Dot.: pomoc, harcerz w paski po aktualizacji [the Sims 4] czerwiec 19.

autor: danuta720
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Dot.: pomoc, harcerz w paski po aktualizacji [the Sims 4] czerwiec 19.

@Graanika06 

 

Proponuję jednak, żebyś podała DxDiag  twojego komputera, wtedy będzie można powiedzieć coś więcej.

 

 

-----------------------------------------------------------

Nie pracuję ani nie mam żadnych powiązań z EA. Jestem wolontariuszem i staram się pomagać graczom w naprawie ich gry zgodnie z moją najlepszą wiedzą i nie ponoszę odpowiedzialności za szkody wyrządzone twojemu komputerowi/grze.

Jeżeli moje wskazówki okazały się pomocne, nie zapomnij przyznać XP! Kliknij "Zaakceptuj rozwiązanie" jeżeli post pomógł Ci uporać się z problemem.
Dziękuję!
Wiadomość 11 z 29 (1 339 wyświetleń)

Dot.: pomoc, harcerz w paski po aktualizacji [the Sims 4] czerwiec 19.

★★★★ Novice

wybacz, ale nie jestem przekonana do udostepniania informacji o moim komputerze osobom nieznajomym.mam nadzieje ze mnie rozumiesz, nie chce nikogo urazić czy cos w tym stylu, bardzo dziekuje za Twoj czas, ktory mi poswiecilas oraz za wskazowki ktorych udzielilas, ale tego nie zrobie. poczekam, na nowa aktualizacje. mozesz mi jednak przyznac, ze poprzednie spore aktualizacje tez miały błedy i były naprawiane w ciągu kilku dni. tworcy są tylko ludzmi i kazdy moze sie pomylic, tym bardziej ze oni pracuja na o wiele lepszym sprzecie niz przecietny gracz i mogli tych bledow do konca nie wychwycic.

Wiadomość 12 z 29 (1 330 wyświetleń)

Dot.: pomoc, harcerz w paski po aktualizacji [the Sims 4] czerwiec 19.

[ Edytowane ]

@Graanika06 

 

Dziękuję za odpowiedź. Trudno ocenić, skąd wzięły się u Ciebie błędy.  Mogę jedynie powiedzieć, że ja ich nie mam w swojej grze. W The sims 4 gram od początku jej wydania, tj. od 2014 roku. Posiadam wszystkie dodatki, pakiety, oraz akcesoria.

 

Po ostatniej aktualizacji nie zauważyłam w swojej grze żadnych błędów związanych z grafiką. Jak wyżej napisałam, posiadam Dodatek "Psy i koty", w którym grałam dosyć długo i też nie było w nim żadnych błędów. Te, które zgłaszali gracze spowodowane były nieaktualnymi modami.

 

Od dnia premiery (czyli początek 21.06.19 - 00.01 po północy) posiadam dodatek "Wyspiarskie Życie" i także nie widzę  w nim błędów związanych z grafiką. a gram od dwóch dni, po parę godzin dziennie. Innych błędów też nie zauważyłam.

 

Owszem, czasem aktualizacje wprowadzają jakieś błędy,  jednak nigdy nie zdarzyło się, żeby dotyczyły one grafiki.  Najczęściej związane są one z interakcjami w grze, np. nakładanie się na siebie festiwali w dodatku "Spotkajmy się", czy błędy związane ze lokajem, lub brak współpracowników w karierze naukowca,etc..

Większość z nich twórcy gry naprawiają w następnej aktualizacji.

 

Polecam wykonywać  następujące kroki, pomogą Ci zminimalizować błędy gry:

 

1.Od czasu do czasu czyszczę komputer (bezwzględnie po odinstalowaniu jakiegoś programu, gry lub Origin)

 

2. Aktualizuję (ręcznie) Origin

 

3. Aktualizuję (ręcznie) grę

Ręczna aktualizacja polega na tym, że wyłączasz automatyczną aktualizację Origin oraz gry, wtedy masz czas na wyjęcie z gry folderu Mods i dopiero aktualizujesz Origin/grę.

 

5.Przynajmniej raz w tygodniu (nawet, jak nie gram) loguję się na chwilę na Origin, - zawsze według opcji "Uruchom jako administrator" (ważne) - po to, by sprawdzić, czy nie pojawiła się jakaś aktualizacja Origin.

 

6. Zawsze zapisuję grę według opcji "Zapisz jako"(ważne) - stare saves usuwam, a zostawiam tylko trzy najnowsze.

 

7. Gdy wprowadzam do gry jakieś nowe mody/CC to bezwzględnie usuwam plik localthumbcache.package

 

8. Gdy zaglądam do Galerii w grze, to po wyjściu z gry sprawdzam folder cache - jeżeli zawiera jakąś zawartość to ją usuwam.

 

9. Usuwam też folder cachestr - to zapis połączenia z Galerią,zapisuje nie tylko twoje ruchy, ale też wszystko w Galerii.

 

10. Na bieżąco sprawdzam mody, CC, czy nie pojawiły się jakieś aktualizacje.

 

11. W grze The Sims 4 nie ma takich programów, które mogą sprawdzić twoje cc,  czy Sima - można to zrobić tylko ręcznie.

 

12. Z podstawowych programów uznanych przez twórców CC/modów są: Studio Sims 4 i Workshop  to są programy do tworzenia CC, a nie do ich sprawdzania. No i trzeba je na bieżąco aktualizować, czyli stare wersje usuwać z komputera, następnie go przeczyścić i dopiero można pobrać nowe wersje tych programów.

 

PS: 13. usuwam z Biblioteki (folder Tray) niepotrzebne domy, rodziny, pokoje..., gdyż obciążają one niepotrzebnie grę i większa ich ilość powoduje zaburzenia pracy Galerii (błędy z wyświetlaniem),  oraz rzutuje na jakość rozgrywki - tez różne błędy.

 

Co do raportu DxDiag  raport ten nie zawiera Twoich danych tylko informacje o sprzęcie.

 

Pozdrawiam.

 

 

 

 

-----------------------------------------------------------

Nie pracuję ani nie mam żadnych powiązań z EA. Jestem wolontariuszem i staram się pomagać graczom w naprawie ich gry zgodnie z moją najlepszą wiedzą i nie ponoszę odpowiedzialności za szkody wyrządzone twojemu komputerowi/grze.

Jeżeli moje wskazówki okazały się pomocne, nie zapomnij przyznać XP! Kliknij "Zaakceptuj rozwiązanie" jeżeli post pomógł Ci uporać się z problemem.
Dziękuję!
Wiadomość 13 z 29 (1 320 wyświetleń)

Dot.: pomoc, harcerz w paski po aktualizacji [the Sims 4] czerwiec 19.

★ Apprentice

zauważyłam też że lampki na burkach nie świecą w nocy

Wiadomość 14 z 29 (1 321 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: pomoc, harcerz w paski po aktualizacji [the Sims 4] czerwiec 19.

[ Edytowane ]
★★★★★ Novice

Mam ten sam problem (z tymi paskami). Do tego gra mi się zawiesiła - pierwszy raz odkąd w nią gram, czyli od kiedy wyszła podstawa. Do tego simom znikały stopy (nie miały na sobie butów). Byłam w grze kilka minut i nie wychwyciłam więcej błędów. Też uważam że to wina aktualizacji. Nic nowego...

Wiadomość 15 z 29 (1 277 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: pomoc, harcerz w paski po aktualizacji [the Sims 4] czerwiec 19.

[ Edytowane ]
★★★★★ Expert

@KaygaNaki  @Graanika06  WitajcieStandard smile

 

Jeżeli porada @danuta720 nie pomogła :

 

"Ale znalazłam podobny temat na amerykańskim answers:  https://answers.ea.com/t5/Bug-Reports/TO-ADD-Random-Sims-Have-Texture-Overlay-if-Sim-settings-on-H...

 

Gracz znalazł tymczasowe rozwiązanie:

- W opcjach gry>grafika>odbicia światła  ustawił odbicia od niskiego do średniego, a Simowie (szczegóły dotyczące Simów) ustawił od wysokiej do bardzo wysokiej."

 

To spróbuj zrobić w ten sposób:

 

- kliknij poprzez lustro takim Simem do Edytora Cas'u i zmień simowi ubranie na jakiekolwiek inne.

Zaakceptuj zmianę i zobacz czy sim wygląda już normalnie.

 

W mojej grze to zadziałało, ponieważ miałem ten sam problem i ta opcja zadziałała.

 

Pozdrawiam Standard smile

 

Wiadomość 16 z 29 (1 270 wyświetleń)

Dot.: pomoc, harcerz w paski po aktualizacji [the Sims 4] czerwiec 19.

★★★★ Novice

tak jak pisałam, żadne rozwiązanie nie pomogło. mam zmienić ubranie? jak? tj strój roboczy, w ktory się nie ingeruje (przynajmniej ja nie potrafie) .to gra go wygenerowała nie ja. wiec jak mam go zmienic? 

Wiadomość 17 z 29 (1 261 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: pomoc, harcerz w paski po aktualizacji [the Sims 4] czerwiec 19.

@Graanika06 

 

Zmiana ubrania jest prosta. Klikasz Simką na obojętnie jakie lustro w domu i wybierasz opcję: "Zaplanuj strój", tak, jak na poniższym zdjęciu:

 

str3.jpg

 

Gdy Simka znajdzie się w CAS to zniknie jej strój harcerza  - automatycznie zmieni się na strój codzienny.

Wtedy wybierz pierwszy z brzegu inny strój, np. może to być tylko koszula/bluzka, czy spódnica/spodnie...cokolwiek. i zaakceptuj.

 

str4.jpg

 

I gdy z powrotem Simka  znajdzie się w pokoju, to klikając na tablicę harcerską, z mienisz jej strój na harcerski,a  wtedy powinna już wyglądać normalnie.

 

Pozdrawiam.

 

-----------------------------------------------------------

Nie pracuję ani nie mam żadnych powiązań z EA. Jestem wolontariuszem i staram się pomagać graczom w naprawie ich gry zgodnie z moją najlepszą wiedzą i nie ponoszę odpowiedzialności za szkody wyrządzone twojemu komputerowi/grze.

Jeżeli moje wskazówki okazały się pomocne, nie zapomnij przyznać XP! Kliknij "Zaakceptuj rozwiązanie" jeżeli post pomógł Ci uporać się z problemem.
Dziękuję!
Wiadomość 18 z 29 (1 250 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: pomoc, harcerz w paski po aktualizacji [the Sims 4] czerwiec 19.

[ Edytowane ]
★★★★★ Novice

Mi pomogło:

 

1. Z folderu gry usuń na stale następujące foldery/pliki:

- cache,
- cachestr,
- onlinethumbnailcache,

 

2. Napraw grę w Origins

 

3.  opcjach gry>grafika>odbicia światła  ustawiłam odbicia -> średnie, a Simowie (szczegóły dotyczące Simów) -> bardzo wysokiej."

 

Nic więcej nie musiałam robić, ani wywalać modów ani wchodzić w CAS (by przebrać simy). Ubrania, w których sim miał paski znowu działają. Więc to nie wygląda na winę modów.

Wiadomość 19 z 29 (1 249 wyświetleń)

Dot.: pomoc, harcerz w paski po aktualizacji [the Sims 4] czerwiec 19.

@KaygaNaki 

 

Dziękuję za informację. Standard smile

 

Dokładnie to wszystko napisałam na pierwszej stronie tego tematu: https://answers.ea.com/t5/Problemy-techniczne/pomoc-harcerz-w-paski-po-aktualizacji-the-Sims-4-czerw...

 

Cieszę się, że pomogło. Standard smile

 

Pozdrawiam.

-----------------------------------------------------------

Nie pracuję ani nie mam żadnych powiązań z EA. Jestem wolontariuszem i staram się pomagać graczom w naprawie ich gry zgodnie z moją najlepszą wiedzą i nie ponoszę odpowiedzialności za szkody wyrządzone twojemu komputerowi/grze.

Jeżeli moje wskazówki okazały się pomocne, nie zapomnij przyznać XP! Kliknij "Zaakceptuj rozwiązanie" jeżeli post pomógł Ci uporać się z problemem.
Dziękuję!
Wiadomość 20 z 29 (1 245 wyświetleń)

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem