sterowniki do karty graficznej

autor: Aventador77pol
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

sterowniki do karty graficznej

★ Novice

witam,

 

kupiłem grę 2-3 tygodnie temu. Rozegrałem większość kampanii, po czym wprowadzono jakąś aktualizację gry. I tu zaczyna się problem. Od aktualizacji gra wymaga zainstalowania sterowników do karty graficznej w wersji 388.31. Problem w tym, że mam wersję 388.16 i to są najnowsze sterowniki do nvidia quadro K3100M (wiem, że to karta do zastosowań profesjonalnych, ale gra przed aktualizacją DZIAŁAŁA!! nie zamierzam kupować nowego kompa z grafiką np. geforce GTX z powodu 1 gry, która przypominam DZIAŁAŁA). Da się obejść problem? Np. usunąć aktualizację?

 

pzdr

Wiadomość 1 z 3 (519 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Zaakceptowane rozwiazanie

Dot.: sterowniki do karty graficznej

Community Manager (retired)

@Aventador77pol Witaj!

 

Jak już Sam wspomniałeś, karty z serii Quadro nie były projektowane pod gry. Studio wraz z producentami kart graficznych (AMD, NVIDIA) współpracują przy aktualizacjach, dlatego wprowadzenie określonego sterownika wynika właśnie z takiej współpracy. Aktualizacji nie da się cofnąć, gdyż są automatycznie pobierane! Podsumowując Twoja karta nie spełnia wymagań co do gry SWBF 2 (inne zastosowania), jednak jest pewna opcja, którą możesz spróbować (na własną odpowiedzialność)

 

Poniższe kroki wykonujesz na własną odpowiedzialność, gdyż edytujesz pliki systemowe i jest ryzyko, iż inne programy mogą nie działać prawidłowo:

 

Spoiler
Udaj się do C:\windows\system32\

Odszukaj plik o nazwie : nvapi64.dll i zmień jego nazwę na np. nvapi64_.dll

Uruchom grę

Pozdrawiam!

 

Zobacz w watku

Wiadomość 2 z 3 (618 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Dot.: sterowniki do karty graficznej

Community Manager (retired)

@Aventador77pol Witaj!

 

Jak już Sam wspomniałeś, karty z serii Quadro nie były projektowane pod gry. Studio wraz z producentami kart graficznych (AMD, NVIDIA) współpracują przy aktualizacjach, dlatego wprowadzenie określonego sterownika wynika właśnie z takiej współpracy. Aktualizacji nie da się cofnąć, gdyż są automatycznie pobierane! Podsumowując Twoja karta nie spełnia wymagań co do gry SWBF 2 (inne zastosowania), jednak jest pewna opcja, którą możesz spróbować (na własną odpowiedzialność)

 

Poniższe kroki wykonujesz na własną odpowiedzialność, gdyż edytujesz pliki systemowe i jest ryzyko, iż inne programy mogą nie działać prawidłowo:

 

Spoiler
Udaj się do C:\windows\system32\

Odszukaj plik o nazwie : nvapi64.dll i zmień jego nazwę na np. nvapi64_.dll

Uruchom grę

Pozdrawiam!

 

Wiadomość 2 z 3 (619 wyświetleń)

Dot.: sterowniki do karty graficznej

★ Novice

Nie do wiary, że taka niepozorna kreska w nazwie naprawiła problem Standard smile Nie widzę, aby inne programy nie działały prawidłowo, więc jest ok. Najwyżej wrócę do poprzedniej nazwy pliku.

Po prostu zdziwiło mnie, że na początku gra działała, a po aktualizacji już nie. No ale whatever. Dzięki wielkie za pomoc Wink

pozdrawiam

Wiadomość 3 z 3 (479 wyświetleń)

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem