Dot.: Gorąca prośba o pomoc z tragiczną jakością rozgrywki (PC) - HELP

autor: Lewipollen
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Gorąca prośba o pomoc z tragiczną jakością rozgrywki (PC) - HELP

★ Novice

Hej,

 

nie bardzo wiem już co mam zrobić żeby ta gra w końcu zaczęła działać prawidłowo, a męczę się z nią już kilka miesięcy. Chodzi o gwałtowne spadki płynności (bez względu czy to single- czy multiplayer).


Zauważyłem pewną zależność: pierwsza rozgrywka po włączeniu gry odbywa się niemal idealnie, bez zacięć - po prostu płynnie (na wyższych ust. graficznych również). Kiedy przychodzi koniec rozgrywki i przejście na następną mapę zaczyna gwałtownie spadać płynność (freezing ekranu co kilkanaście sekund, spowolnienia itp.) co zbiega się z komunikatem o niskiej jakości połączenia (również w trybie solo) oraz grzaniem się komputera. Z internetem w grach nie miałem nigdy problemu.

Próbowałem już niemal wszystkiego co proponuje internet - najniższe ustawienia grafiki (w tym rozdzielczość), DX12 wyłączony, aktualne sterowniki, reinstalacje, komendy w konsoli, podkładki chłodzące, ustawienia platformy origin (nakładka w grze, zapisy wyłączone) Testowałem też programy, które mają ograniczać FPSy - wszystko na nic.


Gram na laptopie, spełniam wymagania minimalne gry i w internecie jest wiele filmów potwierdzających, że ludzie grają bez problemu na sprzęcie takim jak mój, a nawet gorszych.

Nie wiem już co robić, mam tę grę od kilku miesięcy i tylko zaśmieca dysk - bardzo proszę o Waszą pomoc!

 

Sprzęt:
Intel i5 8250u

Nvidia GF MX150 4gb ddr5

8gb RAM

 

 

Wiadomość 1 z 5 (307 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Gorąca prośba o pomoc z tragiczną jakością rozgrywki (PC) - HELP

★ Apprentice

przyzwyczaj się

Wiadomość 2 z 5 (283 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Gorąca prośba o pomoc z tragiczną jakością rozgrywki (PC) - HELP

Community Manager

Hej @Clydee_660 

 

Dzięki za Twoje zgłoszenie i dokładne opisanie problemu, oraz dotychczasowo wykonanych kroków Standard smile 

 

Poprosiłbym, abyś uruchomił komputer w trybie czystego rozruchu i ponownie uruchomił grę, zmniejszając jej graficzne ustawienia do możliwie najniższych. 

 

Sprawdziłem podzespoły Twojego laptopa i porównałem je z minimalnymi wymaganiami gry. Porównując benchmarki obu procesorów widzę, że są one zbliżone "osiągami" nie mniej nominalna wartość taktowania Twojego procesora jest o połowę mniejsza niż nominalna wartość procesora z minimalnych wymagań. Nie osiąga jej również w trybie "turbo". W związku z tym może to powodować obciążenie Twojego systemu, a co za tym idzie niepożądane działanie gry. 

 

Gorzej sprawy mają się jeśli chodzi o kartę graficzną, ponieważ jest ona poniżej minimalnych wymagań. 

 

W związku z powyższym, nie jestem w stanie zagwarantować, że po uruchomieniu komputera w trybie czystego rozruchu, gra będzie działać bez zacięć. 

Wiadomość 3 z 5 (268 wyświetleń)

Dot.: Gorąca prośba o pomoc z tragiczną jakością rozgrywki (PC) - HELP

★ Novice

Dzięki za odpowiedź,

z kartą graficzną nie mogę się zgodzić - screen porównania wymagań karty (z CanYouRunIt). Poza tym, dla porównania, Battlefield 1 o podobnych wymaganiach na tym komputerze chodzi bez problemów - nie sądzę żeby to była wina mojego sprzętu (zdaję sobie sprawę, że balansuje na granicy spełniania wymagań), a kiepskiej optymalizacji. Mimo wszystko dziękuję za zaangażowanie w mój temat. Straciłem cierpliwość i usunąłem grę, także może kiedyś na lepszym sprzęcie spróbuję zagrać. Tongue out

Wiadomość 4 z 5 (258 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Gorąca prośba o pomoc z tragiczną jakością rozgrywki (PC) - HELP

[ Edytowane ]
★ Novice

Plus, tak jak wspominałem - są materiały w internecie pokazujące płynną grę na identycznym sprzęcie.

Wiadomość 5 z 5 (257 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem