac to sa 2 możliwosci -
Gre nadal blokuje antywirus
Komputer nie moze odczytać ściezki do folderu instalacyjnego

Jesli jednak opcja naprawy bedzie działać, to daj znać bo moze byc jeszcze co najmniej 5 innych przyczyn dlaczego gra nie działa
(Uzywasz modów? Masz wszystkie aktualizacje Windowsa zrobione poprawnie? Masz aktualne sterowniki karty graficznej? Uzywasz programow od MSI (Afterburner Riva ) ,albo zaawansowanych programow graficznych? Nakladek w grze typu Discord, czy GeForceExperience?)
Jednak w takim wypadku zaloż raczej nowy temat na swoim nicku z podstawowymi informacjami o swoim komputerze, platformie - (EA , Steam czy Origin?)   i grze.(mody) 

Wiadomość 8 z 9 (3 089 wyświetleń)

Dot.: Błąd przy uruchamianiu gry The sims 4 podstawa

Community Manager

Hej @akzciV 

 

Daj nam znać czy udało Ci się rozwiązać problem Standard smile 

Wiadomość 9 z 9 (2 948 wyświetleń)

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem