Dot.: problemy z pingiem i gubieniem pakietów, oraz 1s przycięcia

autor: EA_Odix
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

problemy z pingiem i gubieniem pakietów, oraz 1s przycięcia

★★★ Newbie

Mam dwa problemy z grą. Pierwszy to ciągłe wyświetlanie dwóch ikon na ekranie sygnalizujących problemy z pingiem i gubieniem pakietów. Ikony są na przemian żółte lub czerwone. Mój ping waha się granicach 30-65. Na każdym serwerze występuje to samo. Próbowałem już wszystkich rozwiązań podanych na stronach pomocy technicznej, łącznie z przekierowaniem portów. Niestety nic nie pomogło. W żadnej innej grze podobne problemy nie występują. Jestem ciekaw czy tylko u mnie tak jest, czy to globalny problem z serwerami? 

 

Druga kwestia to problem z chwilowymi zacięciami gry, na około 0,5s- 1s. Wiem, że występowanie takiego problemu zostało potwierdzone przy korzystaniu z DX12 i zalecanym rozwiązaniem jest zmiana na DX11, tylko u mnie jest całkiem odwrotnie. Zacięcia występują na DX11, po zmianie na DX12 problem z zacięciami ustępuje, niestety gra robi się wtedy niestabilna. Potrafi się zawiesić i wyłączyć dość często. Do tego na DX12 jest mniejsza płynność o około 7-10 fps.

 

Moja konfiguracja to: Ryzen 7 2700x, Vega 56, 16GB ram, Windows 10, gra zainstalowana na szybkim SSD nvme. Posiadam najnowsze sterowniki, i wersje Windowsa.

Wiadomość 1 z 2 (588 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: problemy z pingiem i gubieniem pakietów, oraz 1s przycięcia

[ Edytowane ]
Community Manager (retired)

@bartezzzz88 Witaj!

 

Obszerny artykuł odnośnie tzw. lagów i opóźnień znajdziesz tutaj. Co do przycięć jak zauważyłeś nasi koledzy ze studia pracują nad tym obecnie. Sprawdź jeszcze ten wątek o samych FPS i spadkach. 

 

U niektórych graczy pomagało wyłączenie OneDrive (jeśli korzystasz).

 

Powodzenia!

Wiadomość 2 z 2 (572 wyświetleń)

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem