Dot.: po aktualizacji

autor: LiitleBaby
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

po aktualizacji

[ Edytowane ]
★★★ Novice

Od niedawna nie mogę uruchomić orgii. Po uruchomieniu origin otrzymuję komunikat że system windows nie może uzyskac dostępu lub program nie jest zainstalowany na komputerze. Problem pojawia mi się średnio 2 razy w miesiacu

Wiadomość 1 z 5 (306 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Zaakceptowane rozwiazanie

Dot.: po aktualizacji

Community Manager (retired)

@drabar3k Cześć!

 

Dla Ciebie jeśli instalacja nowej wersji nie pomogła spróbuj:

 

  1. Wyczyścić pamięć podręczną Origin
  2. Odinstaluj program Origin
  3. Pobierz raz jeszcze najnowszą wersję
  4. Ściągnięty instalator Origin uruchom jako administrator

Hej @LiitleBaby,

 

Teraz kolej na Ciebie Wink a mianowicie zrzut ekranu, który wysłałaś sugeruje, że dziwnym trafem używasz starszej wersji Origin zamiast najnowszej dlatego sprawdź na początku czy Origin nie uruchamia się w trybie kompatybilności z innym systemem.  Prawy klik na skrót Origin > Właściwości > Zgodność > obrazek mojego autorstwa poniżej Wink

 

Captur54646e.PNG

 

 

Jeśli to nie pomoże, zajrzyj wyżej co doradziłem @drabar3k i wykonaj kroki od 1-4 

 

 

Życzę Wam powodzenia i szybkiego powrotu do ulubionych gier :eahigh_file:

Zobacz w watku

Wiadomość 5 z 5 (322 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Dot.: po aktualizacji

Community Manager

Hej @drabar3k

 

Tego rodzaju problem może być związany z kilkoma czynnikami. Tego typu komunikat może być spowodowany błędem w rejestrze, ewentualnie jakiś inny program na Twoim komputerze może wpływać na Origin, że program nie może się odnaleźć Standard smile

 

Spróbuj wykonać czystą instalację programu Origin, a potem na wszelki wypadek wyczyść rejestr komputera. 

 

Daj mi znać czy to pomogło.  

 

Jak Ci się podoba Titanfall 2? Standard smile 

Wiadomość 2 z 5 (295 wyświetleń)

Dot.: po aktualizacji

★★★ Novice

Niestety po odinstalowaniu programu podczas jego ponownej instalacji otrzymałem kolejny komunikat o "Błędzie 9.0". Nie wiem co mam z tym zrobić, proszę o pomoc.

 

Titanfall jest siwetny, szkoda że bez origin nie można graćDisappointed

Wiadomość 3 z 5 (290 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: po aktualizacji

★★★ Novice

podepne tutaj mój problem wczesniej był problem z wejsciem do sklepu teraz sklep juz ladnie działa ale nie moge pobrac dodatków do gier pojawia sie ciągle blad404 a od dzisiaj jeszcze takie jajo nadmienie ze posiadam win10pro 64 zaktualizowany

Wiadomość 4 z 5 (287 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: po aktualizacji

Community Manager (retired)

@drabar3k Cześć!

 

Dla Ciebie jeśli instalacja nowej wersji nie pomogła spróbuj:

 

  1. Wyczyścić pamięć podręczną Origin
  2. Odinstaluj program Origin
  3. Pobierz raz jeszcze najnowszą wersję
  4. Ściągnięty instalator Origin uruchom jako administrator

Hej @LiitleBaby,

 

Teraz kolej na Ciebie Wink a mianowicie zrzut ekranu, który wysłałaś sugeruje, że dziwnym trafem używasz starszej wersji Origin zamiast najnowszej dlatego sprawdź na początku czy Origin nie uruchamia się w trybie kompatybilności z innym systemem.  Prawy klik na skrót Origin > Właściwości > Zgodność > obrazek mojego autorstwa poniżej Wink

 

Captur54646e.PNG

 

 

Jeśli to nie pomoże, zajrzyj wyżej co doradziłem @drabar3k i wykonaj kroki od 1-4 

 

 

Życzę Wam powodzenia i szybkiego powrotu do ulubionych gier :eahigh_file:

Wiadomość 5 z 5 (323 wyświetleń)

black-origin-bg

ZASADY I WYTYCZNE FORUM ORIGIN

Przestrzegaj tych zasad i wytycznych, gdy publikujesz coś na forum Origin.

Przeczytaj zasady

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem