Problem z wydajnością ...kampania

autor: Obi_Kenobi_147
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

Problem z wydajnością ...kampania

[ Edytowane ]
★★ Novice

Witam, mam problem z działaniem gry dla jednego gracza, jak gram w multi wszystko śmiga idealnie a jak chcę pograć w kampanię to cały czas mam skakanie ekranu i ogólnie lagi. Bardzo proszę o pomoc co w tej sytuacji mogę zrobić aby było lepiej.

Wiadomość 5 z 12 (10 034 wyświetleń)

Zaakceptowane rozwiazanie

Dot.: Problem z wydajnością ...kampania

[ Edytowane ]
Community Manager (retired)

@Obi_Kenobi_147 Hej!

 

W przypadku problemu z lagami w samej kampanii., czy dzieją się one w konkretnym miejscu, czy ogólnie? Na początek zerknij tutaj i w opcjach gry WYŁĄCZ DX12 oraz spróbuj zresetować ustawienia gry (instrukcja w wątku). Możesz jeszcze według tego wątku, ustawić synchronizację pionową.

 

Powodzenia i jak coś daj znać! :eahigh_file:

Zobacz w watku

Wiadomość 6 z 12 (11 755 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Zacinający sie obraz w kampani

★★ Novice

Otóż gdy tylko biegam,strzelam i wszystko inne gra laguje/przycina obraz i nie da sie grać (Najniższe ustawienia)

 

Procesor: i5 6300HQ

Karta: GTX 950M 4GB

RAM: 8 GB

 

Fps mam od 60-110 więc...

Wiadomość 1 z 12 (10 093 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Zacinający sie obraz w kampani

Community Manager (retired)

@TheMaciejGames Hej!

 

Wszystkie gry z serii Battlefield i Battlefront, zawsze były tytułami zależnymi w dużej mierze od mocy procesora. Jak widzisz nawet minimalne wymagania gry, opierają się na jednym z "nowszych" procesorów i5 - 6600K! Moja rada jest taka, w opcjach gry ustaw:

 

5454363.PNG

 

Synchronizacja pionowa, powinna ustawić na sztywno ilość klatek na 60 (jeśli masz 60 Hz ekran), a przełączenie na DirectX 11, zmniejszy zacinanie podczas "dużych akcji" w grze. Game controller

 

Alternatywnie - ustaw w Panelu Sterowania NVIDIA, poniższą opcję:

 

54543631.PNG

Wiadomość 2 z 12 (10 077 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Zacinający sie obraz w kampani

★★ Novice

W Multiplayer też sie zdarzy zacięcie obrazu (synchronizacja włączona i w panelu nvidii włączona synchronizacja)

Wiadomość 3 z 12 (10 061 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Problem z działaniem gry Star wars battlefront 2

★★★ Newbie

Witam, mam problem z dzialaniem gry star wars Batllefront 2. Gdy gram w kampanię gra się zacina i zawiesza. co mam zrobić zeby poprawnie dzialala?

 

 

Wiadomość 4 z 12 (10 088 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Problem z wydajnością ...kampania

[ Edytowane ]
Community Manager (retired)

@Obi_Kenobi_147 Hej!

 

W przypadku problemu z lagami w samej kampanii., czy dzieją się one w konkretnym miejscu, czy ogólnie? Na początek zerknij tutaj i w opcjach gry WYŁĄCZ DX12 oraz spróbuj zresetować ustawienia gry (instrukcja w wątku). Możesz jeszcze według tego wątku, ustawić synchronizację pionową.

 

Powodzenia i jak coś daj znać! :eahigh_file:

Wiadomość 6 z 12 (11 756 wyświetleń)

Dot.: Problem z działaniem gry Star wars battlefront 2

Community Manager (retired)

@emmettbrown233 Hej!

 

Scaliłem Twój wpis z innymi zgłoszeniami, gdzie również umieściłem pewne obejścia. 

 

Powodzenia! Fingers crossed

Wiadomość 7 z 12 (10 019 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Problem z wydajnością ...kampania

★★ Novice

Super, dzięki za pomoc. Pozmieniałem w ustawieniach graficznych i już się nie zacina. Mam tylko cały czas problem z powrotem z kampani do menu, za każdym razem gra się zawiesza a czasem cały komputer. Co to może być ?

Wiadomość 8 z 12 (9 995 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Problem z wydajnością ...kampania

Community Manager (retired)

@Obi_Kenobi_147 

 

Na początek sprawdź czy czasem w menu liczba klatek nie przekracza szybkości odświeżania monitora. Pomocny będzie licznik FPS w Origin:

 

524543.PNG

 

 

 

Jeśli wartości będą podchodzić w setkach/tysiącach FPS ...może to powodować duże obciążenie na CPU i w konsekwencji reset PC/systemu. Aby ustawić liczbę klatek pod odświeżanie monitora ustaw Synchronizacje Pionową w grze oraz w opcjach karty graficznej - pomocny wątek

 

Powodzenia!

 

 

Wiadomość 9 z 12 (9 980 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Problem z wydajnością ...kampania

★★ Novice

Nawet przy włączonej synchronizacji pionowej w grze i w panelu sterowania Nvidia mam skoki fps -ów do setek przy czym przycina mi się gra ! Co zrobić ? 

Wiadomość 10 z 12 (9 355 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem