Battlefront 2- błąd z wydajnością

autor: xxxxLaWrencExxxx
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

Battlefront 2- błąd z wydajnością

★★ Novice

Witam,

mam poważny problem z Battlefront 2. W grze doświadczam wyraźnych spadków płynności (podczas rozgrywki 150-70 fps) i chciałbym się dowiedzieć czy jest jakaś możliwość aby zablokować maksymalne klatki na poziomie np.90 aby nie były one tak skokowe lub po prostu naprawić tę usterkę. Poniżej zamieszczam moją specyfikację:

Procesor: Intel Core i5-4690 CPU 3,50GHz

RAM: 8GB

Karta Graficzna: Nvidia GeForce RTX 2060
System: Win 10 64-bit
Dysk: KINGSTON SA400S37480G (na tym dysku jest zainstalowana gra)
          WDC WD100EZEX-60M2NA0 (a na tym tylko system)

Monitor (nie wiem czy to istotne): Samsung S24D330

Próbowałem już naprawić plik w Originie, zmienić ustawienia na najniższe, odpalać grę w trybie zgodności oraz wyłączyłem optymalizację pełnoekranową. Jedyne co udało mi się przyśpieszyć to czasy ładowania w menu oraz po wyszukaniu gry. W momencie gdy pojawia się wybór postaci gra traci na wydajności. Od razu zaznaczę, że internet mam dosyć szybki (światłowód 150 Mb/s) więc to nie powinno być źródło problemu. Wszystko zaktualizowane i ściągnięte najnowsze sterowniki. W innych tytułach nie było nigdy większych zgrzytów i sporą część byłem nawet w stanie uruchomić na ultra albo przynajmniej na wysokich ustawieniach. Z góry dziękuję za wszystkie porady. 
Pozdrawiam.

 

Wiadomość 1 z 5 (894 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Zaakceptowane rozwiazanie

Dot.: Battlefront 2- błąd z wydajnością

★★ Novice

Tak jak mówiłeś po włączeniu synchronizacji pionowej gra stara się utrzymywać te 60 FPS....ale jej nie wychodzi. Na niskich ustawieniach (gdzie już tekstury poważnie kłują w oczy) co kilka sekund dosłownie ścina. Próbowałem resetować router, ale nic to nie dało. Chyba pora się pogodzić z tym, że EA nie potrafi robić gier, a w tej konkretnej optymalizacji to jakiś żart. Dzięki za chęci.

Zobacz w watku

Wiadomość 5 z 5 (829 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Dot.: Battlefront 2- błąd z wydajnością

[ Edytowane ]
Hero (Retired)

@xxxxLaWrencExxxx

Zajrzyj tutaj - masz niewiele gorsza karte Nvidii niz ten gracz tutaj i prawdodopodobnie ten sam problem co on mial spowodowany optymalizacją gry na Ge Force Experience czyli uzywaniem DirectX12.
Swoja droga jesli masz jakiekolwiek nakadki w grze - czy Ge Force,, czy Discorda - wylacz to.
https://answers.ea.com/t5/Technical-Issues/LOW-FPS-with-RTX-3080-Asus-Strix/m-p/9698720#M36289
Mozesz sam sprobowac ustawic karte - prawym myszy na ekran komputera i wybierz "Panel sterowania Nvidia"
Wlacz synchronizacje pionowa
Innym powodem zglaszanym przez graczy moze byc wlaczony internet w grze. Dlaczego tak sie dzieje u niektorych graczy nie wiadomo bo wykluczono program działajacy w tle , Mozesz testowo wylaczyc kompletnie modem/ router bedąc w grze aby to wykluczyć/

Nie jestem pracownikiem EA

Wiadomość 2 z 5 (870 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Battlefront 2- błąd z wydajnością

★★ Novice

Próbowałem z wyłączonymi nakładkami i nie pomogło. DirectX 12 wyłączony. A granie z wyłączonym routerem nie wchodzi w grę skoro zależy mi na multiplayerze. 

Wiadomość 3 z 5 (848 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Battlefront 2- błąd z wydajnością

[ Edytowane ]
Hero (Retired)

@xxxxLaWrencExxxx

Teoretycznie właczenie synchronizacji pionowej w karcie i w opcjach gry powinno ustabilizować te fps.
Sprobuj moze jescze zresetowac router - wyłącz go na 5 minut - nie w grze ale normalnie po wlaczeniu komputera i włącz ponownie.i jak uzyskasz znów połaczenie z intenetem zrestatuj komputer (opcja uruchom ponownie)wlacz gre i zobacz czy to coś zmieni

 

Zajrzyj tez tutaj - szczegolenie w ta częśc

 Adjust your refresh rate on Windows

https://www.samsung.com/us/support/answer/ANS00085242/

Wiadomość 4 z 5 (839 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Battlefront 2- błąd z wydajnością

★★ Novice

Tak jak mówiłeś po włączeniu synchronizacji pionowej gra stara się utrzymywać te 60 FPS....ale jej nie wychodzi. Na niskich ustawieniach (gdzie już tekstury poważnie kłują w oczy) co kilka sekund dosłownie ścina. Próbowałem resetować router, ale nic to nie dało. Chyba pora się pogodzić z tym, że EA nie potrafi robić gier, a w tej konkretnej optymalizacji to jakiś żart. Dzięki za chęci.

Wiadomość 5 z 5 (830 wyświetleń)

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem