Dot.: pomoc, harcerz w paski po aktualizacji [the Sims 4] czerwiec 19.

autor: danuta720
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

pomoc, harcerz w paski po aktualizacji [the Sims 4] czerwiec 19.

★★★★ Novice

witam. mam problem, a mianowicie mój sim nastolatek, gdy przebiera się w strój harcerza dostaje dziwnych pasków, myślałam że to przez mody wiec je usunełam ale nic sie nie zmieniło, naprawiałam kilka razy grę i tez nie pomogło, wiec wyczyscilam wszystko, zapisy itp i nadal jest to samo. ktos wie, czym to moze byc spowodowaneFrown? POMOCY

Wiadomość 1 z 29 (2 522 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Zaakceptowane rozwiazanie

Dot.: pomoc, harcerz w paski po aktualizacji [the Sims 4] czerwiec 19.

[ Edytowane ]

Drodzy gracze! Standard smile

 

Jak się okazuje, problem grafiki po aktualizacji gry jest bardziej złożony i w każdym przypadku jej naprawa może mieć inne zastosowanie. Dlatego polecam wypróbować wszystkie poniższe kroki, gdyż każdy z nich pomógł graczom.

 

I.
1. Z folderu gry usuń na stałe następujące foldery/pliki:

- cache,
- cachestr,
- onlinethumbnailcache,

2. Napraw grę w Origin.

 

Graczom, którzy mają w grze jakieś mody ze skryptami - dodatkowo polecam ich usunięcie z gry, gdyż po aktualizacji nie będą działać prawidłowo i a gra będzie pokazywać błędy.

 

II.
W temacie na na amerykańskim answers - https://answers.ea.com/t5/Bug-Reports/TO-ADD-Random-Sims-Have-Texture-Overlay-if-Sim-settings-on-Hig... znalazło się inne rozwiązanie:

1. W opcjach gry>grafika>odbicia światła ustawił odbicia od niskiego do średniego, a w opcji Simowie (szczegóły dotyczące Simów) ustawił od wysokiej do bardzo wysokiej.

 

III.

@Narayenrozwiązał u siebie problem w ten sposób, że:

 

1. Kliknij Simem na lustro i wybierz opcję: "Zaplanuj strój",
2. Wejdź do CAS i zmień Simowi ubranie na jakiekolwiek inne.
3. Zaakceptuj zmianę i zobacz czy sim wygląda już normalnie.

 

Jeżeli uda się komuś w inny sposób naprawić ten błąd w swojej grze to proszę o opisanie w poście poniżej,  a jego rozwiązanie dodam do tego wątku.

 

 

Pozdrawiam.

-----------------------------------------------------------

Nie pracuję ani nie mam żadnych powiązań z EA. Jestem wolontariuszem i staram się pomagać graczom w naprawie ich gry zgodnie z moją najlepszą wiedzą i nie ponoszę odpowiedzialności za szkody wyrządzone twojemu komputerowi/grze.

Jeżeli moje wskazówki okazały się pomocne, nie zapomnij przyznać XP! Kliknij "Zaakceptuj rozwiązanie" jeżeli post pomógł Ci uporać się z problemem.
Dziękuję!

Zobacz w watku

Wiadomość 22 z 29 (3 578 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Dot.: pomoc, harcerz w paski po aktualizacji [the Sims 4] czerwiec 19.

Witaj @Graanika06 

 

Ten błąd został spowodowany nieaktualnymi modami oraz CC. Możesz go naprawić tylko w jeden sposób - gdy wyjmiesz z gry cały folder Mods i nie będziesz go wkładała z powrotem do gry.

 

W tym celu wykonaj następujące kroki:

 

1. Wyjmij folder Mods na pulpit komputera.

 

2. Z tego samego folderu gry usuń na stale następujące foldery/pliki:

- cache,
- cachestr,
- onlinethumbnailcache,
- localthumbcache,

gdyż w nich znajdują się zapisy starej rozgrywki oraz wszystkich poprzednich interakcji starych, połączeń, etc.
Po włączeniu, gra odtworzy je na nowo. Nie stracisz przy tym zapisów gry, ani swoich rodzin, domów, gdyż zapisy gry znajdują się w folderze saves.

 

3. Napraw grę na Origin klikając PPM na okładkę gry.

 

4. Włącz grę i sprawdź, czy nadal występują błędy (nie wkładaj do niej  żadnych modów, dopóki nie znajdziesz ich aktualizacji!)

 

5. Przeczytaj uważnie cały poradnik i zastosuj wszystkie jego punkty: https://answers.ea.com/t5/Problemy-techniczne/Poradnik-Jak-sie-pozbyc-bledow-w-grze-i-problemow-z-mo...

 

Pozdrawiam.

-----------------------------------------------------------

Nie pracuję ani nie mam żadnych powiązań z EA. Jestem wolontariuszem i staram się pomagać graczom w naprawie ich gry zgodnie z moją najlepszą wiedzą i nie ponoszę odpowiedzialności za szkody wyrządzone twojemu komputerowi/grze.

Jeżeli moje wskazówki okazały się pomocne, nie zapomnij przyznać XP! Kliknij "Zaakceptuj rozwiązanie" jeżeli post pomógł Ci uporać się z problemem.
Dziękuję!
Wiadomość 2 z 29 (2 511 wyświetleń)

Dot.: pomoc, harcerz w paski po aktualizacji [the Sims 4] czerwiec 19.

★★★★ Novice

usunełam wszystko, włączyłam czystą grę, bez zapisów, domów, bez niczego. świeża, nowo zainstalowana itp i nadal jest to samo. takze to nie wina modów itp. tylko aktualizacji ktora ma jakis blad

Wiadomość 3 z 29 (2 505 wyświetleń)

Dot.: pomoc, harcerz w paski po aktualizacji [the Sims 4] czerwiec 19.

@Graanika06  - to wina modów, na pewno nie aktualizacji Standard smile  Prawdopodobnie mody zepsuły ci zapis gry.

Dodatkowo, jeżeli zapisywałaś  grę według zwykłych opcji: zapisz, lub zapisz i wyjdź, oraz zaktualizowałaś grę, nie wyjąwszy uprzednio folderu Mods na pulpit komputera to mając w grze zepsute mogłaś zepsuć sobie grę.

 

W takim przypadku wypróbuj czysty rozruch gry. W tym celu wykonaj poniższe polecenia:

 

1. Wejdź do folderu EA  w katalogu Dokumenty (tym samym, gdzie masz grę z modami).

2. Do gry The Sims 4 dopisz jakąś nazwę, np: "stara gra" - w pełnym brzemieniu The Sims 4 - stara gra.

3. Zaloguj się na Origin i włącz grę. Utworzy się całkiem nowa gra, tak, jakbyś dopiero ją kupiła.

4. W CAS utwórz nową rodzinę, a następnie  ulokuj ją w jakimś domu EA.

5. Sprawdź rozgrywkę.

6. Do nowej gry nie wkładaj starego folderu Mods, bo sytuacja się powtórzy.

7. Zawsze zapisuj grę według opcji  "Zapisz jako".

 

Pozdrawiam.

-----------------------------------------------------------

Nie pracuję ani nie mam żadnych powiązań z EA. Jestem wolontariuszem i staram się pomagać graczom w naprawie ich gry zgodnie z moją najlepszą wiedzą i nie ponoszę odpowiedzialności za szkody wyrządzone twojemu komputerowi/grze.

Jeżeli moje wskazówki okazały się pomocne, nie zapomnij przyznać XP! Kliknij "Zaakceptuj rozwiązanie" jeżeli post pomógł Ci uporać się z problemem.
Dziękuję!
Wiadomość 4 z 29 (2 498 wyświetleń)

Dot.: pomoc, harcerz w paski po aktualizacji [the Sims 4] czerwiec 19.

Witaj @Graanika06 

 

Postępuj według podanych kroków przez @danuta720  a wszystko powinno być dobrze, nigdy nie wiadomo przez co jest problem dlatego warto wyjąc wszystkie mody na pulpit.

CCP Hero Banner - Blue.png

Wiadomość 5 z 29 (2 488 wyświetleń)

Dot.: pomoc, harcerz w paski po aktualizacji [the Sims 4] czerwiec 19.

★★★★ Novice

zainstalowałam gre na nowo, usunelam wszystko. jest czysta. zero czegokolwiek. stworzylam nowa rodzine i nadal wybierajac aby moj nastolatek byl harcerzem jest w paski. wiec nie piszcie ciagle ze przez mody. chyba wiem co robie. skoro nie mam modow, gra nowa, czysta. to jak moze byc przez zapis albo przez cos takiego jak nic takiego nie mam, bo GRA JEST CZYSTA

Wiadomość 6 z 29 (2 483 wyświetleń)
Highlighted

Dot.: pomoc, harcerz w paski po aktualizacji [the Sims 4] czerwiec 19.

@Graanika06 

 

Czy po odinstalowaniu gry, czyściłaś komputer CCleaner-em, a następnie - przed ponowną instalacja gry - robiłaś restart komputera (ponowne uruchomienie)?  Jeżeli tego nie zrobiłaś to resztki plików ze starej gry mogły wejść do nowo zainstalowanej.

 

Bardzo proszę też o grzeczniejszy ton, chcemy Ci pomóc, ale nie wiemy co naprawdę siedzi w Twojej grze, ani w komputerze. Standard smile Dlatego proszę o więcej cierpliwości, oraz o dołączenie tutaj (w załączniku) pełnego raportu DxDiag komputera - instrukcja. 

 

Pozdrawiam.

-----------------------------------------------------------

Nie pracuję ani nie mam żadnych powiązań z EA. Jestem wolontariuszem i staram się pomagać graczom w naprawie ich gry zgodnie z moją najlepszą wiedzą i nie ponoszę odpowiedzialności za szkody wyrządzone twojemu komputerowi/grze.

Jeżeli moje wskazówki okazały się pomocne, nie zapomnij przyznać XP! Kliknij "Zaakceptuj rozwiązanie" jeżeli post pomógł Ci uporać się z problemem.
Dziękuję!
Wiadomość 7 z 29 (2 470 wyświetleń)

Dot.: pomoc, harcerz w paski po aktualizacji [the Sims 4] czerwiec 19.

★★★★ Novice

zrobilam wszystko, zainstalowalem gre nawet na innym komputerze na ktorym do tej pory nie bylo simsow ani nic z tym zwiazanego. jestem poirytowana po prostu bo od kilku dni nie moge znalezc rozwiazania i nikt tez nie potrafi mi pomoc. wiem ze z taki problem ma wiele innych osob, nawet takich ktore nie uzywaly nigdy modow. a problemow jest wiecej, nie tylko taki że mi sim w stroju harcerza świeci ale rowniez lewitujace jedzenie i ksiazki, todlersy nie moga jesc, biora jedzenie i je odstawiaja w powietrze, nie moga spac bo gdy tylko sie poloza od razu wstaja oraz nie da sie wstawiac okien czy drzwi a nawet wyburzac ścian. to jest tylko czesc błedów ktore zostały wychwycone, (cos jest nie tak rowniez z wyspiarskim zyciem i psami i kotami ale nie wiem co dokladnie bo nie posiadam tych dodatkow) a nie wiem gdzie takowe rzeczy sie zglasza wiec uznalam ze napisze tutaj. kazdy powtarza tylko ze przez mody, ale przeciez podczas tworzenia aktualizacji tez moglo pojsc cos nie tak, przeciez nie ma ludzi nieomylnych, a wiem ze niektore aktualizacje posiadaly jakies błedy. dlatego uznalam ze zgloszenie problemu tutaj bedzie najrozsadniejsze

Wiadomość 8 z 29 (2 464 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: pomoc, harcerz w paski po aktualizacji [the Sims 4] czerwiec 19.

[ Edytowane ]

@Graanika06 

 

Rozumiem Twoje zdenerwowanie, jednak błędy w Twojej grze na pewno nie są  związane z najnowszą aktualizacją gry, przynajmniej w mojej grze one nie występują.

 

Ale znalazłam podobny temat na amerykańskim answers:  https://answers.ea.com/t5/Bug-Reports/TO-ADD-Random-Sims-Have-Texture-Overlay-if-Sim-settings-on-H...

 

Gracz znalazł tymczasowe rozwiązanie:

- W opcjach gry>grafika>odbicia światła  ustawił odbicia od niskiego do średniego, a Simowie (szczegóły dotyczące Simów) ustawił od wysokiej do bardzo wysokiej.

 

Spróbuj u siebie zaznaczyć te opcje.

 

Daj znać, jak poszło. Standard smile

 

Pozdrawiam.

-----------------------------------------------------------

Nie pracuję ani nie mam żadnych powiązań z EA. Jestem wolontariuszem i staram się pomagać graczom w naprawie ich gry zgodnie z moją najlepszą wiedzą i nie ponoszę odpowiedzialności za szkody wyrządzone twojemu komputerowi/grze.

Jeżeli moje wskazówki okazały się pomocne, nie zapomnij przyznać XP! Kliknij "Zaakceptuj rozwiązanie" jeżeli post pomógł Ci uporać się z problemem.
Dziękuję!
Wiadomość 9 z 29 (2 451 wyświetleń)

Dot.: pomoc, harcerz w paski po aktualizacji [the Sims 4] czerwiec 19.

★★★★ Novice

nadal bez zmian. zrobilam tak jak napisalas. a skad masz pewnosc ze to na pewno nie przez aktualizacje? przed nią wszystko mi działało bez zarzutu. a nagle pach po aktualizacji nie działa, tz działa ale nie tak jak powinno. nie wiem czy widziałas zdjecie ktore dodałam. jest to stroj harcerza, jednakze bez czapki, ktora byc powinna.. a jej nie ma, a wiem że byla na pewno. co się z nią stało? w casie rowniez jej nie mam, a jak wrzuce sima do programu, to wychwytuje czapke w plikach z gry (nie pamietam dokłądnie nazwy ale jest to folder growy, nie jakies mody czy modyfikacje)

Wiadomość 10 z 29 (2 443 wyświetleń)

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem